Jis yra mano skydas, Jo rankose saugu…

Apsauga„Jis yra <…>, mano skydas“. (Ps 144, 2)

Šiuolaikinis žmogus praktiškai mažai tebesusimąsto apie skydo reikšmę, nes pastarasis nėra tiesiogiai naudojamas šių dienų karinėje amunicijoje savigynos tikslams. Tame nėra nieko keisto, juk skydas nebegali padėti apsisaugoti nuo šiuolaikinių ginklų. Jis liko muziejinė retenybė, kuri primena protėvių gyvenimo būdą, karinę kultūrą ir ginklų raidą žmonijos istorijoje.

Tačiau šiandien yra daug šarvų, apsaugų ir skydo pakaitalų – apsauginė liemenė, kuri saugo krūtinės ląstą nuo mirtinų sužeidimų, apsauginės kompiuterių programos, kurios kaip sienos saugo nuo internetinių įsilaužėlių, apsauginės namų sistemos saugo gyvenamas erdves… Interpretuodami Dovydo žodžius šių dienų kalba, galėtume pasakyti, kad Dievas yra tobuliausia žmogaus širdies apsauga, lyg apsauginė liemenė, nepraleidžianti piktojo kulkų. Jis yra “ugnies siena” kiekvienam, kas ieško sielos ramybės Jame.

Kasdien mūsų protą ir širdį bombarduoja aibė neigiamų minčių, skaudinančių žodžių, poelgių ir situacijų. Visi išvardinti dalykai dažnai turi mirtiną poveikį mūsų sielos gerovei ir sveikatai. O palūžusios dvasios žmogus, sužeistas ir nešiojantis neatleidimo ir skriaudos negalią, praranda gyvenimo džiaugsmą ir sunkiai besutaria su savimi ir savo artimu. Dievas mus ragina labiau už viską saugoti savo širdį, nes ji yra mūsų gyvenimo šaltinis (Pat 4, 23). Jis pats yra geriausias skydas šiai gyvybės versmei mūsų viduje. Bendraudami su Juo, patiriame širdies terapiją ir Jo rankos saugo mus nuo visokio pikto. Pasitikint Dievu, nurimsta širdis…

Dalinkimės:

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.