Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 918

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Kuo reikšmingas Adventas?

2016 26 lapkričio | Trumpai

 1. Pradžia
 2. /
 3. Trumpai
 4. /
 5. Kuo reikšmingas Adventas?

mergaiteRomiuosius pakelia Viešpats… (Ps 147, 6)

Prasidėjo Advento laikotarpis… Visada jo ypač laukiu… Laukiu jo skleidžiamos ramybės… kas savaitę po vieną prisidedančių žvakių šviesos virpesio… širdyje augančios vilties…

Tačiau susiduriu, kaip ir jūs manau, su vienu sunkumu – pagunda prašokti, arba darbų ir rūpesčių sūkuryje pralėkti šį stebuklingą laiką, ir įšokti tiesiai į Kalėdų bei Naujųjų metų euforiją. Toks gyvenimo tempas, sąlygojamas nekontroliuojamos inercijos ir streso, primena pašėlusias žiurkių lenktynes…

Tačiau Adventas ragina mus sulėtinti tempą,.. įveikti stresą,.. suklusti… ir rasti laiko sau, savo artimiesiems, puoselėti dvasingumą. Jis kviečia ieškoti Dievo artumo tyloje, maldoje, skaitant Šventąjį Raštą, užsirašant mintis dienoraštyje… Skatina pamąstyti ir atsakyti į klausimus, ko mes laukiame, kas yra mūsų ramybės Šaltinis, kuo viliamės per visas gyvenimo dienas, kas mums yra tikrasis Kalėdų džiaugsmas?..

Kviečiu šiais metais ir aš uždegti Advento vainiko žvakeles, po vieną kas savaitę, ir panirti į adventinį laukimą, puoselėti ramybę savo širdy ir namuose, vėl atrasti viltį ir prisipildyti džiaugsmu.

Jei jūs esate pavargęs / usi nuo darbe patiriamo streso ir įtampos, prispaustas / a gyvenimo naštos ar valdomas / a nerimo, ramus Advento laikas jums gali tapti atnaujintos jėgos ir vidinio poilsio šaltiniu.

2016 m. Advento kalendorius:

Pirmoji Advento savaitė (lapkričio 27 d. – gruodžio 3 d.) – Advento laukimas (vainike dega viena žvakė).

Antroji Advento savaitė (gruodžio 4 d. – gruodžio 10 d.) – Advento ramybė (vainike dega dvi žvakės).

Trečioji Advento savaitė (gruodžio 11 d. – gruodžio 17 d.) – Advento viltis (vainike dega trys žvakės).

Ketvirtoji Advento savaitė (gruodžio 18 d. – gruodžio 24 d.) – Advento džiaugsmas (vainike dega keturios žvakės)

KALĖDOS – gruodžio 25 d.

3 Comments

 1. Jūratė

  sveikutė, miela Anželika,

  mano širdelė neprisirišusi prie žvakių , jos man tikrai nesudaro laukimo jausmo. Visada stengiuosi įsiskaityti į tai, ką paliko Jėzus Kristus, nesipainioti prie tam tikrų ritualų.
  Jums linkiu šventos ramybės visame kame ir didelių palaiminimų Jėzuje Kristuje.
  Nuoširdžiai Jūratė

  Reply
  • Anonimas

   Visiškai pritariu Jūratei!

   Reply
  • Anželika Krikštaponienė

   Miela Jūrate, suprantu Jūsų prisirišimą prie Dievo Žodžio ir Kristaus asmens. Tai yra didžiulis turtas…
   Kita vertus, adventinė Kristaus atėjimo ir laukimo idėja taip pat išplaukia iš Dievo žodžio tradicijos ir jam neprieštarauja. JI padeda bažnyčiose ir šeimose puoselėti Dievo laukimo, vilties ir džiaugsmo dvasią. Žvakės netrukdo dvasingumui, o kai kuriais atvejais, kurie puoselėja kontempliacinį, apmąstantį dvasingumą dar ir padeda susikaupti, nurimti ir paimti Dievo žodį į savo rankas. Jos primena kokiame laikotarpyje esame, padeda pakoreguoti gyvenimo ritmą.
   Todėl nesiūlau priešinti Dievo žodžio ir simbolinių veiksmų, ritualų, kurių nei vienas neišvengiame savo gyvenime. Vieni daro vienus ritualus, kiti kitus, remdamiesi Šventojo Rašto žodžiais, palyginimais, simboliais. Jei atidžiai pažiūrėtumėte į savo gyvenimą, neabejoju, kad atrastumėte ritualus, kurių laikotės jūs… Pvz.: kasdienė Rašto skaitymo tradicija, arba jokio simbolinio veiksmo nesilaikymo tradicija. Gyvenimo be ritualų nėra… Visi kažką atkartoja savo dvasinėje praktikoje ir teikia kažkokiems dalykams savo privalumą, prasmingumą: pvz.: bažnyčios lankymui sekmadieniais, maldų ir Šv. Rašto skaitymo disciplina, Kalėdų, Velykų ir kitų krikščioniškų švenčių šventimas. Esmė, kiek visame tame yra Dievo artumo, Dvasios atgaivos ir Dievo žodžio šviesos?..
   Ramių ir džiaugsmingų artėjančių švenčių! Palaimos ir Jums.

   Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

SEKMINĖS SU JAUNIMU ’24

SEKMINĖS SU JAUNIMU ’24

Gegužės 19 d., įvyko Sekminių šventė Šiauliuose. Aštuntus metus iš eilės Šiaulių skirtingų krikščionių bažnyčių tinkintieji kartu džiugiai sutinka Šventosios Dvasios nužengimo šventę atviroje miesto erdvėje (Skvere prie miesto savivaldybės).

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai