Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 917

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Jaunuolio aukščiausias sielos skrydis

2016 2 vasario | Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Jaunuolio aukščiausias sielos skrydis

Jaunuolio aukščiausias sielos skrydis„Jie vargino mane nuo pat jaunystės <…> jie vargino mane nuo pat jaunystės, tačiau nenugalėjo“. Ps 129, 1, 2 

Tikintysis susiduria su aplinkos netikėjimu nuo pat savo jaunystės, jei anksti pašvenčia save Dievui.

Kaip teisiojo Loto siela buvo varginama Sodomos ir Gomoros nedorų gyventojų bedievybės, su tuo pačiu vidiniu konfliktu ir išoriniu priešiškumu susiduria kiekvienas tikintis jaunuolis. Kai konformizmas plačiai paplitęs, kai yra įprasta prisilaikyti bendros, nusistovėjusios nuomonės, nelengva pakilti virš „visuotinio” netikėjimo, norisi prisitaikyti. Siela vargsta, nes yra pagunda eiti plačiu, lengvai prieinamu keliu. Tačiau „gera žmogui nešti jungą nuo pat jaunystės. Jis sėdi atsiskyręs ir tyli, nes tai Viešpaties uždėta našta“ (Rd 3,27,28).

Tikinčiame jaunuolyje yra kažkas daugiau, kas padeda įveikti alinančius jaunystės gundymus ir juos nugalėti. Tai – Viešpats Dievas, kuris pasirenka ir patraukia mus į bendravimą su Juo. Kristaus giluminis patyrimas, anot, dvasinių patyrimų psichologo Trimako, vadinamas aukščiausiais sielos skrydžiais, suteikia jaunuoliui vidinio atsparumo ir džiugina širdį stipriau nei viso pasaulio „džiaugsmai ir malonumai“. Krikščioniškas kelias yra nelengvas jaunuolio sielai, žinoma, kaip ir brandaus žmogaus sielai, tačiau išganingas. Neapsigaukime tikėdami posakiais, kad gali būti lengva jaunystė, kai esi krikščionis. Ar gali būti lengvas kryžiaus kelias?.. Lengva yra gal tik kvailystė,.. kurios takais Biblija ragina ne vaikščioti, bet jų saugotis.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

MIELI BROLIAI IR SESĖS,

šiandien švenčiame didžiausią stebuklą iš visų stebuklų – KRISTAUS PRISIKĖLIMĄ. Šv. Rašte sakoma: „Jis mirė už visus, kad gyvieji nebe sau gyventų, bet Tam, kuris už juos mirė ir prisikėlė.” (2 Kor 5, 15)

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai