Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 917

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Pirmą kartą Šiauliuose Velykų džiaugsmo šventė – „Mažutėlių Velykėlės“ (Video)

2019 1 gegužės | Reportažai, Trumpai, Vaizdo įrašai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Reportažai
  6. /
  7. Pirmą kartą Šiauliuose Velykų...

Balandžio 28 d., gražią pavasario sekmadienio popietę, Šiauliuose įvyko ekumeninė Velykų džiaugsmo šventė – „Mažutėlių Velykėlės“, skirta miesto „mažutėliams“, socialiai sunkiau gyvenančių žmonių grupėms, bei visai miesto bendruomenei.

Velykos – Kristaus prisikėlimo šventė yra viena didžiausių ir džiugiausių švenčių visiems krikščionims. Todėl Šiaulių ekumeninės bažnyčios (Šv. Jurgio parapija, bažnyčia „Tiesos žodis“, stačiatikių „Petro ir Povilo“ cerkvė, Veikliųjų žmonių bendrija, laisvųjų krikščionių, metodistų ir liuteronų bažnyčios) nusprendė šiuo ypatingu džiaugsmu pasidalinti su miesto žmonėmis. Į šventę buvo pakviestos įvairios sunkiau gyvenančių žmonių grupės iš Nakvynės namų, globos ir reabilitacijos centrų, bei įvairių specialių poreikių bendruomenių.

Šventė vyko Šiaulių miesto pėsčiųjų bulvare, kuris kelioms valandoms virto, susirinkusiųjų po atviru dangumi gyva šventove bei šviesia tikėjimą, džiaugsmą, meilę ir viltį nešančia „upe“. Čia gyvoji versmė liejosi giesmėmis, maldomis, ramybės ir džiaugsmo linkėjimu, dvasininkų sveikinimais bei pasisakymais, buvo džiugiai dalinama atvelykio košė ir saldumynai.

Šv. Jurgio parapijos kun. Vidas Bernardas Sajeta, pradėdamas kalbėti, kvietė susirinkusiuosius Kristaus žodžiais: „ateikite pas Mane visi, Aš jus atgaivinsiu…“ Jis pastebėjo, kad Šiaulių miestas yra turtingas įvairiomis socialinėmis grupės, centrais ir globos namais, kuriems buvo skelbiama Velykų viltis, o miesto bažnyčios, atsigręždamos į šias grupes, atrado jas, kaip Dievo turtą, kuris yra šalia. Stačiatikių „Perto ir Povilo“ cerkvės dvasininkas, tėvas Olegas Štelmanas, sveikindamas susirinkusius didelio Velykų džiaugsmo proga, kalbėjo, kad Kristus aukojo Save už visą žmoniją ir trečią dieną buvo prikeltas bei giedojo senąja slavų kalba Paschos kanoninę giesmę, kuri nuostabiai perteikia prisikėlimo rytą džiaugsmą.

Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis“ pastorė Anželika Krikštaponienė pastebėjo, kad Dievo karalystė yra mažutėlių karalystė. Tie, kurie savo širdyse tampa „vaikeliais“, kas yra nuolankumo simbolis, atsiveria Dievo meilei savo gyvenime. Vaikai ir mažutėliai moka priimti dovanas betarpiškai. O tikėjimas yra didelė Dievo meilės dovana, kurios neužsitarnaujame ar nusipelnome, ją priimame nuolankia širdimi. Ji ragino kiekvieną atpažinti savo širdyje „vaikelį“, kurį leistų ateiti pas Kristų ir tam “mažutėliui“ nedraustų, nes „tokių yra dangaus karalystė“. „Tegul nesustabdo tame kelyje protingumas, aukšta padėtis, darbų didybė, ar, atvirkščiai, patirtos gyvenimo klaidos, gėda, silpnumas“, – kalbėjo pastorė. Ji kvietė patikėti, kad Jėzus laukia visų, kiekvieną ragino leisti vidiniam „vaikeliui“ eiti pas Jį, pas Tą, kuris myli žmogų net „juodžiausioje nakty ar giliausioje duobėje“.

Laisvųjų krikščionių bažnyčios pastorius Valdas Vaitkevičius kvietė tikėti, Kristaus žodžiais, kad Jėzus yra kelias, tiesa ir gyvenimas, per kurį ateinama pas Dievą Tėvą. Kelias veda pas Tėvą, tiesa globoja tame kely, o Dievo gyvenimas tęsiasi ir po mirties. Metodistų atstovė sesuo Inara Serafinavičienė sveikindama Velykų proga, papasakojo istoriją apie vieną berniuką, kurį klasės draugai laikė vargšu. Tačiau berniukas turėjo tikrąjį turtą savo širdy: mylinčius tėvus, šeimą, paprastas sąlygas gyventi ir mokytis. Ji kvietė vertinti tai, kas yra arčiausiai mūsų ir dažną kartą mažiausiai pastebima. Šventėje Veikliųjų žmonių bendrijos vyrai liudijo, kaip Dievas atėjo į gyvenimą, pakeitė širdį, santykius, požiūrį į gyvenimą.

„Mažutėlių Velykėlėse“ skambėjo daug gražios, sakralios, evangelizacinės muzikos ir giesmių. Dvi jaunimo grupės – bažnyčios „Tiesos žodžio“ jaunimo grupė 4U ir Jurgio parapijos vaikų bei jaunimo grupė – padovanojo susirinkusiems jaunatviškai energingą, išraiškingą ir tyrą skambesį. Gintaro Razgaus ir Svajūno Cibuslskij ekumeninės grupės užpildė erdvę sodria muzika, autorinėmis giesmėmis. O giesmė-malda „Tėve mūsų“ apjungė visus į vieną brolių, sesių vientisą chorą, kur neliko jokio skirtumo, tarp tų, kas giedojo ant scenos ir prie scenos…

Pabaigoje norisi išreikšti dėkingumą visiems dalyvavusiems žmonėms, „Šiaulių viltis“ bendruomenei bei tarti padėką visų bažnyčių dvasininkams, savanoriams, kurie suorganizavo nepamirštamą dvasinę šventę šiauliečiams. Taip pat išsakyti dėkingumą Šiaulių Kultūros centrui, kuris dalinosi su bažnyčiomis šventine erdve, pakyla ir įgarsinimu, bei tarti didelį ačiū UAB „Maistas šventėms“, dovanojusiems atvelykio košę, kad būtų pamaitinti vargšai.

Kristus paliko mums Evangeliją – džiaugsmo testamentą: „Aš jums tai kalbėjau, kad jumyse liktų manasis džiaugsmas, ir kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“ (Jn 15, 11).

Nuotraukos Gintauto Tumulio.

FOTOREPORTAŽAS

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai