Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 924

Pastorės Anželikos tinklaraštis

„God Goes Deep“ koncerte mintys apie muziką

2018 11 rugpjūčio | Kelionės, Reportažai, Trumpai, Vaizdo įrašai

 1. Pradžia
 2. /
 3. Trumpai
 4. /
 5. Reportažai
 6. /
 7. „God Goes Deep“ koncerte...

God Goes DeepŠią savaitę su keliais šeimos nariais apsilankėme unikaliame muzikiniame, dvasiniame projekte „God Goes Deep“. Pataikėme į muzikinio sezono atidarymą Kopenhagos katedroje Vor Frue Kirke (Mūsų motinos bažnyčia).

God Goes Deep (Dievas einantis gilyn) – tai unikalus muzikinis nepelno siekiantis projektas, kuris vyksta penktadienio vakarais pačioje Kopenhagos širdyje – bažnyčioje Vor Frue Kirke, kurią XII a. įkūrė vyskupas Absalonas aukščiausiame Kopenhagos taške. Senosios katedros istorijoje persipina kelių konfesijų gyvenimas: pinasi ir vieną kitą keičia pradžioje, ankstyvuosiuose jos gyvavimo amžiuose, katalikų, o vėliau liuteronų bažnyčių gyvavimo gijos. Šiandien didingoje 1100 vietų veikiančioje liuteronų bažnyčios aplinkoje skamba elektroninės, ambient muzikos stiliaus garsai, kurie kviečia žmones sustoti penktadienio vakarais, po visos savaitės darbų rutinos, ir įleisti ramybę bei poilsį, Dievą ir Jo palaimos būseną giliau į savo sielą… Tai gilus atokvėpis didelio miesto ir aktyvaus šiuolaikinio gyvenimo ritme. Čia gali patirti muzikos raminantį, pakeliantį ir vedantį gilyn į save poveikį.

God Goes Deep

God Goes Deep pritraukia daugybę žmonių, ieškančių ramaus atokvėpio, gyvenimo prasmės ar tiesiog muzikinės kontemliacijos dvasingoje aplinkoje. Savo muzikiniais talentais čia dalinasi profesionalūs elektroninės muzikos kompozitoriai ir atlikėjai iš įvairių pasaulio šalių. Šį kartą, rugpjūčio 8 d., savo kūrybą atliko Johny Nash ir Suzzane Kraft. Bažnyčia prisipildė jaunais, danų ir įvairių tautų žmonėmis, turistais. Jaunimas susisėdęs ant bažnyčios grindinio paniro į muzikos garsus, o visa erdvė prisipildė virpančios „kosminės“ muzikos, kuri siekė bažnyčios skliautus ir leidosi gilyn į žmonių širdis. Taip pat specialus Kristaus statulos apšvietimas ir šviesos efektai kūrė paslaptingą nuotaiką.

God Goes Deep

Teologai, filosofai ne kartą bandė suvokti, svarstyti ir pasakyti savo pastebėjimus apie muzikos poveikį ir reikšmę žmogaus, bendruomenės gyvenime. Pavyzdžiui Bazilijus Didysis (330 – 379) sakė, kad muzika yra kaip tarpinis, švelnus sluoksnis priimti doktrinos žodžių tiesai, tai nelygu glotnus apvalkas kartiems vaistams, kuris leidžia vaistą praryti be jokių sunkumų. Daugelis Bažnyčios ir Reformacijos tėvų sakralę muziką matė kaip instrumentą bažnyčios doktrinos žodžiams pasiekti ganomųjų širdis. Chariziminis judėjimas bažnyčioje atvėrė, kad muzika yra Dievo garbinimo ir patyrimo instrumentas.

Anot filosofų, muzika leidžia labiau suvokti save ir savo laikmečio kultūrą. Anglų rašytojas, filosofas Aldousas Huxley (A. Hakslis, 1894 – 1963) šventė muziką kaip „palaimos, kuri glūdi reiškinių širdyje“ išraišką. Amerikos filosofė, rašytoja ir švietėja Susanne Langer (1895 – 1985) laikė ją „jausmo ir laiko laboratorija”, kurios paslaptinga galia apšviečia visus kitus menus. O kita JAV filosofė Margaret Fuller (1810– 1850) pastebėjo, kad kai „mes susitinkame su savo draugu melodijoje, nelyg akių vyzdyje, ten toli, kur žodžiai nebeturi jėgų iškilti“, jos manymu, muzika nueina gilyn ir paaiškina nepaaiškinamus dalykus. „Botanika niekada nepaliečia mūsų tikrųjų žinių apie mūsų mėgstamą gėlę, bet simfonija parodo mūsų požiūrį į ją ir jos skleidžiamus širdies atspalvius; filosofijos istorikas nesugebės paaiškinti mūsų mėgstamiausio herojaus motyvo, bet kiekvienas skambantis varpas ir kiekvieno trimito garsas jį atskleis … Muzika stimuliuoja ir įkvepia mintį“.

Taigi, muzikos poveikis sunkiai apibrėžiamas, visada bus apsvarstomas… Ji kelia sielą aukštyn ir sužadina minčių gylį, atveria gyvenimo plotį ir suteikia reiškiniams bei įvykiams jausmą. Ji atveria transcendencijos aukštį ir veržiasi į sielos gelmes, ypač, kai skamba sakralinėje aplinkoje!

 

God Goes Deep 

August 8, 2018, Copenhagen.
Strøm x God Goes Deep i Vor Frue Kirke

Posted by Life Chill Music on 2018 m. Rugpjūtis 11 d., Šeštadienis

 

2 Comments

 1. Rolandas

  Ačiū už straipsnį, pamąstymus, įžvalgas. Labai įdomu, kad istorijos bėgyje mąstytojai tai patyrė ir suteikė didelę reikšmę muzikai, nes ji ko gero sugeba lyg gyvybės aliejus prasiskverbti iki žmogaus širdies giliausių slaptumų ir paguosti, padrąsinti, priversti susimąstyti. Pastaruoju metu pats labai ryškiai tai išgyvenu.

  Reply
  • Anželika Krikštaponienė

   Taip, Rolandai, muzika ir poezija – tai tos meno sferos, kurios giliausiai paliečia žmogaus jausmus. Nors ir kiti menai daro visokeriopą įtaką sielai. Jie yra žmonių minčių, pojūčių ir sumanymų išraiškos, kurios nuolat žmogui kalba, guodžia, drąsina, įkvepia. Bet muzika… skverbiasi, bene, giliausiai… Su tuo sunku ginčytis… 🙂

   Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai