Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 914

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Gyvo tikėjimo vaisiai arba po pirmos Lyderystės konferencijos dienos

2014 28 lapkričio | Trumpai

 1. Pradžia
 2. /
 3. Trumpai
 4. /
 5. Gyvo tikėjimo vaisiai arba...

lyderysteŠiauliai – trečioji Pasaulinės lyderystės konferencijos stotelė šiais metais. Lapkričio 28 d. rytą Šiaulių regiono pastoriai, vadovai, verslininkai, visuomenininkai rinkosi į gražiai seminarui paruoštą Ginkūnų dvaro salę.

Nors ši konferencija Lietuvoje vyksta penktus metus, jau mini savo mažąjį jubiliejų, joje dalyvauju pirmą kartą. Potyris nepakartojamas. Seniai buvau be patyrusi tokį pozityvų pliūpsnį drąsinančios žinios, tikėjimo, vilties ir kalbėtojų, puoselėjančių nuolankios širdies nuostatą, profesionalumą.

Klausant pirmos dienos pasisakančiųjų, galvoje sukosi keli žodžiai: gyvas ir išmėgintas tikėjimas, patirtis, nuolankumas, vaisiai. Atrodė, kad mus pakvietė pasivaišinti sunokintais keliose krikščionių kartose tikėjimo medžio vaisiais. Jėzus palygino Dangaus karalystę su mažu garstyčios grūdeliu, kurį žmogus ėmė ir pasėjo savo dirvoje. Nors tikėjimas yra mažiausia sėkla, kaip ir garstyčios grūdelis, bet, puoselėjamas žmogaus, šeimos ir tautos gyvenime, gali užaugti į didesnį medį už visus augalus (Mt 13, 32 – 33). Tokio tikėjimo medžio dvasinėje paunksmėje galėjome sėdėti ir ragauti kelių tikinčiųjų kartų vaisius.

Pastebėjau, šiandien dauguma kalbėtojų minėjo savo tėvų gyvo tikėjimo patirtį, drąsinančius žodžius. Nuostabiausia buvo suprasti, kad tėvų nuoširdus tikėjimas padarė įtaką jų brandiems vaikams.

Pastorius Bilas Haibelsas, turintis 35 metų pastoracinę patirtį, prisiminė savo tėvo gyvenimo pamokas, kurios ugdė jame nuo jaunų dienų lyderystės dovaną, išradingumą. Savarankiškumo ugdymas neretai ekstremaliose gyvenimo situacijose ir šiandien padeda, kai tenka parodyti kūrybingumą sunkiais gyvenimo atvejais. Pastorius Bilas prisiminė ir neramios paauglsytės metus, savo sunkią tapatybės paiešką. Tuo metu vienas vyresnis krikščionis, bažnyčios tarnautojas, pasakė keletą žodžių, kurie pakeitė gyvenimo kryptį visam laikui: Bilai, pasitenkinimas neateis, jei sieksi įtikti vien tik sau. Tarnauk žmonėms su džiaugsmu ir be atodairiškai. Tai tau atneš didžiausią vidinį pasitenkinimą. Šių žodžių teisingumą pastorius ištyrė savo ilgoje tarnystėje.

Karlė Fiorina – buvusi Hewlett-Packard” generalinė direktorė, pradėdama savo pasisakymą prisiminė mamos, sekmadienio mokyklos mokytojos, žodžius, ištartus vienos pamokėlės metu. Karlei tuo metu buvo 8 metai. Nepamirškite tai, ką atsinešate į šį pasaulį gimdami, yra Dievo dovana jums, bet, ką jūs darote su šiais sugebėjimais – tai jūsų dovana Jam. Mamos tikėjimo pamoka liko visam laikui širdyje, primindama nuolatos, kad gyvenimas, vidiniai resursai yra Dievo dovanos, kurias svarbu panaudoti.

Ne vienas kalbėtojas pagarbiai minėjo savo tėvų ir jų bažnyčių sunkų triūsą, pasišventimą ir tikėjimo indėlį į jų kaip krikščionių vadovų ir tarnų gyvenimą. Klausydama pranešėjų pasisakymų, mačiau tikėjimo vaisių tų žmonių, ant kurių palikimo „pečių” šiandien jie stovi.

Tave minės visos kartos (Ps 102, 12b).

1 Comment

 1. Onutė R.

  Nuostabi žinia ir žadina ateitis viltį Lietuvai. Tačiau laukia didelė dvasinė kova, nes Lietuvos
  istorinė patirtis kitokia, nei Amerikos.

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Array

Kitos publikacijos:

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

MIELI BROLIAI IR SESĖS,

šiandien švenčiame didžiausią stebuklą iš visų stebuklų – KRISTAUS PRISIKĖLIMĄ. Šv. Rašte sakoma: „Jis mirė už visus, kad gyvieji nebe sau gyventų, bet Tam, kuris už juos mirė ir prisikėlė.” (2 Kor 5, 15)

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai