Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 924

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Vilties Dievas

2016 12 gruodžio | Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Vilties Dievas

Vilites DievasViešpatie Dieve, Tu esi mano viltis, mano pasitikėjimas nuo pat jaunystės. Ps 71, 5

Trečia Advento savaitė prasideda Vilties žinia. Laukimas peraugo į ramybę su Dievu, o ramybė pasitiko viltį.

Gyvenimas be vilties yra nykus, ciniškas, niūrus… ir beprasmis.

Šiandien manoma, kad viltimi pasikliauti negalima, nes ji tik nepagrįstas, optimistinis ateities lūkestis, svajonė, kuri nežinia ar išsipildys… Todėl ja kliaujasi nepataisomi idealistai, optimistai.

Kai kalbame apie biblinę viltį, atvirkščiai, ji siejasi su Dievo tvirtumu ir amžinumu, ir reiškia tvirtą pasitikėjimą laukiant Dievo ateities. Nors viltis siejasi su dviem šią akimirka neapčiuopiamomis būsenomis – ateitimi ir neregimybe – vis tik tikinčiajam ji suteikia užtikrintumo jausmą, kad nors nematome, to kurio laukiame, bet pasitikime Jo žodžiu ir Kristaus atėjimu. Viltis yra stabilus inkaras anapus, kuris neleidžia ir žemiškoje kelionėje nutrūkti, nudreifuoti, pasimesti. Ji mūsų tikslus orientyras – kelrodė žvaigždė per visas gyvenimo dienas.

Vilties pagalba esame paslankūs keleiviai savo širdyje ir neprisirišame prie to, ką matome šiandien, kas atrodo tvirta ir nepajudinama šią akimirką, nes rytoj tai gali keistis kardinaliai. Dangiška viltis mums padeda atsirinkti, kas vertinga, o kas ne. Jėzus mokė nesusieti savo gyvenimo tik su žemiškomis vertybėmis, kurios nyksta ir dūlėja, bet verčiau turtėti tuo, kas vertinga danguje – puoselėti dangiškas vertybes – tikėjimą, meilę, gailestingumą,ramybę, džiaugsmą ir viltį (Mt 6, 19 – 21). Galiausiai, viltis mums neleidžia likti bevaisiais šiame gyvenime. Kalbėdama apie gyvenimą po mirties su Dievu, ji skatina mus gyvenant puoselėti talentus ir gabumus, kuriuos Dievas suteikė kiekvienam bendram labui, kad apyskaitos dieną duotume gerą apyskaitą Dievui už savo gyvenimą.

Biblija vadina Dievą – vilties Dievu. Iš Jo ateina amžino gyvenimo viltis kiekvienam. Jei trokštame užsipildyti vidiniu užtikrintumu, turime gauti vilties iš Jo, nes tik Jis gali suteikti tvirtą, nepajudinamą viltį – inkarą amžinybėn.

Tik Dievo lauk, mano siela. Mano viltis yra Jame. (Ps 62,5)

Malda: Viešpatie Jėzau, viliuosi Tavimi per visas gyvenimo dienas, ar šviesu ir gera, ar liūdna ir niūru, Tavo išgelbėjimas ir atleidimas neapvilia. Jis yra tvirtas ir amžinas kiekvienam, kas jį priima. Tu esi mano kelrodė žvaigždė, o aš keleivis keliaujantis per gyvenimą į savo amžinuosius namus. Tepašlovinius savo gyvenimu Tavo šventą vardą! Amen

Nuotrauka Jelenos Šumilovos

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Iškilmės Šiaulių vyskupijoje

Iškilmės Šiaulių vyskupijoje

Šiandien (2024 06 29) vyskupas koadjutorius Darius Trijonis iškilmingai pradėjo savo tarnystę Šiaulių vyskupijoje. Ne tik Šiaulių tikintieji sveikino vyskupą, bet ir atvykę iš kitų Lietuvos miestų.

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai