Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 920

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Neeilinė Kovo 8 – oji diena

2020 10 kovo | Trumpai

 1. Pradžia
 2. /
 3. Trumpai
 4. /
 5. Neeilinė Kovo 8 –...

Šiais metais mums Kovo 8-oji buvo neeilinė moterų diena tuo, kad ji sutapo su sekmadieniu, kai bažnyčia renkasi į pamaldas. Tą dieną pas mus bažnyčioje viešėjo ir žodžiu dalinosi Telšių Evangelijos bažnyčios pastorė Loreta Valužienė. Ji atvyko ne viena, bet kartu su bažnyčios moterimis, jaunimu, merginomis ir mergaitėmis. Susitiko dvi bažnyčios Šiaulių ir Telšių, kas iš karto sukūrė šventinę nuotaiką. Abiejų bažnyčių šlovintojai buvo lankstūs ir nusprendė drauge vesti šlovinimą. O tai visus pradžiugino!

Kadangi buvo tarptautinė moterų diena daug kalbėta apie moteriškumą, moters pašaukimą, unikalų kelią Dieve, jos laisvę ir kūrybą. Pasimeldus už visas Lietuvos moteris, pastorė Loreta pasidalino savo žinia apie „gyvuosius šaltinius“, kurie simbolizuoja ir Jėzų, ir moteriškumą. Izraelyje prie šulinių įvykdavo daug nuostabių dalykų moterų gyvenime: jos sutikdavo savo mylimuosius, būsimus vyrus, taip pat Jėzus užkalbino samarietę prie šulinio amžinam gyvenimui. Po pamaldų vyrai įteikė visoms moterims gėlių ir džiaugsmingas bendravimas buvo pratęstas prie vaišių – brolių ir sesių agapės.

Tačiau šventė tuo nesibaigė, o tik įpusėjo. Po vaišių visos moterys buvo pakviestos į ekskursiją-siurprizą po Šiaulius „Šiauliai. Ieškokime moters.“ Ją suorganizavo ir vedė 2019 m. Metų gidas – Gintautas Tumulis. Ekskursijos metu moterys vedamos unikalaus retro personažo, kurio prototipas stovi prie Valstybinio Šiaulių Dramos teatro – „džentelmeno“ (kostiumo autorė Odeta Pamerneckaitė) keliavo Šiaulių pėsčiųjų bulvaru išgirsdamos vis įdomesnes istorijas apie žymes moteris, kurios gyveno arba laikinai rezidavo Šiauliuose. Tai buvo įvairios kilmės ir skirtingų profesijų moterys. Nuskambo daug puikių minčių apie moterų ir vyrų lygybę orumu, pašaukimu, veiklomis, bet buvo nepamiršta ir pagarba moters įvairiems gebėjimams, kuriuos suteikė jai Dievas. Ekskursija baigėsi siurprizu „Presto“ kavinėje, kai visos moterys buvo pakviestos išgerti kavos ir paragauti prancūziško pyragaičio. Moteris pasitiko pati kavinės savininkė Laima Mikelėnienė, mielai visas priėmė ir kvietė jaukiai vaišintis. Kavinėje laukė daugiau siurprizų ir dovanų moterims. Gintautas besivaišinančias moteris pradžiugino Šekspyro sonetais padeklamuodamas kiekvienai asmeniškai po sonetą. Nepamirštamos akimirkos… likome sužavėtos ir paliestos dėmesio…

Esame dėkingos visiems, kas prisidėjo prie tokios šventiškos ir pakilios dienos. Tariame didelį AČIŪ mūsų viešnioms iš Telšių, metų gidui Gintautui Tumuliui už kūrybingą idėją ir nuostabų jos įgyvendinimą bei bažnyčios vyrams, kurie dovanojo moterims ne tik gėles, bet ir ekskursiją su siurprizu.

2 Comments

 1. Dalija

  Šaunu! Dvi „moteriškos” bažnyčios susiėjot ir atšventėt! O tą siurprizą – ekskursiją su „ypatingu” gidu ar įmanoma būtų prisikalbint ir viešnioms – Vilniaus reformatų senjorų draugijos narėms? Labai jau įtaigiai papasakojot, kad pasinorėjo apsilankyt Šiauliuose… kurių dauguma iš mūsų visai nepažįsta… be saldainių fabrikų, dviračių gamyklos gal daugiau nieko ir nežinom….

  Reply
  • Anželika Krikštaponienė

   Miela Dalija, dėkui, kad pasidžiaugėte mūsų ekskursija. Žinoma, galima būtų ir jūsų senjorams pasikviesti šį mūsų miesto gidą ir brolį Gintautą Tumulį (skambinkite jam mob. 8 689 59739), pasivaikščioti po Šiaulius. Gal ir senjorų susitikimą tarp bažnyčių galima būtų suorganizuoti?.. Tiesiog laisvai, žiūrėkite, kaip jums geriau… 🙂 Dievo malonės!

   Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

SEKMINĖS SU JAUNIMU ’24

SEKMINĖS SU JAUNIMU ’24

Gegužės 19 d., įvyko Sekminių šventė Šiauliuose. Aštuntus metus iš eilės Šiaulių skirtingų krikščionių bažnyčių tinkintieji kartu džiugiai sutinka Šventosios Dvasios nužengimo šventę atviroje miesto erdvėje (Skvere prie miesto savivaldybės).

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai