Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 773

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Giedokime Viešpačiui naują giesmę

2021 2 sausio | Trumpai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Trumpai
  4. »
  5. Giedokime Viešpačiui naują giesmę

Giedokite Viešpačiui naują giesmę, giedokite Viešpačiui visos šalys. (Ps 96, 1)

Nauji metai,.. nauja diena,.. nauja gyvenimo akimirka palydima naujomis patirtimis, atradimais, pajautomis ir … nauja kūryba.

Po krizių, sunkumų, išmėginimų, dažniausiai ateina kultūrinis, ekonominis, socialinis ir dvasinis atsinaujinimas ne tik žmogaus, bet ir tautų gyvenime, o tai žadina “naują giesmę” kūrėjų širdyse. Naujais 2021 m. tikimės, kad pasaulinė pandemija, kuri praeitais metais sukrėtė visas žemės šalis bei vargino žmoniją ištisus metus, bus pagaliau įveikta, o tai pagimdys dėkingumo bangą. Seni “pelai”, menkos vertės dalykai, kuriais, deja, apauga kiekvieno gyvenimas, su skausmu ar be skausmo nukrenta krizių bei pokyčių laikais. Psalmistas mato, kad nauja giesmė gimsta iš naujos patirties, kuri atveria Dievo gailestingumą ir gerumą. Kaip pastebi Ch. Spurgeonas, „nauja giesmė, visada nauja; išlaikykime savo garbinimo gaivumą. Negalime pasinerti į nuobodžią kasdienybę. Mes švenčiame naują gailestingumo apraišką kasdien, todėl sukuriame naujų giesmių“. 

Naujos dainos ir giesmės užgimsta tuomet, kai iš naujo suvokiame Dievo tiesos, laisvės, gyvenimo ir gerumo apraiškas, o tai vėl pažadina “nutilusias arfas”. 

“Giedokite Viešpačiui, visos šalys”, visa žemė, nes Viešpats turi garbę visoje žemėje, kiekvienoje šalyje. Jis nėra tik vietinė, nacionalinė dievybė, skirta tik kažkuriai išrinktai, mažai ar didelei šaliai. Dievas yra visų šalių Kūrėjas – mažų ir didelių, matomų ir nematomų, žinomų ir nežinomų. Psalmistas, įkvėptas Šventosios Dvasios, matė dieną, kai visa žemė giedos Viešpačiui visuotinę, universalią Naują giesmę Avinėliui. Šį didingą vaizdą apaštalas Jonas aprašo savo Apreiškime.

Ir jie giedojo naują giesmę, sakydami” “Vertas esi paimti knygą ir atverti jos antspaudus, nes buvai užmuštas ir atpirkai Dievui savo krauju mus iš visų genčių, kalbų tautų ir giminių. (Apr 5, 9) 

Giedokime Viešpačiui naują giesmę!

Kitos publikacijos:

SLAPTOJE

SLAPTOJE

Pavasarinis eiliuotas kalbėjimas.  Slaptoj tankmėj užgimęsPUMPURASUžsuko gyvybės triumfoRATĄ. Nakčia slapta supynė vorasTINKLĄPainių jungčių architektūrinįPAMINKLĄ. Ryto aušra nutvieskėPASLAPTĮGaivi rasa pagirdė daigąBRĘSTANTĮ. Atidengė voratinklioRAIZGYNĘAtvėrė...

ŽALIAS LIETUS

ŽALIAS LIETUS

Vakar pro langą stebint nuostabų pavasario virsmą - lietų, perkūniją, saulę, vaivorykštę - iššoko "žalios" eilės. ŽALIAS LIETUS Žalias lietusprapliupoiš Pavasario arkos. Žolės karčiaistiebiaslinkui dangiškos Sandoros juostos. Žalumos kvapaspasklido,kutena nosįmažytės...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai