Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 914

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Edukacinė pamoka vaikams

2016 29 lapkričio | Reportažai, Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Reportažai
  6. /
  7. Edukacinė pamoka vaikams

Edukacinė pamoka vaikamsJėzus tarė: „Leiskite mažutėlius ir nedrauskite jiems ateiti pas mane, nes nes tokių yra dangaus karalystė“. (Mt 19, 14)

Vakar (2016 11 28) kartu su vyru Aidu buvome pakviesti darželio Žibutė auklėtojos į mūsų sūnaus Arono šešiamečių grupę vesti vaikams edukacines pamokėles – Adventas. Tai keturių susitikimų ciklas, kurių metu bendroje veikloje su vaikais paruošime savo širdis ir širdeles kalėdiniam tikėjimo stebuklui.

Šį, pirmąjį susitikimą, su vaikučiais kalbėjome, kas yra Kalėdos? Aptarėme, kad tai Jėzaus – žmonijos Gelbėtojo gimtadienis. Gimtadieniams reikia ruoštis… Vaikai žaismingai pasakojo, kaip jie ruošiasi gimtadieniams: mama tvarko namus, tėtis pučia balionus, draugai ruošia dovanas, močiutė kepa tortą… sklinda daug visokio džiugesio ir šventinio šurmulio. Tačiau kaip ir per kiekvieną gimtadienį svarbu ne tik išvalyti ir papuošti namus, paruošti dovanas, bet ir plačiai atverti širdį tam, kurio gimtadienį švenčiame. Taip pat ir Kalėdoms reikia pasiruošti. Puošti namus, pakuoti dovanėles mylimiesiems, o svarbiausia, paruošti širdį Jėzui, kad Jo gimtadienio proga mūsų širdyse būtų Jam vietos. Kad nenutiktų, kaip aną kartą Betliejuje, kai atėjus metui Marijai gimdyti Jėzų, neliko jiems vietos nei vienuose namuose, tik tvartelyje prie naminių gyvūnėlių.

Širdeles paruošti padeda adventinis keturių savaičių laikas prieš Kalėdas. Jo metu giedame giesmes, skaitome Rašto eilutes, meldžiamės, draugaujame, žaidžiame gerumo žaidimus, pastebime artimo liūdesį ar skausmą, jį guodžiame, padedame silpnesniems už mus…

darzelyje-2Svarbiausias Advento simbolis – vainikas, kurio centre yra keturios žvakės. Tai keturios savaitės iki Kalėdų: laukimo, ramybės, vilties ir džiaugsmo. Greitai ėmėmės darbo ir kartu su vaikais, auklėtojom padarėme iš visžalių šakų vainiką, prisimindami, kad žmogaus gyvenimas irgi yra amžinas, kaip visada žaliuojančios eglės, pušys, kadagiai. Tada sustatėme žvakes ir uždegėme pirmąją Laukimo žvakę. Akimirką nurimę visi pasimeldėme, kad Dievas padėtų prasmingai laukti Kalėdų, teiktų savo guodžiančios, raminančios ir džiuginančios Dvasios, jog širdeles apvalytų nuo skriaudų, pykčio ir blogybių.

Dar ilgai klegėjome, darėme angeliukus, puošėme juos lipdukais, ornamentais ir klijavome magnetukais ant lentos išreikšdami savo laukimo ilgesį ir artėjantį džiaugsmą… Juk angelai buvo pirmieji didžiojo džiaugsmo skelbėjai, kurie pradžioje aplankė Mariją, po to piemenims paskelbė džiugią naujieną: Skelbiu jums didelį džiaugsmą,.. šiandien jums gimė Gelbėtojas! Simboliniai angelai, padaryti iš vaikučių popierinių delniukų, lydės juos link šio džiaugsmo visas keturias savaites…

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Array

Kitos publikacijos:

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

MIELI BROLIAI IR SESĖS,

šiandien švenčiame didžiausią stebuklą iš visų stebuklų – KRISTAUS PRISIKĖLIMĄ. Šv. Rašte sakoma: „Jis mirė už visus, kad gyvieji nebe sau gyventų, bet Tam, kuris už juos mirė ir prisikėlė.” (2 Kor 5, 15)

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai