Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 780

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Klemenso Aleksandriečio mintys apie draugystę (II a.pb.-III a.pr.)

2016 28 sausio | Bažnyčios tėvų mintys, Krikščionybės perlai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Krikščionybės perlai
  4. »
  5. Bažnyčios tėvų mintys
  6. »
  7. Klemenso Aleksandriečio mintys apie draugystę (II a.pb.-III a.pr.)

vaikaiEsama trijų draugystės rūšių: pirmoji ir geriausia grįsta dorybe, nes iš proto kylanti meilė yra stipri, antroji, vidutiniškoji, remiasi mainais. Tokia draugystės yra bendruomeniška, dosni ir naudinga gyvenimui. Mat paslauga besiremianti draugystė yra bendras dalykas.

O trečiąja rūšimi mes vadiname kilusią iš įpročio – nepastovią ir permainingą, grįsta malonumu.

Klemensas Aleksandrietis (Titas Flavijus Klemensas, 140(?) – 215(?) m.) – vienas įspūdingiausias teologas tarp Ireniejaus ir Origeno, įtakingiausias Bažnyčios misionierius aukštuosiuose Romos imperijos luomuose. Gausiai išlikusiuose Klemenso veikaluose nėra pasakojama jo atsivertimo istorijos. Todėl nežinia, ar jis buvo iš pagonių tarpo, nes labai gerai išmanė pagonių kultūrą, ar krikščioniškos kilmės, dėl puikaus krikščionybės pažinimo?

Klemensas gyveno ir mokė Aleksandrijoje – antrame didžiausiame imperijos mieste, kuris buvo augančios krikščionybės židiniu. Tik gyvenimo pabaigoje, kilus persekiojimams, Klemensas pasitraukė į Kapadokiją pas savo mokinį Aleksandrą, Jeruzalės vyskupą.

Citata iš svarbiausio ir įdomiausio jo veikalo – Stromatai (II). Stromatai skirti savo tikėjimo ir Šventojo Rašto pažinimą tobulinti norintiems krikščionims bei tokių krikščionių mokytojams.

Kitos publikacijos:

Hermano Hesės mintys apie sielą

Hermano Hesės mintys apie sielą

Vargšė puikioji siela, ten, kur tu esi, yra revoliucija, ten ryšiai nutraukiami su nuosmukiu, ten naujas gyvenimas, ten Dievas. Siela yra meilė, siela yra ateitis, o visa kita tėra tik daiktas, medžiaga, kliūtis, laužanti formas ir lavinanti mūsų dievišką jėgą. Tavo...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai

Muzika poilsiui

Šiuo metu klausosi: