Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 919

Pastorės Anželikos tinklaraštis

No Longer Music ir Nuteki – teatralizuotas šou per Sekmines (Šiauliai)

2015 26 gegužės | Reportažai, Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Reportažai
  6. /
  7. No Longer Music ir...

No Longer Music ir NutekiSaulėtą ir šiltą Sekminių pavakarę, gegužės 24 d. (2015), Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštę perskrodė elektrinių gitarų garsai ir būgnų ritmai, patraukdami šiauliečių dėmesį į neįprastą renginį – iš pirmo žvilgsnio, gana ekscentrišką teatralizuotą šou.

No Longer Music ir NutekiŠiaulius aplankė dvi krikščioniškos roko grupės: Nuteki ir No Longer Music. Po nepriklausomybės atkūrimo mūsų miestas tokio reginio dar nebuvo matęs. Nors Prisikėlimo aikštėje yra nuolat organizuojami įvairūs koncertai, pasirodymai ir miesto šventės, šis įvykis buvo kitoks. Pirmą kartą Šiauliuose centrinėje miesto erdvėje, prie savivaldybės ir katedros, atvirai skambėjo krikščioniška žinia apie nuodėmių atleidimą per Kristų, įvilkta į šiuolaikiškiausias kultūrines formas.

Šių dviejų grupių muzikinį-evangelizacinį turą per Lietuvą organizavo radijas XFM, pakviesdamas šešių mūsų tautos miestų evangelines bažnyčias aktyviai dalyvauti ir remti renginį. Savaitės turas prasidėjo Telšiuose gegužės 19 d., kėlėsi į Klaipėdą (20 d.), po to – į Kauną (21 d.), Vilnių (22 d.), Panevėžį (23 d.) ir užsibaigė Šiauliuose (24 d.), supindamas Evangelijos sklaidos grandinę, nusidriekusią iš Lietuvos vakarų į rytus ir šiaurę.

No Longer Music ir NutekiKoncertą pradėjo jaunuolių grupė Nuteki iš Baltarusijos, kurie atliko tris lyriškas roko dainas apie gyvenimo kelią, Dievą esantį visur, apie Tą, kuris visada yra šalia. Viena iš giesmių youtube pasiekė rekordinį peržiūrų skaičių – per 700 tūkst. klausytojų. Grupės lyderis betarpiškai sveikino visus susirinkusius ir ragino kartu dainuoti, ploti, koncerte dalyvauti nuo pirmų akimirkų. Atlikėjas pastebėjo: „Šaunus vakaras po atviru giedru dangumi didžiulėje aikštėje, kur visi susirinkę galime jaustis kaip viena didelė šeima, nors esame iš skirtingų tautų“. Šie žodžiai sušildė klausytojus ir per aikštę nuvilnijo maloni atsipalaidavimo banga.

No Longer Music ir NutekiPo Nuteki pasirodymo buvo pristatyta tarptautinė grupė No Longer Music (NLM), kuri, bendradarbiaudama su bažnyčiomis, koncertuoja JAV, Europos šalyse, Vidurio Rytuose, ir šiuo metu skinasi kelią į Aziją. Šį kolektyvą sudaro menininkai iš įvairų šalių: muzikantai, aktoriai, šokėjai, gimnastai. Jų pasirodymui būdingas meninių priemonių įvairumas ir dermė, šiuolaikinių efektų gausa, profesionali gyva muzika ir dainavimas, šokis ir drama, laisvas komunikavimas su publika. Visi šie vizualiniai ir garso komponentai pritraukia dideles minias atvirose miestų erdvėse, o žiūrovus įtraukia į bendrą patyrimą su atlikėjais. Jų pagrindinis tikslas – šiuolaikine muzikos bei vizualine kalba skelbti Evangelijos esmę – Dievo meilę žmonijai, atperkančią Kristaus mirtį ant kryžiaus už mūsų nuodėmes ir išteisinantį prisikėlimą.

No Longer Music ir NutekiNLM parodė kvapą gniaužiantį šou. Nuo pat pradžios jų pasirodymas, prasidėjęs scenoje intensyviu teatralizuotu reginiu, prikaustė žiūrovų dėmesį iki pat koncerto pabaigos. Minia kartu pulsavo su muzikos rimtais, šviesų ir vaizdo efektais, šoko, dainavo, plojo, gyvai reagavo į dramos, netradicinio pasakojimo elementus. Šou pasirodime staiga išdygdavo šiuolaikiniai kultūros herojai: „ninzėz“, „supermenai“, robotai, ugnies fakyrai, ir breiko šokėjai. Galiausiai visi nuščiuvę stebėjo modernios dramos kulminaciją – Kristaus nukryžiavimo už žmonijos nuodėmes dramą ir prisikėlimo triumfą.

No Longer Music ir NutekiDauguma neliko abejingi evangelijos žiniai, pateiktai modernia muzikine-teatralizuota forma. Atlikėjų pakviesti melstis, įvairaus amžiaus žmonės noriai meldėsi. Po to visi susikibo rankomis į vieną didelį ratą ir grupės vadovas-dainininkas-evangelistas už visus pasimeldė bei paragino pabendrauti su krikščionimis iš Šiaulių bažnyčių bei grupių atlikėjais.

Šiauliuose šį renginį rėmė Laisvųjų krikščionių bažnyčia, „Tiesos žodžio“ bažnyčia ir liuteronų bendruomenė. Po koncerto dar ilgai jaunimas kalbėjosi su atlikėjais, dalinosi įspūdžiais, rinko autografus. Vyresni žmonės šnekučiavosi apie koncerte išgirstą žinią. Užsimezgė draugiški kontaktai tarp žmonių, kurie, tikimės, nenutrūks ir ateityje.

No Longer Music ir NutekiBažnyčios džiaugėsi, kad Sekminių dieną turėjome tokią nuostabią Evangelijos šventę ne tik bendruomenių jaunimui, bet ir visam miestui, kai muzika ir Dvasia liečiasi prie širdžių. Renginio organizatorius – Remigijus Jucevičius pasidžiaugė, kad Dievas apvainikavo visą turą per Lietuvą koncertu Šiauliuose. O atlikėjai – viso 25 žmonės, susidėję garso aparatūrą ir sukrovę savo mobilią sceną į kelioninį vilkiką, išvyko toliau vykdyti savo misiją į Latviją, Estiją, Rusiją, Lenkiją, Vokietiją, Šveicariją, Italiją, Prancūziją, Ispaniją ir kt. šalis visu šiltuoju metų laiku.

Mane, kaip bažnyčios pastorę, nustebino šios grupės lankstumas ir gebėjimas pasakyti Evangelijos esmę aiškiai, suprantamai ir šiuolaikiškai. Tenka pripažinti, jog neretai įprastos religinės formos ir krikščioniškos kalbos šablonai, deja, šiuolaikiniam žmogui ne atveria Kristaus aukos tikrumo, bet pridengia jį. Bažnyčiai nuolat tenka mąstyti ir ieškoti, kaip suprantamai ir palydint Dvasios jėgai kalbėti žmonėms apie Dievo meilę savo kartoje.

<… Mūsų Evangelija neatėjo pas jus vien tik žodžiais, bet su jėga ir Šventąja Dvasia, ir su tvirtu įsitikinimu. (1 Tes 1, 5).

Nuotraukos Gintauto Tumulio

Renginio Fotoreportažas

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

SEKMINĖS SU JAUNIMU ’24

SEKMINĖS SU JAUNIMU ’24

Gegužės 19 d., įvyko Sekminių šventė Šiauliuose. Aštuntus metus iš eilės Šiaulių skirtingų krikščionių bažnyčių tinkintieji kartu džiugiai sutinka Šventosios Dvasios nužengimo šventę atviroje miesto erdvėje (Skvere prie miesto savivaldybės).

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai