Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 852

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Kaip užsigydyti širdies žaizdas? | Klausimai – atsakymai

2014 18 lapkričio | Klausimai - atsakymai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Klausimai - atsakymai
  4. »
  5. Kaip užsigydyti širdies žaizdas? | Klausimai – atsakymai

skausmasNorėčiau paklausti, kaip užsigydyti širdies žaizdas? Galvojau, jog Dievas jas palaipsniui išgydys, tačiau jos paliko mano asmenybei didelių padarinių, kurie manęs neapleidžia. O gal jos niekada nesugis?

*****

Dėkoju Jums už rimtą klausimą.

Žmogaus fiziologinis kūnas yra tam tikras sielos įvaizdis. Kaip fizinis kūnas gali būti sužeistas, sulaužytas, taip pažeidžiama yra ir žmogaus siela. Apskritai, žmogus yra be galo trapi būtybė. Jį pakirsti gali menka liga, kažkoks netikėtas įvykis gali sunkiai sužeisti sielą ir psichiką. Kaip žemėje nėra nė vieno žmogaus, neturinčio randų (jie byloja apie didesnes ar mažesnes traumas, žaizdas, skausmingus įvykius), taip tam tikra prasme nėra nepažeistos sielos žmogaus. Kiekvienas žmogus turi savo sielos skausmo istoriją. Sielą sužeidžia skaudūs gyvenimo įvykiai: artimųjų netektys, skyrybos, socialinis apleistumas, asmeninės krizės, vienišumas. Arba mus įskaudina netinkamas bendravimas, neteisybė, nejautrūs žmonių žodžiai ir elgesys.

Tikrovė yra tokia: žemiškajame gyvenime žaizdos yra neišvengiamos. Vienos jų yra gilios, sunkiai gyja ir palieka didelius randus. Kitos gali būti mažos, kasdieniškos ir užgyja greitai, vos tik atleidžiame artimui, atnešame Dievui savo pyktį, išpažįstame pavydą ar godumą. Šventajame Rašte sakoma: „Sveika širdis – kūno gyvybė, o pavydas pūdo kaulus” (Pat 14, 30). Nuodėmingų intencijų ir veiksmų išpažinimas Dievui, atleidimas artimui ir susitaikymas su savo skriaudėju, savo kaltės pamatymas ir teisingas jos prisiėmimas – visa tai yra kasdienė krikščionio dvasinė „higiena”, kuri neleidžia apleisti širdies, saugo, kad joje neišaugtų didelė bei karti šaknis, atimanti Dievo malonę (Hbr 12, 14 -15), slegianti dvasią (Pat 15, 13) ir džiovinanti kaulus (Pat 17, 22).

Kita vertus, užgyti gilioms gyvenimo žaizdoms, kurios atsirado dėl dramatiškų ar net tragiškų įvykių, reikia daugiau laiko. Kartais tai trunka ne vienerius metus, reikalauja vidinio žmogaus noro išeiti iš sudėtingos situacijos bei profesionalaus, atidaus dvasininko ar psichoterapeuto patarnavimo.

Terapijos būdai gali būti skirtingi, bet tik Dievas ir Jo duotas laikas yra geriausi žmogaus sielos gydytojai. Intensyvi pastoracinė globa gali padėti atrasti nusiraminimą bei paguodą Dieve. Pastorius suvokia, jog žmonių sielą gydo ne gerai pasirengęs dvasininkas, bet Dievas. Žinoma, teologinis ir psichologinis pasiruošimas negali būti atmestinas, jis suteikia dvasininkui kompetencijos, leidžia geriau orientuotis dvasinėje, emocinėje ir intelektualioje dimensijoje. Tačiau ganytojas ves žmogų ir rodys ne į save, bet į Didįjį sielų Ganytoją ir Sargą Jėzų, kuris būdamas tobulas, nešė visų mūsų nuodėmes ant kryžiaus ir Jo žaizdomis mes buvome išgydyti (1 Pt 2, 24 – 25).

Negaliu spręsti, kas Jus konkrečiai kankina: įsisenėjusios širdies nuostatos ar gyvenimo žaizdos. Kiekvienoje situacijoje yra vis kitoks sprendimas. Nėra vienų vaistų nuo visų ligų. Žinoma, galutinis sveikatos, gyvenimo ir šviesos šaltinis yra mūsų Gelbėtojas ir Viešpats Jėzus. Tačiau ne visada žmogus, net giliai tikintis krikščionis, pats gali sau padėti. Jam reikalinga ir kitų pagalba, t.y. Kristus kituose.

Drąsinu Jus ir toliau ieškoti dvasinės pagalbos. Jūs jau žengėte pirmą žingsnį, užduodama klausimą. Eikite toliau! Viešpats turi Jums sprendimą!

Nuoširdžiai, pastorė Anželika Krikštaponienė

Kitos publikacijos:

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? Kur parašyta Naujojo Testamento tekstuose, kad kažkas švęstų katalikiškas šventes?.. Man liūdna … Ar dėl to Kristus mirė, kad Jo mokiniai atkristų į katalikiškas tradicijas? (Saulius, vardas pakeistas) Sveikas, Sauliau,Neliūdėkite. Verčiau...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai

Muzika poilsiui ir darbui