Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 917

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Tėvelių dienai – Tėčio dekalogas pagal Bruno Ferrero

2018 3 birželio | Krikščionybės perlai, Šiuolaikiniai autoriai

Tėvelių dienai - Tėčio dekalogas pagal Bruno FerreroSveikindama visus tėvelius, jaunesnius ir vyresnius, siūlau pamąstyti, kokie esate mums brangūs ir neįkainuojami. Būkite palaiminti, mūsų brangieji! AČIŪ, KAD JŪS ESATE!

Tėčio dekalogas

1. Pagrindinė tėčio pareiga – mylėti savo vaikų mamą. Meilė yra šeimos pagrindas. Be meilės sunku ištverti šeimos gyvenimo įtampą. Todėl ugdant vaikus tėtis ir mama turi veikti kaip darni komanda.

2. Tėtis turi būti šeimoje. Jo buvimas šeimoje patvirtina: „Jūs esate svarbiausi mano gyvenime”. Pagal statistiką tėčiai kasdien vidutiniškai būna 5 minutes su savo vaikais. Tačiau svarbus ne laikas, bet efektyvus bendravimas. Tėčiai turi leisti vaikams aktyviai dalyvauti savo gyvenime.

3. Tėtis yra pavyzdys vaikams, net jei toks nesijaučia. Vaikai kreipia dėmesį į tai, ką tėvas daro, kaip jis tai daro, į priežastis, kodėl jis taip daro.

4. Tėtis teikia saugumą. Tėtis gali saugoti nustatydamas taisykles, leistinas ribas, kartais ištardamas „ne”.

5. Tėtis drąsina ir teikia jėgų įveikti silpnumus. Jis meilę parodo įsiklausydamas, priimdamas ir gerbdamas vaikų mintis. Tėčio meilė sako: „Kad ir kas nutiktų, aš su tavimi!”

6. Tėtis prisimena ir pasakoja. Tėčio buvimas su vaikais ir pasakojimas primena jaukią salą patyrus nesėkmę – „laivo katastrofą”. Vaikams galime perteikti vertybes, jei ramiai pabūname su jais, pasikalbame, atskleidžiame savo viltis ir svajones, dalinamės džiaugsmu, atveriame nusvilimus. Tokios jaukios akimirkos niekada neužmirštamos.

7. Tėtis moko spręsti problemas. Tėtis įveda vaikus į išorinį pasaulį, atskleisdamas jo dėsningumus, tikrovę ir mokydamas ją valdyti.

8. Tėtis atleidžia. Tėvo atleidimas vaikui yra didžiausia, labiausiai laukiama ir giliausiai išgyvenama tėvo savybė.

9. Tėtis visada lieka tėčiu. Net jei jis gyventų toli… Nėra tam pakaitalų…

10. Tėtis yra tarsi Dievo atvaizdas. Tėvo asmenybė didžia dalimi nulemia vaiko susikurtą Dievo įvaizdį. Akimirkos, kai tėtis meldžiasi kartu su šeima, palieka vaikų atmintyje neišdildomą pėdsaką.

Pagal Bruno Ferrero knygą „Jūsų vaikai turi tik jus”

Bruno Ferrero – kunigas salazietis, parašė daug ugdomojo turinio knygų, iš kurių populiariausios trumpi pasakojimai sielai. Jo knygos išverstos į daugelį kalbų.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai