Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 914

Pastorės Anželikos tinklaraštis

„Padovanok“ ne tik suknelę, bet šypseną ir širdį

2018 21 gruodžio | Reportažai, Trumpai, Vaizdo įrašai

 1. Pradžia
 2. /
 3. Trumpai
 4. /
 5. Reportažai
 6. /
 7. „Padovanok“ ne tik suknelę,...

Socialinė iniciatyva „Padovanok suknelę“, prasidėjus prieš ketverius metus Vilniuje (iniciatorė Lietuvoje gyvenanti etiopė Eskedar Tilahun Maštavičienė), dėka energingos, verslios šiaulietės – Jolantos Chlevickienės, atkeliavo ir į Šiaulius. Gruodžio 19 d. įvyko finalinis renginys Šiaulių kolegijos salėje. Jolanta kartu su iniciatyvine moterų komanda bei gausiais partneriais ir rėmėjais sukūrė kalėdinį stebuklą Šiaulių miesto bei apskrities moterims.

Paaukota daugiau nei 100 kokybiškų, dailių suknelių, didelė gausa batelių, įspūdingų papuošalų. Renginyje buvo papuoštos 45 moterys ir merginos, trokštančios sėsti prie Kalėdų stalo gražios, geros nuotaikos ir laimingos, neatsižvelgiant į sunkesnes savo gyvenimo sąlygas, ar aplinkybes. Kaip gera, kai galime ištiesti pagalbos ranką šalia esančioms ir kartu sukurti šventes dar gražesnes…

Šventę kūrė didelis būrys savanorių aukojančių savo dovanas, talentus ir paslaugas. Žmonės, bendruomenės, meno kolektyvai ir įmonės…visi kūrė šventę. Šiaulių kolegija padovanojo salę renginiui surengti, neatlygintinai suteikta garso aparatūra („Garsas LT”), dovanai triūsė makiažo ir šukuosenų meistrės, siuvėjos, renginio metu džiugino šokių kolektyvai (meninės raiškos mokykla „Incognito”, šokių grupės „Meliha Dance” ir „Šokių forma”), dainininkė Carol. Taip pat savo pagalbą dovanojo Šiaulių TV, Šiaulių kraštas, fotografas Gintautas Tumulis, socialinės labdaros grupės ir Šiaulių bažnyčia „Tiesos žodis“.

Šios šventės tikslas sukurti galimybę pasijausti kiekvienai moteriai gražiai, pasipuošti nuostabiausioms metų šventėms, šypsotis ir dovanoti širdies gerumą.

Nuo 14 val., didelėje salės foje užvirė meninė „grožio dirbtuvė“. Susirinkusios moterys su stilistų pagalba išsirinko sukneles, batelius ir papuošalus, o makiažo ir šukuosenų meistrės šukavo, gražino ir dabino visas moteris. Atmosferoje sklandė džiaugsmo ir nuostabos garsai. Mat moterys pasipuošusios išvysdavo save kitokiomis akimis, pamatydavo kitu kampu, nei įprastai. Kai kurios moterys pastebėjo, jog patyrė tokį sutelktą dėmesį jų moteriškam grožiui pirmą kartą gyvenime… Kiekviena galėjo išgyventi virsmą, kai kukli pelenė virsta princese… Draugės neslėpė nuostabos, pamačiusios savo bičiules: „Nepažįstu tavęs… koks grožis!“. Papuoštos moterys buvo pakviestos į salę ir prasidėjo koncertinė bei sveikinimų dalis. Viskas baigėsi padėkų teikimu partneriams, buvo traukiami dalyvių „laimės šulinio“ prizai bei fotografų įamžinta bendra šventiška nuotrauka.

Šventėje teko ir man pasakyti trumpą padrąsinančią kalėdinę kalbą moterims. Čia spausdinu jos santrauką.

Šiandien matau daug laimingų moterų… Kai moteris laiminga, laimingi visi. Laiminga mama -laimingi vaikai, laiminga žmona – laimingas vyras, laiminga kolegė užkrečia gerumu ir kitus. Gero nusiteikimo moteris spinduliuoja šiluma, kaip saulė, ir džiugina kitus.

Labai džiaugiuosi šia gražia socialine iniciatyva, kuri pasiekė ir mūsų miestą, nes matau jos keleriopą vertę.

Man patinka, kad ši akcija atkreipia mūsų dėmesį į du dalykus: 1. į kiekvienos moters vertę, kelia ir gydo jos orumą ir 2. pabrėžia širdies gerumą bei moterišką dosnumą, kai moterys dovanoja ne tik suknelę, bet ir savo gebėjimus, kitoms moterims.

Trumpai apie kiekvieną iš tų pusių:

Pirma, moteriai būdingas grožis ir tai yra mūsų orumo dalis. Šito niekada negalime pamiršti. Juk visai kitaip jaučiamės, kai naminius drabužius ir šlepetes pasikeičiame į suknelę ir išeiginius batelius. Taip pelenė virsta princese, pasijaučiame kitaip… geriau. Vertė kyla ir mūsų, ir artimųjų akyse. Tačiau tai dar ne viskas… Kaip pastebi JAV TV šou žvaigždė Oprah Winfrey – kiekviena moteris turi žinoti, kas ji yra? Mes esame ne tik moterys, mamos, dukros, draugės, profesionalės. Mes esame Dievo dukros, kuriose gyvena dieviškasis orumas, Jo tikslai, Jo svajonės – ir ne mažiau. Šitai privalome matyti savo viduje.

Antra, moterų dovana kitoms yra nuostabus gerumo ženklas – tai krikščioniška ir humaniška dvasia, tarpusavio solidarumas. Nuo seno moterys palaikydavo viena kitą įvairiais būdais. Sunkią valandą, jos nevengdavo šukuoti kenčiančių moterų plaukus, pinti kasas – tai nelyg motinos ar sesės palytėjimas, galvos paglostymas perteikiant paguodą. Moteriškas solidarumas – tai gailestingumo ir noro gyventi triumfas, kuriame dalyvauja moteriškas bendravimas, moteriškoji intuicija. Dovanojimas, pagalba, atjauta siejasi ir su pačia Kalėdų žinia, Kristaus gimimu. Jis parodė savo meilę mums visoms ir visiems. Šventasis Raštas sako: Būkite tokio nusistatymo kaip Kristus, kuris godžiai nesilaikė savo dieviškos prigimties, bet apiplėšė save, nusirengė Dievo šlovės rūbą ir tapo savo esybe tarnu ir panašus į žmogų. Todėl mes jį matome tvartelyje, o ne karaliaus rūmuose, priartėjusį prie žmogaus, kad kiekvienas žmogus galėtų priartėti širdimi prie Jo ir gauti Jo dukterystės, įsūnystės šlovės mantiją.

Tad per Kalėdas būkime pasipuošusios ne tik išore, bet ir su Kristumi širdyje. Tikėkite savimi, tikėkite Tuo, kuris mūsų viduje, nes Jis stipresnis nei bet kokios gyvenimo aplinkybės. Stipresnis Tas, kuris jūsų viduje, nei visos gyvenimo situacijos, kurios jus ištinka!

Būkite palaimintos jūs ir jūsų artimieji, mielos moterys ir merginos!

Nuotraukos Gintauto Tumulio

1 Comment

 1. Rasa

  Tikrai, moterys kartais pamiršta jaustis moterimi ir praranda savo žavesį. Niekas taip nepuošia kaip pasitikėjimas savimi, šypsena. Yra moterų, kurios visiškai atsiduoda šeimai ir pamiršta save, o tuomet ir šeima neretai nusisuka. Neprižiūrėti plaukai, veido oda, dantys ir užsideda metų našta ne pagal amžių. Manau likimo nuskriaustoms reikia tokių progų, kad vėl savimi patikėtų, pradėtų rūpintis, apsilankytų kirpykloje, pas kosmetologę, pas odontologą https://www.gostautoklinika.lt/paslaugos/estetinis-plombavimas/ ir pražystų naujai. Kai savimi tiki, ir visi rūpesčiai nepastebimai sumažėja

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Array

Kitos publikacijos:

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai