Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 927

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Laisvėje laisvi?

2018 13 sausio | Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Laisvėje laisvi?

Laisvėje laisvi?Kasmet sausio 13 d., minint tautos Laisvės gynėjų dieną ir prisimenant tankų, laužų ir sutelktos tautos vaizdus, yra proga klausti savęs, ką man reiškia laisvė? Netrukus minėsime Lietuvos, kaip modernios valstybės (nuo 1918 m.) – 100 metų jubiliejų! Lietuviai gavo šansą išsikovoti savo laisvę antrą kartą sausio 1991 m., sausio 13 d. Ar šiandien būdami politiškai laisvi, esame išties laisvi nuo ideologinių, politinių, visuomeninių ir kultūrinių stereotipų? Ar gyvendami plačioje Europos erdvėje, esame išsivadavę iš savo vidinių įtarumo, menkavertiškumo, neapykantos, nepasitikėjimo psichologinių kalėjimų ir gniaužtų? Ar įkvėpę laisvės oro, gebėjome pasveikti vidumi, atsitiesti ir kurti kažką naujo… naują žmogų,.. naują požiūrį,.. naujus santykius,.. naują šalį – Naują Lietuvą? O juk Lietuva esame mes. Ji – tokia, kokie mes… Ji sėkminga, kai mes sėkmingi, ji pavargusi, kai mes pavargę… jis laisva, kai mes laisvi.

Kartą Jėzus pasakė palyginimą apie vidinę žmogaus laisvę (Lk 11, 20 – 26).
Jis palygino žmogaus sielą  su namu, kuriame gyvena nekviestas svečias, galiūnas – agresorius, kankinantis žmogų iš vidaus. Tai mūsų pačių demonai – baimės, nepilnavertiškumai, depresyvumas, ydingumas, sugedimas, neviltis ir t.t., su kuriais kiekvienam žmogui tenka susikauti savo gyvenime. Tik bėda ta, kad vidiniai „vaiduokliai“ neretai būna stipresni už patį žmogų, jį surakinę, išsekinę ir išsiurbę jo gyvastį. Tokioje situacijoje gali padėti tik stipresnis, ateinantis iš šalies. Kai ateina stipresnis, turima omeny, kai žmogus atsiveria tikėjimo tiesai – Dievui, Jis gali įveikti tamsos galiūną, nuginkluoti agresorių, išplėšti grobį, atimti iš jo ilgai valdytas įvairias sielos teritorijas. Atsiranda proga gyventi vidinėje laisvėje, kurios nevaržo baimės, ar desperacija, nusivylimas, skaudūs neatleistų skriaudų prisiminimai, kurie padaro žmogų pikta viduje.

Štai namas, kuris atviras Dievui ir tikėjimui, tampa švarus. Jame galima kurti naują aplinką. Galima statyti tikrosios vidinės laisvės gyvenimą. Tada savo sielos namus užpildome pasitikėjimu, viltimi, meile, orumu, tiesa… O tai ir yra tikroji laisvė, kai žmogus laisvas vidumi, laisvas gyventi su kitais tiesoje, meilėje ir viltimi. Tai kitos kokybės gyvenimas, kitoks žmogus, kitokia tauta. Kuo daugiau žmonių gyvens tikėjimo, tiesos, vilties ir meilės nuostata, tuo labiau tauta savimi atspindės kitokią dvasią ir kitokią atmosferą.

Tačiau tai yra nelengvas uždavinys, nes vidinė kova tęsiasi. Jėzaus istorija apie išvalytus namus turi perspėjantį pratęsimą. „Netyroji dvasia, išėjusi iš žmogaus, klaidžioja bevandenėse vietose, ieškodama poilsio. Neradusi ji sako: ‘Grįšiu į savo namus, iš kur išėjau’. Sugrįžusi randa juos iššluostytus ir išpuoštus. Tuomet eina, pasiima kitas septynias dvasias, dar piktesnes už save, ir įėjusios jos ten apsigyvena. Ir tada tam žmogui darosi blogiau negu pirma“ (Lk 11 , 24–26).

Iškovotos laisvės namai negali likti tušti. Taip yra su viskuo. Širdies laisvės namai, nors ir papuošti naujomis vertybėmis, negali būti tušti – be šeimininko. Tautos laisvės namai, puoselėjantys naują gyvenimą, negali būti tušti – be šeimininko. Panašiai kaip paprastas namas, paliktas tuščias, bus apiplėštas, išdraskytas arba apgyvendintas nepageidautinais gyventojais „vaiduokliais“. Laisvės namai turi būti pilni! Juose turi būti šeimininkas ir šeima! Sielų Šeimininkas, Kūrėjas ir Atpirkėjas yra Dievas. Jis yra sielos turinys ir užpildymas. Iš Jo kyla vidinė tvarka, balansas, ramybė ir vidinė laisvė. Tautos namuose, turi gyventi tauta – šeima, kuri čia gimė, kuri gynė savo laisvę, kuriai į pagalbą atėjo Šeimininkas – pats Dievas! Mūsų tautos laisvi namai kuo gražiausiai užsipildo kultūriniais ir moksliniais pasiekimais, naujomis kūrybingomis idėjomis, gražiais siekiais, naudingais atradimais. Tačiau jie neturi likti tušti tikėjimo ir dvasine prasme. Svarbu, kad jie būtų ir Dievo namais! Kad mes būtume Dievo namais!

Bet vergas nepasilieka namuose amžinai, o Sūnus pasilieka amžinai.
Jei tad Sūnus (Kristus) jus išlaisvins, iš tiesų būsite laisvi. (Jn 8, 35–36)

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Iškilmės Šiaulių vyskupijoje

Iškilmės Šiaulių vyskupijoje

Šiandien (2024 06 29) vyskupas koadjutorius Darius Trijonis iškilmingai pradėjo savo tarnystę Šiaulių vyskupijoje. Ne tik Šiaulių tikintieji sveikino vyskupą, bet ir atvykę iš kitų Lietuvos miestų.

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai