Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 835

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Kalėdų džiaugsmas

2016 19 gruodžio | Trumpai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Trumpai
  4. »
  5. Kalėdų džiaugsmas

Kalėdų džiaugsmasDievo karalystė nėra valgymas ir gėrimas, bet teisumas, ramybė ir džiaugsmas Šventojoje Dvasioje. (Rom 14, 17)

Niekaip negalime įsivaizduoti Kalėdų be džiaugsmo žinios. Gimus Kristui, angelai pranešė didelį džiaugsmą visai tautai, jog Išganytojas atėjo, išgelbėjimas priartėjo kaip niekad anksčiau, šviesa nušvito esantiems tamsoje. Tad prasidedant paskutinei, ketvirtai Advento savaitei į širdį ima belstis DŽIAUGSMAS – džiaugsmo savaitė.

Apaštalo Pauliaus laikų krikščionys aiškiai suvokė, kad Dievo karalystės džiaugsmas glūdi ne šventiniame maiste ar gėrime ar užstalėje, bet Šventojoje Dvasioje. Pastraipoje, kuria pradėjau savo paskutiniąją šių metų adventinę įžvalgą, matyti, kad dieviškoji Trejybė bendrauja su žmogumi ir atveria jo širdyje Savo karalystę, kurios savybės – teisumas, ramybė, džiaugsmas. Teisingasis ir mylintis Tėvas teikia kiekvienam atgailaujančiam Savo teisumo dovaną, Sūnus – Kristus – mūsų Ramybės Kunigaikštis apdovanoja mus ramybe – sutaikinimu su Dievu, o Šventoji Dvasia, kuri kaip gyvybės šaltinis ištrykšta kiekviename tikinčiajame, suteikia neįkainuojamą džiaugsmą. Jei norime patirti gilų džiaugsmą, turime prisipildyti Šventosios Dvasios. Pamenate, kaip Sekminių dieną Dvasia pripildžius 120 mokinių, uždegė jų širdis liepsna, o lūpas pripildė džiugiomis kalbomis ir liaupsėmis… Tada žmonės pagalvojo, kad jie prigėrė jauno vyno…

Advento laikas labai tinka dvasios atnaujinimui, kurio metu vėl galime patirti Dievo laukimą ir prisilietimą, prisipildyti Jo visa pranokstančia ramybe, atrasti šviesią viltį kasdienybėje ir užpildyti širdį džiugesiu. Džiaugsmą ir laimės pojūtį atrandame Viešpatyje. Apaštalas Paulius kviečia filipiečius visada džiaugtis, neatsižvelgiant į situacijas, rasti savo viduje dvasinę priežastį ir tikėjimo tvirtumą džiaugtis visose situacijose. Mums į pagalbą atskuba Šventoji Dvasia. Kaip galime puoselėti džiaugsmą?

Pirmiausia, ieškokime Dievo meilės, apreikštos mums asmeniškai.
Melskime Šventosios Dvasios pripildymo.
Giedokime naują giesmę. Tik pagalvokite, kaip spiričiuelų giedojimas kėlė juodaodžių dvasią sunkiose ir nepakeliamose darbo sąlygose. Dainų dėka jie išgyveno, svajojo, ugdė laisvės dvasią ir skynėsi kelią į priekį, į tobulą laisvę amžinybėje.
Priimkime gyvenimo sunkumus pozityviai, su džiaugsmu, kaip moko apaštalai. Gyvenimo sunkumai ištinka ne sužlugdymui, bet skirti brandinti charakterį. Džiaukimės! (Jok 1, 2)
Džiaukimės, kai Išganytojas ateina į tas gyvenimo sritis, kurioms labiausiai reikia pokyčių ir atsinaujinimo.
Džiaukimės, kad gimė Kristus ir mes turime viltį amžinam gyvenimui! Šis yra tikrasis Dievas ir amžinasis gyvenimas. (1 Jn, 5, 20c)
Daugiau šypsokimės kitais metais. Šypsena užkrečiama!

Džiaugsmingų Šv. Kalėdų ir palaimintų Naujųjų Metų!

Iliustracija Jelenos Šumilovos

Kitos publikacijos:

Karalienės Elžbietos II krikščioniškas tikėjimas

Karalienės Elžbietos II krikščioniškas tikėjimas

Karalienė Elžbieta II, nuotrauka iš JP.lt Teisingai valdydamas karalius sustiprina kraštą, o kas ima kyšius, griauna jį. (Pat 20,26) Vakar į amžinuosius Viešpaties namus išėjo viena oriausių, garbingiausių ir pareigingiausių mūsų šimtmečio asmenybių – karalienė...

Sekminių šventės dvasinė puota

Sekminių šventės dvasinė puota

SEKMINĖS – tai viena iš trijų didžiausių, džiaugsmingiausių krikščionių švenčių, kurią tikintieji gana plačiai mini visame pasaulyje, švenčia Šventosios Dvasios nužengimą, įprasmina Jos vaidmenį, patirtį, judesį asmeniniame ir bendruomeniniame gyvenime. Šiais metais,...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai

Muzika poilsiui ir darbui