Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 929

Pastorės Anželikos tinklaraštis

100 M. ATKURTAI LIETUVAI – 100 MŪSŲ PADĖKŲ

2018 8 vasario | Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. 100 M. ATKURTAI LIETUVAI...

Visada džiaukitės,
be paliovos melskitės!
Už viską dėkokite, nes tokia Dievo valia jums Kristuje Jėzuje. (1 Tes 5, 16-18)

Noriu pristatyti Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis“ dėkingumo akciją, skirtą Atkurtos Lietuvos 100-mečio šventės proga! Kažkurį laiką su bažnyčios lyderiais galvojome, kaip galėtume pažymėti ir švęsti mūsų tautos gražią 100-mečio sukaktį?

Nusprendėme, kad norime skleisti pagarbos ir dėkingumo kultūrą savo šalyje! Tad bažnyčia palaikė idėją surinkti 100 padėkų, palinkėjimų ir maldų už mūsų Lietuvą!

Dėkingumas yra nuostabi savybė, kuri reikalinga mūsų tautai, kaip vaistas, kuris gydo širdį, kaip vanduo, kuris gaivina sielą, kaip terapija, kuri gali atkurti prisikentėjusios tautos savivertės jausmą, keisti savijautą. Norėdami jaustis laimingesni, turime atsigręžti į dėkingumą visa širdimi. Danijos šalis, nuo seno puoselėjanti Hygge / Jaukumo kultūrą ir laikoma viena laimingiausių šalių pasaulyje, labai aiškiai kviečia kiekvieną gyventoją puoselėti dėkingumą ir harmoniją. Tai leidžia žmonėms jaustis maloniai, priimtinais savo šaly. Anot Hygge kultūros, dėkingais tampame tuomet, kai be jokių išlygų dėkojimą įsileidžiame į savo širdį ir nuoširdžiai sutinkame, kad yra daug gerų dalykų čia ir dabar, dėl kurių galime džiaugtis. Harmonija gi ateina tuomet, kai atsisakome varžytis vieni su kitais ir paprastai, nuolankiai priimame vieni kitus. Jūs mums jau patinkate, nėra reikalo girtis savo pasiekimais! – sako Meik Wiking Hygge idėjos skleidėjas. Tai labai primena apaštalo Paulius nuostatą, kad dievotumas yra didelis pasipelnymas, kai jį lydi pasitenkinimas, gilus dėkingumas, už tai, ką turime: juk nieko neatsinešėme į šį pasaulį ir, nieko neišsinešime. Turėdami maisto ir drabužių, būkime patenkinti… (1 Tim, 6, 6–7) 🙂

Dėkingumas mums leidžia įvertinti tai, ką turime ir nesigraužti dėl to, ko neturime, ar dar nepasiekėme… Mokytojas Eckhartas (1260–1328), dominikonų vienuolis, išskyrė dėkingumą, kaip ypatingą maldą Viešpačiui: Jei vienintelė malda, kurią sukalbėsite per visą savo gyvenimą, bus “Ačiū“, to pakaks.

Kartais mes taip susikaupiame į savo gyvenimo sunkumus, skriaudas arba, atvirkščiai, susitelkiame į turto kaupimą, aktyviai siekiame karjeros, kad nebe sugebame matyti gero, dėkoti Dievui ir vieni kitiems, už tai ką turime, kuo džiuginame vieni kitus. Juk galima dėkoti ir už iššūkius, kuriuos dar turime įveikti… tada galime siekti, veržtis, keistis…

Dėkingumas kuria geranoriškumo atmosferą visur: šeimoje, bažnyčioje, visuomenėje, galiausiai… visoje šalyje. Kai linkime kitiems gero, patys jaučiamės geriau, nes atrandame ne blogąsias, bet gerąsias žmonių, aplinkybių ir valstybės savybes. Vos tik pradedame gerai galvoti apie kitą, galime pajusti, kaip iš karto keičiasi dvasinis ir psichologinis „klimatas“. Tada, žiūrėk, geranoriškumas, džiugumas, laimės pojūtis pakeičia niūrumą, priekaištus ir karčią kritiką. Kai skleidžiame gerą valią, sumažėja įtampa. Neveltui, Šventasis Raštas ragindamas visada džiaugtis, lygiagrečiai kviečia už viską – pergales ir iššūkius, draugus ir priešus, gimimą ir mirtį – dėkoti Dievui, nes viskas išeina į gera, tiems, kurie Jį myli.

Tad pradedame DĖKINGUMO LIETUVAI akciją! Tegul mūsų širdys šylą, gyja ir neša gyvastį!..

Vasario 16 d. ir kovo 11 d., Lietuvos valstybės tarpušventyje, publikuosime po 10 padėkų, kurias užrašė skirtingo amžiaus, lyties ir tautybės žmonės, bažnyčios tinklapyje ir Facebook’o paskyroje. Sekite, skaitykite, rašykite savo padėkas … AČIŪ!

10 / 1

DĖKOJU LIETUVAI IR DIEVUI:

* Už tai, kad gimiau čia, todėl aš myliu Tave, Lietuva, ir linkiu, kad gyvuotum dar daug po 100 metų! (Rasa, 36 m.)

* Už galimybę susitikti su Viešpačiu ir gyventi netrukdomai su Juo. (Liana, 55 m.)

* Už galimybę gauti išsilavinimą. (Audrius, 22 m.)

* Už galimybę laisvai linksmintis ir dirbti taip, kaip noriu. (Deividas, 23 m.)

* Ačiū Tau, Kūrėjau, kad gimiau Lietuvoje ir gimiau tokiu laiku, kai ji melsdamasi, su daina ir giesme lūpose atkūrė savo valstybingumą, kad myliu ją, kad per penkiasdešimt savo gyvenimo metų sutikau daug nuostabių lietuvaičių, kad šioje šalyje galiu ramiai gyventi ir kurti naują Lietuvą! (Rūta, 49 m.)

* Už gyvenimą, grožį ir meilę be karų. (Aronas, 7 m.)

* Už galimybę grūdinti charakterį, atsparumą ir veržlumą. (Saliamonas, 17 m.)

* Už gyvenimą gražioje ir ramioje šalyje. (Aidas, 49 m.)

* Už tikėjimo, sąžinės ir žodžio laisvę, kad galime auginti vaikus Dievo ir artimo meilėje bei statyti atvirą, šiuolaikišką bažnyčią. Linkiu, kad mes Lietuvoje sukurtume laimės, gerumo ir šilumos kultūrą. (Anželika, 49 m.)

* Už taikingą, tykią šalį, išmintingą prezidentę. (Liudmila, 83 m.)

–> Daugiau…

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai