Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 889

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Evangelinio Biblijos instituto diplomų įteikimo šventė

2016 14 gruodžio | Reportažai, Trumpai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Trumpai
  4. »
  5. Reportažai
  6. »
  7. Evangelinio Biblijos instituto diplomų įteikimo šventė

Evangelinio Biblijos instituto diplomų įteikimo šventė2016 m. gruodžio 9 d. vakarą Evangelinio Biblijos instituto (Šiaulių studijų centro) dėstytojai, absolventai, studentai ir svečiai su gėlių puokštėmis rankose rinkosi į neeilinį įvykį – diplomų teikimo šventę absolventams, baigusiems EBI per pastaruosius dvejus metus.

Tvyrojo džiugi atmosfera, linksmai šurmuliavo susirinkusieji, visus šventiškai nuteikė puošnios vaišės.

Romualdas_BabarskasŠiaulių studijų centro dekanas, laikinai einantis EBI rektoriaus pareigas, Romualdas Babarskas pradėdamas iškilmes džiaugėsi visais susirinkusiais tokią ypatingą dieną. Cituodamas Ekleziasto žodžius jis pastebėjo, kad pabaiga vertingesnė nei pradžia, kantri dvasia vertingesnė už išpuikusią (Ekl 7, 8). Mokslo etapo pabaiga – reikšmingas įvykis, todėl verta jį minėti ir švęsti. Pabaiga byloja apie romią ir kantrią dvasią, kuri lydėjo studentus visų studijų metu. Pradėti mokslo kelią ir pabaigti yra nepaprasta, ypač, kai mokymosi procese iškyla gyvenimo sunkumų, netikėtai keičiasi aplinkybės, iškyla įvairių kliūčių. Reikia didelės kantrybės bei nuolankumo juos įveikti ir baigti pradėtą darbą.

Arnoldas_JalianiauskasŠventę pratęsė Arnoldas Jalianiauskas, pakvietęs susirinkusius giedoti giesmę Viešpačiui, po kurios sveikinimo žodį tarė Laisvųjų krikščionių bažnyčios vyskupas ir instituto dėstytojas Artūras Rulinskas. Pradėjęs kalbėti jis pastebėjo, kad šia iškilminga proga ieškojo tinkamos Šventojo Rašto ištraukos ir pasirinko Pradžios knygos 18 skyrių, kai Abraomą aplankė ypatingi svečiai. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo Dievas – visa Trejybė aplankė Abraomą su palaiminimu ir svarbia žinia. Dievas norėjo palaiminti jį ir tarsi savo draugui atverti, ką ketina daryti. Nors pasirinktas tekstas nieko nekalba apie diplomus ir pažymėjimus, tačiau pabrėžia Dievo požiūrį į savo draugus.

Arturas RulinskasVisas minėtas Biblijos skyrius – tai atviras teologinis pokalbis tarp dviejų asmenų – Dievo ir Abraomo. Jie kalbasi apie Dievo teisumą ir teisingumą, bet kuo labiau jie gilinasi į sunkią pokalbio temą, tuo daugiau atsiveria Dievo malonėms. Taip yra ir su studijomis – kuo geriau pažįstame Dievą, tuo didesnę Jo malonę visiems žmonėms matome. Na, o Dievas pasirinko Abraomą, nes žinojo, kad šis, nors ir gyvendamas pasaulyje, kuriame vyrauja neteisingumas, įsakys savo vaikams ir savo namams po savęs laikytis Viešpaties kelio ir daryti, kas yra teisinga ir teisu, kad Viešpats galėtų ištesėti, ką Jis apie jį kalbėjo (kad iš jo strėnų pakels nesuskaičiuojamą tautą) (žr. Iš 18, 19). Panašiai ir Evangelinis Biblijos institutas ne tik siūlo teologines studijas, bet ir įtraukia į gyvenimo procesą, kurio metu panašėjama į Kristų. Mokymasis artimai bendraujant su Viešpačiu padeda mums perteikti Jo mokymą šeimos nariams, artimiesiems ir Dievo šeimai – Bažnyčiai, kad visi jo laikytumės. Kristaus žinia reikalinga visiems! Artūras drąsino visus absolventus išlikti Dievo žinios nešėjais ten, kur Viešpats paskyrė jais būti. Juk, tikime, Dievas džiaugiasi šia švente kartu su absolventais, jų artimaisiais ir dėstytojais.

Baigus sveikinimo kalbas, absolventams buvo įteikti 5 diplomai ir 2 pažymėjimai. Pastoriams Anželikai Krikštaponienei, Romui Tuominiui ir Nerijui Verdingui bei tarnautojai / psichologei Ingai Remeikytei įteikti pastoracinės tarnystės bakalauro diplomai, Eduardui Gabalui – tarnystės bakalauro diplomas, Violetai Sabaliauskienei ir Elitai Žemaitienei – I mokymosi pakopos sertifikatai (pažymėjimai).

Anzelika_KrikstaponieneMan, šios žinutės autorei, teko tarti sveikinimo žodį studentų vardu. Padėkojau dėstytojams už jų milžinišką triūsą bei kantrybę per ilgus studijų metus ir atkreipiau dėmesį į du išskirtinius šio instituto bruožus, kurie buvo akivaizdžiai puoselėjami visą laiką – tai meilė Dievui ir artimui. Pirmiausia, dėstytojai, perteikdami gausias akademines žinias, niekada nenukrypo nuo svarbiausio tikslo, nuolat primindami studentams, kad visos įgytos žinios skirtos garbinti Dievą. Svarbu niekada neiškeisti tikro Dievo pažinimo į sausas akademines žinias ir, nežiūrint į mokslo sunkumus, rašto darbus, egzaminus ar testus, nepamiršti puoselėti ir džiaugtis Dievo patyrimu kaip svarbiausiu dalyku. Manau, teisus evangelikų teologas G. Fee, pastebėjęs, kad tikroji teologija skatina garbinti Dievą. O antrasis instituto credo – pagarbus, nešališkas dėmesys kiekvienam studentui. Paskaitose iš tiesų visuomet tvyrojo paprastumas, betarpiškumas, daugiakultūrė ir tarpkonfesinė atvirumo atmosfera, leidusi studentams augti kūrybiškoje ir broliškoje bei seseriškoje erdvėje. Linkėjau institutui išlaikyti šią dvasią, auginti kitas studentų kartas, plėtoti naujas programas.

Šventės pabaigoje dėstytojai meldėsi už absolventus, jų tolesnį kelią Kristuje ir tarnysčių vystymąsi.

Sveikiname EBI studijas sėkmingai baigusius bažnyčių pastorius ir tarnautojus. Linkime, kad jūsų nauji darbai būtų didesni, brandesni ir gilesni už pirmuosius, kuriuos atlikote Viešpaties laukuose!

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Įstabi viešnagė

Įstabi viešnagė

Prieš porą savaičių (rugpjūčio 17 d.), neordinari grupė, kurią sudarė bažnyčios “Tiesos žodis” tikintieji ir Šiaulių gidai, apsilankėme Zoknių karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje.

ŠVIESIOS ATMINTIES ŠVIESI ASMENYBĖ

ŠVIESIOS ATMINTIES ŠVIESI ASMENYBĖ

Gyvenimas stebina jautriomis ir subtilios situacijomis, ką tik šventėme dukrelės vestuves, o šiandien miniu lygiai metus, kaip mama išėjo Anapilin, ir kartu prisimenu jos gimtadienį… Dažnai mėgdavome išgerti kavos kartu, šiltai pabendrauti, po to visada pasimelsdavome. Prisimenu ir vis ilgiuosi mamos besąlygiškos meilės…

Eiles parašiau prieš du metus, kai slaugiau mamą.

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai

Muzika poilsiui ir darbui