Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 919

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Koks Dievo požiūris į skirtingų tautų žmonių santuokas? | Klausimai – atsakymai

2015 14 sausio | Klausimai - atsakymai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Klausimai - atsakymai
  4. /
  5. Koks Dievo požiūris į...

skirtingu_tautuSveiki, norėčiau paklausti, koks Dievo požiūris į skirtingų tautų žmonių santuokas? Kaip Dievas į tai žiūri, jei jie yra to paties tikėjimo? Ačiū.

Jolanta, 33 metai, Šiauliai

*********

Šventajame Rašte apaštalas Petras nedviprasmiškai byloja, kad Dievas yra visų tautų kūrėjas, „Jis neatsižvelgia į asmenis ir Jam priimtinas kiekvienos tautos žmogus, kuris Jo bijo ir teisiai gyvena” (Apd 10, 34 – 35). Senajame Testamente Izraelio tauta buvo išrinkta iš kitų tautų ne tam, kad didžiuotųsi išskirtine etnine padėtimi, bet kad taptų per Jėzų Kristų Dievo malonės liudytoja visoms tautoms, skelbdama taikos Evangeliją. „Jis yra visų Viešpats” – dar kartą pakartoja apaštalas (Apd 10, 36). Kristaus kryžiumi yra sutaikomos etninės, socialinės, lyties priešybės. Mirdamas ant kryžiaus Jis sunaikino bet kokį nuodėmingą priešiškumą tarp žmonių (Ef 2, 13 – 16).Todėl nėra jokio teologinio pagrindo teigti, kad tautine prasme mišrios šeimos dėl kokių nors priežasčių būtų nepriimtinos Dievui. Atvirkščiai, net Senajame Testamente užrašytoje Izraelio tautos istorijoje, kai žydams buvo uždrausta vesti svetimtautes ir atiduoti dukras tekėti už svetimtaučių dėl to, kad jos ir jie nepaniekintų Dievo pažadų ir neatmestų Jo pažinimo, matome ryškių išimčių. Pavyzdžiui, moabitės Rūtos ir izraelito Boozo santuoka – ne tik sėkminga žmogiškąja prasme, bet Dievo Apvaizdos valia buvo įpinta į Kristaus genealoginio medžio audinį (Mt 1, 5). Tai dar kartą patvirtina, kad Dievas nėra šališkas. O Rūta tapo visų pagoniškų tautų, kurios bus išgelbėtos Kristuje, archetipu.Šiandien visos tautos Dievo akyse yra lygios ir neturi jokio pagrindo didžiuotis viena prieš kitą.

Žinoma, svarbu pastebėti, kad gyvendami mišrioje santuokoje žmonės susiduria su dideliu uždaviniu – skirtingų kultūrų sutaikinimo šeimoje iššūkiu. Tačiau įveikusi šį iššūkį šeima gali puoselėti įstabią tolerancijos dvasią kitų tautybių žmonių ir kultūrų atžvilgiu. Būtent tai man teko patirti asmeniniame gyvenime, nes pati užaugau mišrioje šeimoje, kur lygiavertiškai susiliejo dvi kultūros, dvi kalbos.Kultūrų sutaikinimo uždavinys yra kur kas lengviau įveikiamas, kai šeimos pagrindas yra tas pats tikėjimas.

Linkiu Jums santarvės, meilės ir ramybės Kristuje.

Pastorė Anželika Krikštaponienė

1 Comment

  1. Sofija

    Lietuve plius musulmonas lygu prazuvus lietuves siela, kunigas sakes aiskiai

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? Kur parašyta Naujojo Testamento tekstuose, kad kažkas švęstų katalikiškas šventes?.. Man liūdna … Ar dėl to Kristus mirė, kad Jo mokiniai atkristų į katalikiškas tradicijas? (Saulius, vardas pakeistas) Sveikas, Sauliau,Neliūdėkite. Verčiau...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai