Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 919

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Giedokime Viešpačiui naują giesmę

2021 2 sausio | Refleksijos, Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Refleksijos
  6. /
  7. Giedokime Viešpačiui naują giesmę

Giedokite Viešpačiui naują giesmę, giedokite Viešpačiui visos šalys. (Ps 96, 1)

Nauji metai,.. nauja diena,.. nauja gyvenimo akimirka palydima naujomis patirtimis, atradimais, pajautomis ir … nauja kūryba.

Po krizių, sunkumų, išmėginimų, dažniausiai ateina kultūrinis, ekonominis, socialinis ir dvasinis atsinaujinimas ne tik žmogaus, bet ir tautų gyvenime, o tai žadina “naują giesmę” kūrėjų širdyse. Naujais 2021 m. tikimės, kad pasaulinė pandemija, kuri praeitais metais sukrėtė visas žemės šalis bei vargino žmoniją ištisus metus, bus pagaliau įveikta, o tai pagimdys dėkingumo bangą. Seni “pelai”, menkos vertės dalykai, kuriais, deja, apauga kiekvieno gyvenimas, su skausmu ar be skausmo nukrenta krizių bei pokyčių laikais. Psalmistas mato, kad nauja giesmė gimsta iš naujos patirties, kuri atveria Dievo gailestingumą ir gerumą. Kaip pastebi Ch. Spurgeonas, „nauja giesmė, visada nauja; išlaikykime savo garbinimo gaivumą. Negalime pasinerti į nuobodžią kasdienybę. Mes švenčiame naują gailestingumo apraišką kasdien, todėl sukuriame naujų giesmių“. 

Naujos dainos ir giesmės užgimsta tuomet, kai iš naujo suvokiame Dievo tiesos, laisvės, gyvenimo ir gerumo apraiškas, o tai vėl pažadina “nutilusias arfas”. 

“Giedokite Viešpačiui, visos šalys”, visa žemė, nes Viešpats turi garbę visoje žemėje, kiekvienoje šalyje. Jis nėra tik vietinė, nacionalinė dievybė, skirta tik kažkuriai išrinktai, mažai ar didelei šaliai. Dievas yra visų šalių Kūrėjas – mažų ir didelių, matomų ir nematomų, žinomų ir nežinomų. Psalmistas, įkvėptas Šventosios Dvasios, matė dieną, kai visa žemė giedos Viešpačiui visuotinę, universalią Naują giesmę Avinėliui. Šį didingą vaizdą apaštalas Jonas aprašo savo Apreiškime.

Ir jie giedojo naują giesmę, sakydami” “Vertas esi paimti knygą ir atverti jos antspaudus, nes buvai užmuštas ir atpirkai Dievui savo krauju mus iš visų genčių, kalbų tautų ir giminių. (Apr 5, 9) 

Giedokime Viešpačiui naują giesmę!

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

SEKMINĖS SU JAUNIMU ’24

SEKMINĖS SU JAUNIMU ’24

Gegužės 19 d., įvyko Sekminių šventė Šiauliuose. Aštuntus metus iš eilės Šiaulių skirtingų krikščionių bažnyčių tinkintieji kartu džiugiai sutinka Šventosios Dvasios nužengimo šventę atviroje miesto erdvėje (Skvere prie miesto savivaldybės).

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai