Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 914

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Tu ištyrei mane ir pažįsti

2016 11 lapkričio | Trumpai

 1. Pradžia
 2. /
 3. Trumpai
 4. /
 5. Tu ištyrei mane ir...

Tu ištyrei mane ir pažįstiViešpatie, Tu ištyrei mane ir pažįsti. (Ps 139, 1)

Niekas geriau žmogaus nepažįsta, kaip tik tai – Dievas… Net patys artimiausi asmenys negali suprasti kai kurių mūsų pojūčių, numatyti pasirinkimų ir sprendimų. Ką kalbėti apie kitus žmones, jei mes patys save menkai te pažįstame?..

O Dievas mato, kas glūdi mumyse. Jis įžvelgia tai, ko mes dar patys nematome. Tik tam tikrose situacijos išryškėja mūsų širdies ketinimai, kurių anksčiau nepastebėjome savy. Psalmistas sako: Tu žinai kada keliuosi ir kada atsisėdu, Tu supranti mano mintis. Matai, kada vaikštau ir kada ilsiuosi; žinai visus mano kelius. Dar mano liežuvis nepratarė nė žodžio, Tu, Viešpatie, jau viską žinai…> Toks pažinimas man yra laibai nuostabus, ne man pasiekti Tavo aukštybes ( Ps 139, 2-4, 6).

Kai tai imu suvokti, norisi pavesti save visiškai tam Asmeniui, kuris mane geriau pažįsta nei aš pati save. Mums nepasiekiamos tokio pažinimo aukštybės ir gelmės, nors Jis ragina šito siekti: pažinti Dievą ir save…

Vis tik Jis geriau mane pažįsta, todėl gali man padėti. Dažnai esame raginami padėti patys sau. Bet kaip gali sau padėti, jei nežinai, kas slypi tavy? Žinoma, neabejotinai galima augti savęs pažinimu ir, tai yra teisinga, tačiau tobulai savęs žinoti nepavyks. Visada bus paslaptis, kurios mes nežinojome apie save, apie kitus, apie Dievą. Mumyse yra stiprybės ir silpnumai, kurie dar neatsiskleidė, yra pergalės ir pralaimėjimai, kurių nematėme, yra pasiekimai ir klaidos, kurių dar nepadarėme, yra drąsa ir baimė, kuri dar nepasireiškė… nauja patirtis ir išmintis, kurios dar nepažinome… Tad Paslaptingasis žmogus, tas Nepažįstamasis, visada išlieka mumyse.

O Dievas, kuris virš visų, visuose ir per visus, Jis mus pažįsta, žino mūsų gyvenimo kelią nuo pradžios iki pabaigos, permato mus geriau nei galime suvokti. Belieka kliautis Juo per visas dienas – Tuo , kuris mus pažįsta, palaiko ir priima. Kliaukimės Dievu, Jis žino, kas mums geriausia!

2 Comments

 1. Anonimas

  Tikri geri ir nuostabus žodžiai,ačiu jums

  Reply
 2. Rasa

  Super straipsnis ! !
  laikas nusiimti ta dieviška kailį ir pažinti save . Kiekvienoje situacijoje Dievas mus išbando. Tai ir padeda mums save pažinti 🙂 …..
  Visi tik ir bado vienas į kita pirštu .. tu ta , ana padarei, tu toks anoks ir t.t. .. žinot pati.
  aš tai rodau iškart 5 pirštais – va .., nes sako ,kad negražu rodyti pirštu :).
  su Dievo pagalba įmanoma save pažinti.

  Dėkoju Tau Dieve už išbandymus

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Array

Kitos publikacijos:

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

MIELI BROLIAI IR SESĖS,

šiandien švenčiame didžiausią stebuklą iš visų stebuklų – KRISTAUS PRISIKĖLIMĄ. Šv. Rašte sakoma: „Jis mirė už visus, kad gyvieji nebe sau gyventų, bet Tam, kuris už juos mirė ir prisikėlė.” (2 Kor 5, 15)

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai