Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 920

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Pastoraciniai užrašai iš Pasaulinės Lyderystės Konferencijos / Klaipėda

2018 4 gruodžio | Pastoraciniai užrašai, Reportažai, Straipsniai, Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Reportažai
  6. /
  7. Pastoraciniai užrašai iš Pasaulinės...

Jau devintąjį kartą Lietuvoje vyksta Pasaulinė Lyderystės Konferencija, skirta stiprinti, įkvėpti ir drąsinti įvairių sričių vadovus ir lyderius turėti didesnė viziją, kuri keistų gyvenimą aplink mus. Š.m. lapkričio 30 d. – gruodžio 1 d. konferencija įvyko gausiam būriui Pajūrio, Žemaitijos ir Šiaurės Lietuvos vadovams Klaipėdoje. Nemažas šiauliečių būrys, įvairių profesijų atstovų, dalyvavo joje. Kitą savaitgalį konferencija vyks Vilniuje. 

Doras, paslaugus, tarnaujantis kitiems ir ryžtingas vadovavimas reikalingas visose visuomenės sferose: bažnyčiose, švietime, versle ir politikoje. Pasaulinė Lyderystės Konferencija pasiekė apie 450 000 įvairių sričių lyderių visame pasaulyje. Tai atviras kalbėjimas iš patyrusių lyderių širdžių į viso pasaulio lyderių širdis.

Neabejoju, ryžtingų vizijos žmonių reikia ne tik, kaip įprasta manyti politikos ir verslo sferose, bet ir bažnyčios, švietimo, socialinėse srityse. Šventasis Raštas mums kalba, kad be regėjimo, vizijos, vidinės (dvasinės) ir išorinės (veiksmų) strategijos nyksta tauta. Kas gali žmones labiau įkvėpti tarnystei ir darbui nei aiški, gera, vertinga ir liepsnojanti vizija? Būdama pastore, aiškiai suprantu, kad mes, bažnyčių lyderiai, neretai stokojame tokios uždegančios vizijos, kuri įkvėptų ir mus pačius, ir tikinčiuosius šauniam tarnystės darbui bei įvairialypiam bendradarbiavimui su skirtingomis visuomeninėmis grupėmis. Anot vyskupo T.D. Jakeso, vizija turi būti didesnė už patį lyderį ir „jį šiek tiek kamuoti, šiek tiek kelti streso, vizijos dydis netgi gali šiek tiek gąsdinti, jos negalima kiekvienam pasakyti. Tik su tais, su kuriais suvieniji pajėgas, daliniesi šia vizija. Kai tiki tuo, iš ko kiti tik juokiasi, atsiveria vizijos slėpinys, jos galingumas, stebuklingumas“.

Šį kartą, po konferencijos, dalinuosi savo užrašais, kurie įkvepia drąsiai pastorcinei vizijai ir tarnystei vystyti. Bandžiau išryškinti pagrindines mintis, kurios kartojosi daugelyje pasisakymų.

Plati lyderio širdis

Žmonės meta darbus ir tarnystes dėl to, kad nesijaučia vertinami. Jei lyderis nemylės žmonių, žmonės neseks juo. Žmogus viską pamirš, bet patirto dėmesingo gero jausmo niekada nepamirš. Plati lyderio širdis pastebi žmones aplink ir parodo, kokie jie jam svarbūs.

Jėzus, kaip lyderis, buvo maloningas labiausiai religinių veikėjų atstumtiems žmonėms. Nuolankumas ir ryžtas jungėsi Jame. Jis pasirinko ir ryžtingai tarnavo žmonėms, į kuriuos niekas nekreipė dėmesio.

(Craig Groeschel, Life.Church vyr. pastorius)

Gera širdis ir svetingumas – tai emocinis žmogaus intelektas.

(Danny Meyer, restoranų tinklo savininkas)

Pasitikėjimas komanda

Pasitikėti komanda labai svarbu. Kuo labiau lyderis visur kišasi, tuo lėčiau viskas auga. Deleguokite kitiems savo veiklas. Stenkitės nesikišti, kai kiti dirba, net tada, kai patys galite geriau padaryti. Pritaikykite principą: „Šalin rankas“, „Šalin rankas“, „Šalin rankas“.

(Juliet Funt, konsultantė, lektorė)

Lyderystė neišlaiko monopolijos, ji dirba su komanda. Lyderis negali visko vienas žinoti. Grupėje visada atsiras intelektualus, charizmatiškas, kūrybingas žmogus ir darbas bus praturtintas naujomis idėjomis. Įvairovė padeda išrinkti inovacinę idėją, o nauja idėja padės išlaikyti vedančias pozicijas.

(Carla Haris, „Morgan Stanley“ investicinio banko direktorė)

Komandos žmonėmis pasitikime ne dėlto, kad taisyklės liks nesulaužytos. Pasitikėjimą lemia tai, jog mes žinome, kad taisyklės gali būti sulaužytos ir vis tiek pasitikime jais.

(Simon Sinek, New York Times bestselerių autorius)

Smalsumas

Smalsumas visada skatina mokytis. Iš to kyla ir naujovės. Jei norime prasiplėsti už savo kultūros ribų, reikia suprasti kitas kultūras ir gerbti skirtumus. Globalus judesys bus ten, kur bus globalus mąstymas.

(Strive Masiyiwa, „Econet Group“ įkūrėjas, pirmininkas, filantropas)

Gyvenime svarbiausia ne talentas, ne sėkmė, ne padėtis, bet tai, kaip man tapti tuo, kuo buvau sukurtas būti paties Dievo. Jei gyvenimą pavesi Dievui, Jis iššaus tave toliau, nei būtum galėjęs patikėti.

(Erwin McManus, „Mosaic“ bažnyčos pastorius)

Drąsa, ryžtas, rizika

Rizika neturėtų gąsdinti lyderio. Baimė negali nuvesti į sėkmę. Kas pasilieka baimėje, niekada neišnaudoja suteiktų galimybių. Lyderiai randa drąsos veikti kultūros įvairovėje, randa drąsos būti savimi ir kalbėti tiesą.

(Carla Haris, „Morgan Stanley“ investicinio banko direktorė)

Fortūna lydi tuos, kurie išdrįsta… ne tuos, kurie yra drąsūs, bet išdrįsta tokiais būti.

(Rokas Masiulis, LR susisiekimo ministras)

Reikia išskirtinės drąsos rūpintis teisinga ateitimi. Gyventi taip, lyg žaistume begalybės žaidimą. Liekame gyvi dėl įtakos, kurią darome kitų žmonių gyvenime.

(Simon Sinek, New York Times bestselerių auotrius)

Lyderis atsigręžia į savo baimes ir lekia tiesiai į jas. Dievo šlovė yra anapus mūsų pažeidžiamumo. Mūsų drąsa slypi anapus baimės. Potencialas slypi kitapus skausmo. Skausmas nėra pabaiga. Perėjus skausmą, baimę, užgimsta didybė. Ženkime tiesiai į savo skaudžias situacijas, anapus jų yra Jo didingumas, kitapus žaizdų yra prisikėlimo jėga.

(Erwin McManus, „Mosaic“ bažnyčos pastorius)

Klaidos, nesėkmės ir nauja galimybė

Augimą labiausiai skatina pralaimėjimai. Nesėkmės mus paruošia tose srityse, kuriose turime skristi.

(T.D. Jakesas, vyskupas)

Žinokime, niekas visoje žemėje nedaro daugiau klaidų, nei žmogus.

Kai suklydome, mes turime:

1. Žinoti, kad suklydome.

2. Pripažinti klaidą.

3. Atsiprašyti.

4. Imtis veiksmų.

5. Parodyti dar daugiau dosnumo.

(Danny Meyer, restoranų tinklo savininkas)

Pamatęs problemą, išmok pamatyti galimybę. Nutrauk tai, kas sena ir pradėk nauja. Novatoriai visada įžvelgia galimybes greičiau nei kiti jas pamato. Kelk klausimus, kodėl neveikia, ką reikėtų daryti kitaip, kodėl vis dar darbai, taip, kaip daręs?.. Supratęs, imkis naujo veiksmo!..

(Craig Groeschel, Life.Church vyr. pastorius)

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

SEKMINĖS SU JAUNIMU ’24

SEKMINĖS SU JAUNIMU ’24

Gegužės 19 d., įvyko Sekminių šventė Šiauliuose. Aštuntus metus iš eilės Šiaulių skirtingų krikščionių bažnyčių tinkintieji kartu džiugiai sutinka Šventosios Dvasios nužengimo šventę atviroje miesto erdvėje (Skvere prie miesto savivaldybės).

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai