Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 914

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Pirmoji JAV įšventinta pastorė

2020 16 rugsėjo | Straipsniai, Straipsniai moterims, Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Straipsniai
  4. /
  5. Straipsniai moterims
  6. /
  7. Pirmoji JAV įšventinta pastorė

1853 m. rugsėjo 15 d. pirmoji JAV moteris Antoinette Brown Blackwell (1825 m. – 1921 m.) buvo įšventinta į pastorės tarnystę protestantų Kongregacinėje bažnyčioje. Ji puikiai išmanė teologiją ir viešą visuomenės gyvenimą, buvo įvaldžiusi viešo kalbėjimo meną, ne tik pamokslaujant, bet ir pasisakant svarbiausiais savo laikmečio klausimais. Ji išsiskyrė iš savo amžininkų tuo, kad stengėsi išplėsti moterų teises remiantis krikščionišku tikėjimu, egalitarine teologija.

Ji kalbėjo 1850 m. pirmojoje Nacionalinėje moterų teisių Konvencijoje, sakydama kalbą, kuri buvo puikiai sutikta. Tai tapo pradžia jos daugelio pasisakymų moterų teisių klausimais visoje šalyje.

1851 m. Antoinettei Brown buvo suteikta licencija pamokslauti, 1852 m. jai buvo pasiūlytos pastorės pareigos kongregacionalistų bažnyčioje South Butler mieste, Niujorke. O 1953 rugsėjo 15 d. šioje bažnyčioje ją ordinavo pastore Metodistų pastorius Lutheris Lee, aistringas moterų tarnautojų gynėjas, kuris karštai pasisakydavo už moterų teisę studijuoti teologiją ir vadovauti bažnyčiai. Įšventindamas A. Brown į pastores, jis patvirtino Antoinettės sugebėjimus pastoriauti, sakydamas: „Nors Dievas ir psichologinė bei moralinė kultūra dar jos nekvalifikavo, mes, kaip bažnyčia, galime. Viską, ką galime padaryti, įšventindami ar išskirdami ją … Viskas, ką čia turime padaryti … tai … pateikti savo liudijimą apie tai, jog, mūsų įsitikinimu, mūsų sesuo Kristuje Antoinette L. Brown yra viena iš Naujosios Sandoros tarnaičių, įgaliota, teologiškai paruošta ir Dievo pašaukta skelbti Jo Sūnaus Jėzaus Kristaus Evangeliją“.

Vėliau, jai dalyvaujant Religijų Parlamente Kolumbijos parodoje, Čikagoje 1893 m., Antoinettė Brown sakė: „Moterys sakykloje yra tokios pat svarbios ir reikalingos, kokios jos reikalingos pasaulyje – nes jos moterys. Moterys jau tapo – arba, kai jos pakeis savo pamėgdžiojimo įpročius – jos taps tiesiog būtinos žmonijos religinei raidai ir pažangai“.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Array

Kitos publikacijos:

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

MIELI BROLIAI IR SESĖS,

šiandien švenčiame didžiausią stebuklą iš visų stebuklų – KRISTAUS PRISIKĖLIMĄ. Šv. Rašte sakoma: „Jis mirė už visus, kad gyvieji nebe sau gyventų, bet Tam, kuris už juos mirė ir prisikėlė.” (2 Kor 5, 15)

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai