Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 1,021

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Jubiliejinė Sekminių šventė Šiauliuose 2026

2026 27 gegužės | Reportažai, Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Reportažai
  6. /
  7. Jubiliejinė Sekminių šventė Šiauliuose...

Tave minės visos kartos

Gegužės 24 d. Šiaulių miesto savivaldybės skvere vyko jubiliejinė, jau dešimtus metus iš eilės organizuojama, ekumeninė Sekminių šventė, skirta visiems krikščionims ir miesto bendruomenei vienybėje švęsti Dvasios atsinaujinimą.

Šių metų šventės tema rėmėsi psalmės žodžiais: „Tave minės visos kartos“ (Ps 102, 12), kviesdama prisiminti Dievo ištikimybę ir gerumą, perduodamą iš kartos į kartą.

Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę į miesto skverą gausiai rinkosi šiauliečiai, įvairių krikščioniškų bendruomenių tikintieji, dvasininkai, šeimos, jaunimas ir senjorai. Šventės erdvę pripildė giesmės, vėliavos, spalvotos liepsnelės, vaikų džiaugsmas ir bendrystės nuotaika. Jautėsi tikras miesto šventės alsavimas – atviras, šiltas ir viltingas.

Šventę vedė kun. br. Paulius Vaineikis OFM ir pastorė Anželika Krikštaponienė. Renginio pradžioje jie pasveikino susirinkusiuosius, pristatė jubiliejinę šventės reikšmę, jos simbolius ir programą. Šiemet ypatingai išryškėjo kartų tema – nuo vaikų su vėliavėlėmis iki vyresniųjų, nuo šeimų iki jaunimo, visi buvo kviečiami tapti gyvu liudijimu. Nes tikėjimas yra ne vienos kartos patirtis, bet Dievo dovana ir Jo Dvasios aplankymas, suteikiamas visiems trokštantiems toliau.

Šventėje dalyvavo ir sveikinimo bei maldos žodžiais dalijosi įvairių krikščioniškų bendruomenių atstovai: Šiaulių veikliųjų žmonių bendrijos vadovas br. Valdemaras Griškevičius, Šiaulių Naujosios apaštalų bažnyčios kun. Juozas Audickas, Kryžių kalno vienuolyno pranciškonas kun. br. Paulius Vaineikis, Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis“ pastorė Anželika Krikštaponienė ir Katalikų bažnyčios Šiaulių vyskupas Darius Trijonis.

Kiekvienas pasisakymas savaip atvėrė Sekminių žinią apie Šventosios Dvasios veikimą, bendrystę, tikėjimo perdavimą, Bažnyčios gyvybę ir Dievo artumą skirtingose kartose. Dvasininkų bei renginio vedančiųjų maldas ir mintis lydėjo giesmės, kurias atliko katalikiško roko grupė „Gyvasis vynmedis“ ir Šiaulių jungtinis bažnyčių choras „Sekminių miestas“ (vadovės Vilma, Auksė ir Rūta). Skambėjusios giesmės „Viešpatį garbinsim“, „Kraujas, ugnis“, „Tegul Tavo ramybė“, „Karalius nuostabus“ ir kitos kreipė susirinkusių širdis ir žvilgsnius link Dievo, įkvėpė nuoširdžiai pasitikėti Juo ir pavesti savo gyvenimą į Kristaus rankas.

Šventėje išryškėjo ypatingai jautrus momentas, kai visi dalyviai buvo pakviesti susikibti rankomis ir drauge giedoti Viešpaties maldą „Tėve mūsų“, kuri sujungė susibūrusius į didžiulį maldos ratą pačioje miesto širdyje.

O po maldos šventę praturtino ir simbolinis veiksmas – Jėzaus vėliavos perdavimas iš kartos į kartą. Senjorai, šeimos, jaunimas ir vaikai vieni kitiems perdavė vėliavą su užrašu „Jėzus“, liudydami, kad tikėjimas gyvas tada, kai jis ne tik saugomas, bet ir perduodamas kitiems. Šis paprastas, bet prasmingas veiksmas gražiai įkūnijo visos šventės temą: „Tave minės visos kartos“. Tai tapo vienu gražiausių šventės ženklų – skambant giesmei „Ten, kur Viešpaties Dvasia, ten laisvė“, skirtingos kartos iš įvairių bendruomenių dalinosi plevenančia vėliava, nelyg savo tikėjimu bei bendra vienybės pajauta.

Po bendrų maldų ir palaiminimo visi dalyviai buvo pakviesti nusipaveiksluoti bendrai nuotraukai, o vedantieji dėkojo šventės rėmėjams, organizatoriams ir visiems dalyviams bei ragino šventę tęsti šlovinimo dalyje. Miesto skvere skambėjo gyva krikščioniško roko muzika su grupės „Gyvasis vynmedis“ nariais (vokalistas br. Paulius, gitaristas Gabrielius, klavišistas Audrius, akordeonistas ir pučiamaisiais instrumentais grojantis Jonas, vokalistas ir gitaristas Vainius, bosinės gitaros atlikėjas Tomas, būgnininkas ir grupės vadovas Petras), taip pat giesmių kūrėju ir atlikėju Svajūnu Cibulskij. Tuo tarpu žmonės mojavo Sekminių vėliavomis, bendravo, fotografavosi ir džiaugėsi šilta bendryste. Gražus oras dar labiau sustiprino šventės nuotaiką – atrodė, kad pats miestas tą dieną buvo pripildytas Šventosios Dvasios šviesos, ramybės ir džiaugsmo.

Jubiliejinė Sekminių šventė Šiauliuose dar kartą parodė, kad krikščionių vienybė gali būti matoma, girdima ir patiriama viešoje miesto erdvėje. Tai buvo ne tik renginys, bet ir gyvas tikėjimo liudijimas Šiauliams – apie Dievą, kuris veikia šiandien, jungia bendruomenes ir kviečia visas kartas gyventi Šventosios Dvasios vedime.

Nuoširdžiai dėkojame visiems organizatoriams, savanoriams, dvasininkams, muzikantams, chorui, rėmėjams ir kiekvienam atėjusiam. Tegul Sekminių džiaugsmas ir toliau sklinda per mūsų miestą, šeimas ir bendruomenes.

Past. Anželika Krikštaponienė

Nuotraukos Gedimino Beržinio

👉 Daugiau nuotraukų.

Šventės tiesioginės transliacijos įrašas:

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Archyvas

Archyvas

Reklama