Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 764

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Jono Neūžaugos mintys apie sielos troškimą būti atverstai ( IV a.)

2014 8 rugpjūčio | Bažnyčios tėvų mintys, Krikščionybės perlai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Krikščionybės perlai
  4. »
  5. Bažnyčios tėvų mintys
  6. »
  7. Jono Neūžaugos mintys apie sielos troškimą būti atverstai ( IV...

1“Viename mieste gyveno paleistuvė ir turėjo daug mylimųjų. Miesto valdytojas jai tarė: “Pažadėk, kad būsi gera, ir aš tave vesiu.”

Ji pažadėjo, valdytojas ją vedė ir parsivedė į savo namus. Jos mylimieji, ją pamatę, tarpusavyje kalbėjosi: “Tas viešpats pasiėmė ją į savo namus, tad jei mes nueisime pas ją ir jis tai sužinos, mus pasmerks. Bet eikime prie reikalo iš kitos pusės – sušvilpkime jai. Ji atpažins švilpimą ir ateis pas mus, o mūsų nebus, už ką kaltinti.”

Išgirdusi švilpimą, moteris užsidengė ausis, pasitraukė į vidinius kambarius ir užsitrenkė duris.

Tai mūsų siela, jos mylimieji – aistros ir kiti žmonės, miesto valdytojas – Kristus, vidiniai kambariai – amžinasis būstas. Tie, kurie švilpia, yra piktieji demonai, bet siela visada gali rasti prieglobstį pas Dievą.”

(Jonas Neūžauga – viena ryškiausių asmenybių iš dykumos tėvų. 339 m. gimė neturtingų tėvų šeimoje Tese. Sulaukęs aštuoniolikos, iškeliavo į Skėtę ir dvylika metų mokėsi pas tėvą Amojų. Vėliau pats tapo mokytoju ir patraukė daug mokinių, buvo įšventintas į kunigus. Mokinių užrašuose išliko gausūs Jono posakiai)

Kitos publikacijos:

Apie meilę gėriui, grožiui ir tiesai

Apie meilę gėriui, grožiui ir tiesai

Meilė – tai mūsų gyvasties, džiaugsmo ir kūrybos lopšys, tai – asmeninės, šeimos ir visuomenės neišsemiamas vidinės laimės šaltinis. Ji – geidžiamiausias vidinis žmogaus troškimas, kiekvienos bendruomenės, visuomenės didžiausias poreikis. Meilė suteikia žmogaus sielai...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai