Širdies padėka

maldaPs 118, 1–4 „Dėkokite Viešpačiui, nes Jis geras, nes Jo gailestingumas amžinas. Tegul Izraelis sako: „Jo gailestingumas amžinas“. Tegul Aarono namai sako: „Jo gailestingumas amžinas“. Visi, kas Viešpaties bijo, tesako: „Jo gailestingumas amžinas“.

Tikra širdies padėka pakyla, kai išvystame vidinėmis akimis arba, kitais žodžiais tariant, suprantame Dievo gailestingumą ir gerumą. Dovydas asmeniniame gyvenime tai pamatė. Patyręs krizes, netektis, išsiskyrimo skausmą, neteisybę, paniekinimą ir nenuilstamą persekiojimą, vis tik visuose tuose sunkumuose jis matė „Viešpaties ranką aukštai pakeltą, Viešpaties dešinę pergalę teikiančią“ (16 eil.). Senojo Testamento teisieji patirdavo Dievo malonę ir gailestingumą, bendravimo su Dievu džiaugsmą dėl To, kuris turėjo ateiti ir apreikšti Tėvo meilę Išpirkimo aukoje – Kristaus – Dievo Sūnaus.

Mums, gyvenantiems Naujojo Testamento laikais, amžinas Dievo gailestingumas yra apreikštas Jėzuje Kristuje. Dievo gailestingumas yra skirtas visiems: ir Izraeliui (tikintiesiems), Aarono namams (kunigams), ir žydams, ir pagonims (Jo bijantiems). Šiandien Jo malonė neišskiria asmens, lyties, tautybės, padėties. „Visi, kurie esate pakrikštyti Kristuje, apsivilkote Kristumi (Jo amžinuoju gelbstinčiu gailestingumu). Nebėra nei žydo, nei graiko; nebėra nei vergo, nei laisvojo; nebėra nei vyro, nei moters: visi esame viena Kristuje Jėzuje!“ (Gal 3, 27, 28).

Dalinkimės:

2 komentarai

  1. Nelabai seniai suvokiau Jezaus meiles gyli “neistikimajai nuotakai”. Studijuojant Ozejo pranasyste, supratau ir isgyvenau ta sirdi verianti skausma, kuri patyre pranasas isgyvrndamas savo istvirkeles zmonos neistikimybe, seimynines sandoros sulauzyma. Skausmas, durklu pjaustantis ne tik sirdi, bet ir visa kuna, o sirdis vistiek myli, nes pats Viespats idejo ta besaligiska meile, kiek butu kartu sulauzyta sandora, tu pergyveni net per atstuma ta neapsakoma skausma, bet nekyla jokio noro kerstui, atmetimui, vienintelis troskimas, kad praregetu ir sugriztu i Tevo namus. Tada suvoki, kad taip pat jautesi p. Ozejas, taip pat varsto begalinis skausmas ir Jezaus sirdi, kuris mus visus myli besaligiskai, kad tik susiprastu, kad tik sigriztu, kad tik isgirstu ……….

    • Smagu, Onute, kad dalinatės savo mintimis ir apmąstymais, tarsi tęstumėte dialogą su prieš tai skaitytų tekstu. Ačiū Jums!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.