Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 924

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Meldžiuosi meilės jėgai. Gerhardas Tersteegenas (XVII – XVIII a.)

2017 23 rugpjūčio | Eilės, Krikščionybės perlai, Reformacijos tėvai, Trumpai

 1. Pradžia
 2. /
 3. Trumpai
 4. /
 5. Eilės
 6. /
 7. Meldžiuosi meilės jėgai. Gerhardas...

Meldžiuosi meilės jėgaiAšai meldžiuosi meilės jėgai
Kur’ apsireiškė Jėzuje.
Jai atsiduodu visa siela,
Kaip kad anksčiau menkiems niekams.
Geidžiau visai save užmiršti
Ir meilės jūroje nugrimzti.

***
Vienuma yra dieviškosios palaimos mokykla. Tu esi pašauktas bendrauti su Dievu; dėl to tu turi rūpestingai vengti bet kokio nenaudingo bendravimo su žmonėmis.

***
Mes privalome kalbėtis su Dievu maldoje, tai vyksta žodžiais arba (mintimis) mūsų širdyje; tačiau mes privalome ne tik melstis, bet ir tylėti Dievui, idant Jis panorėjęs galėtų prabilti žodeliu į mūsų širdį.

G.Tersteegen, Ich bet an die Macht der Liebe, vertė R. Dulskis

Gerhardas Tersteegenas (1697 – 1769) – vokiečių teologas pietistas, pamokslininkas sielovadininkas, rašytojas. Kaip pietistas vengė akcentuoti konfesinius krikščioniškus skirtumus, nesiekė apibrėžti konfesinių ribų. Kaip mistikas vertino Teresės Avilietės veikalus ir ilgus metus ieškojo gyvojo Dievo artumo tyloje ir meditacijoje. Pašventęs savo gyvenimą Dievui, nuolat skatino krikščionis ieškoti artimo ryšio su Kristumi. Jis pabrėžė tiek išorinės, tiek vidinės tylos reikšmę krikščionio pašaukime, nes tai sudaro sąlygas įsiklausyti į Dievo balsą. G. Terstegeno poezija ir tekstai imti vertinti po jo mirties. Jo eilės šiandien randamos beveik visuose protestantų giesmynuose.

2 Comments

 1. Dalija

  Ačiū, kad supažindinote su XVII a. evangeliškų giesmių kūrėju… Mūsų Evangelikų giesmyne (1942 m.) yra Jūsų pateiktoms eilėms sukurta 188 giesmė: Aš meilės garbinu galybę, apreikštą Jzaus asmeny;
  Lenkiuos prieš šventą jos kantrybę, kuria ji veikia ir many.
  Jau aš apie save užmiršiu, tos meilės jūron aš panirsiu… (vertimas, gal tiksliau, pritaikymas dabartinei lietuvių kalbai kun. Adomo Šerno). O muzika, atrodo, sukurta rusų kompozitoriaus Bortnianskio…

  Reply
  • Anželika Krikštaponienė

   Smagu, Dalija, kad atsiliepėte į publikaciją ir pasidalinote autentiškomis žiniomis apie lietuvių evangelikų aplinkoje giedamą giesmę „Meldžiuosi meilės jėgai”. Įdomu buvo susipažinti su jūsų bažnyčios giesmės vertimu ir sužinoti jos istoriją Lietuvoje.
   Labai dėkoju jums! 🙂

   Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Iškilmės Šiaulių vyskupijoje

Iškilmės Šiaulių vyskupijoje

Šiandien (2024 06 29) vyskupas koadjutorius Darius Trijonis iškilmingai pradėjo savo tarnystę Šiaulių vyskupijoje. Ne tik Šiaulių tikintieji sveikino vyskupą, bet ir atvykę iš kitų Lietuvos miestų.

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai