Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 914

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Padėka už knygą

2016 3 lapkričio | Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Padėka už knygą

Rūta InkenaitėNeseniai (2016-10-29) Šiauliuose praėjo mano naujos knygos Moteris – ganytoja? pristatymas. Apie jį savo atsiliepimus norėtųsi rašyti atskirai. Prieš pat renginį sulaukiau laiško – padėkos, kurį ypatingai vertinu.

Perskaičiusi knygą savo padėką parašė ilgametė Klaipėdos evangelikų baptistų bažnyčios tarnautoja ir vyresnioji Rūta Inkenaitė. Esu nuoširdžiai dėkinga mielai Rūtai už šį atsiliepimą. Mano nuomone, laiškas įdomus savo įžvalgomis ir naujais pasiūlymais. Džiaugiuosi, kad knyga pažadina įvairias, aktualias bažnyčios tarnautojų mintis, kuriomis norisi pasidalinti, įvardinti jas, drauge pasvarstyti. Kiekvienas įžvalgus pastebėjimas yra vertas dėmesio ir skatintina, kad būtų svarstomas bažnyčiose bei viešoje erdvėje. Jūsų dėmesiui siūlau Rūtos Inkenaitos laišką.

*****

Mieloji pastore Anželika,

Ačiū už knygą, kurią perskaičiau tuojau pat, kai gavau. Džiaugiuosi, kad pasidalinote savo darbu su visais, kam svarbi knygos tema. Apie tai Lietuvoje labai mažai kalbama net ir evangeliškose bažnyčiose, o literatūros iš viso nėra. „Moteris ‒ ganytoja?“ tikrai daugumai klaustukas. Kad tokių moterų pas mus yra, ir ne taip jau mažai, žinojau, bet perskaičiusi knygą pagalvojau, ar tik nebus jų daugiau negu vyrų – ganytojų? Ir man tikrai gaila, kad vyrų mokytojų beveik nebeliko ne tik sekmadieninėse vaikų mokyklose bažnyčiose, bet ir visose paprastose mokyklose ‒ ir valstybinėse, ir privačiose. Na, čia jau kitas klausimas, ir aš nė kiek neabejoju, kad Dievas moteris pašaukia ir ganyti, ir vadovauti kaip ir vyrus, tik jeigu pastarųjų taip mažai, vaikams pritrūksta gero vyriško pavyzdžio. Kalbu apie vaikus, nes pati darbavausi „Vaikų krikščioniško ugdymo draugijoje“ (ir iki šiol dar truputį padedu), o ten irgi dirba beveik vienos moterys.

Taigi, moteris ‒ ganytoja? Tikrai gerai, kad iškilo toks klausimas, ir pasirodė knyga su teigiamu atsakymu, kurį praktiškai savo patirtimi patvirtina knygos autorė. Labai ačiū už kruopščiai surinktus istorinius ir šių dienų faktus bei teologinių požiūrių nagrinėjimą; ir už aiškų bei sklandų lietuvišką išdėstymą, kurio kartais labai pasigendu vertimuose iš kitų kalbų.

O dar turiu vieną svajonę ‒ sulaukti knygos, kur moterys ‒ ganytojos papasakotų apie save, kaip ir kodėl jos atsiliepė į Dievo kvietimą ir ką jos patyrė taip tarnaudamos. Miela sese Anželika, ar būtų įdomu pačiai parašyti tokią knygą visų padrąsinimui, tuo labiau turint tiek daug informacijos ir kontaktų? Gal galėtume nors kiek padėti ją išleisti? (Yra tokia Amerikos lietuvių po Antrojo pasaulinio karo išleista knyga „Gyvoji Evangelija“ ‒ paprastų tikinčiųjų iš Lietuvos pasakojimai apie Dievo ieškojimą ir atsivertimą, ji iki šiol skaitoma ir daug kam padėjo pradėti mąstyti apie savo santykį su Dievu.)

Uždelsiau su padėka, nes maniau, kad gal nuvyksiu į knygos pristatymą, bet šį kartą nesiryžtu. Labai ačiū už pakvietimą, ir tikiuosi kada nors susitikti asmeniškai. Gerai, kad Sandra nuvyks.

Esu paprašyta perduoti dar vieną padėką ‒ nuo Irenos Paulionienės, su ja kartu buvom ordinuotos. Ji dirba lietuvių kalbos mokytoja rusakalbių mokykloje, labai užsiėmusi net ir šeštadieniais. O dar bent kartą į mėnesį, jei ne dažniau, vadovauja pamaldoms ir pamokslauja ir kas savaitę pas ją renkasi namų grupelė Biblijos studijoms. Taigi nuo mūsų abiejų nuoširdūs sveikinimai knygos pristatymo proga ir Dievo palaimos linkėjimai visai bendruomenei ir ypač pastorei.

Su meile ir padėka Dievui bei autorei už knygą,
Rūta Inkenaitė ‒ Klaipėdos evangelikų baptistų bažnyčios viena iš vyresniųjų

Nuotraukoje:
2009 m. birželio 21 d. Rūta Inkenaitė buvo ordinuota Klaipėdos evangelikų baptistų bažnyčios tarnautoja

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Array

Kitos publikacijos:

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

MIELI BROLIAI IR SESĖS,

šiandien švenčiame didžiausią stebuklą iš visų stebuklų – KRISTAUS PRISIKĖLIMĄ. Šv. Rašte sakoma: „Jis mirė už visus, kad gyvieji nebe sau gyventų, bet Tam, kuris už juos mirė ir prisikėlė.” (2 Kor 5, 15)

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai