Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 777

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Joanos Šantalietės patarimai bendruomenės vyresniajai (XVI-XVII a.)

2014 3 liepos | Bažnyčios motinų mintys, Krikščionybės perlai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Krikščionybės perlai
  4. »
  5. Bažnyčios motinų mintys
  6. »
  7. Joanos Šantalietės patarimai bendruomenės vyresniajai (XVI-XVII a.)

Vienuoles“Brangi sese, maldauju tave vadovauti bendruomenei atvira širdimi: duok seserims šventą dvasios laisvę ir išmesk iš jų ir iš savo mąstymo vergišką suvaržymo dvasią.

Jei atrodys, kad sesuo nelabai pasitiki tavimi, dėl to jos neatstumk, bet nusipelnyk jos pasitikėjimą meile ir gerumu.

Nebūk nusistačiusi prieš jokią seserį – priimk jas visas vienodai. Rūpinkis jomis, bet ne irzliai ir nerimastingai, o nuoširdžiai, švelniai ir su meile. Nežinau geresnio būdo, kaip vadovauti sieloms. Kuo rūpestingesnė, atviresnė ir joms palankesnė būsi, tuo labiau užkariausi jų širdis. Tai geriausias kelias padėti joms siekti pašaukimo tobulumo. Kuo dažniau dalyvauk bendruomenės susibūrimuose ir parodyk seserims, kad tau patinka su jomis būti.”

(Joana Šantalietė, prancūzų vadinama šventa Šantalietė, baronienė, 6 vaikų motina, Pranciškaus Saleziečio mokinė ir dvasinė bendražygė, 87 vienuolinių šeimų Prancūzijoje įkūrėja ir vadovė, XVI – XVII a.)

Kitos publikacijos:

Hermano Hesės mintys apie sielą

Hermano Hesės mintys apie sielą

Vargšė puikioji siela, ten, kur tu esi, yra revoliucija, ten ryšiai nutraukiami su nuosmukiu, ten naujas gyvenimas, ten Dievas. Siela yra meilė, siela yra ateitis, o visa kita tėra tik daiktas, medžiaga, kliūtis, laužanti formas ir lavinanti mūsų dievišką jėgą. Tavo...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai