Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 917

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Draugystė ir bažnyčia | Klausimai – atsakymai

2014 19 vasario | Klausimai - atsakymai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Klausimai - atsakymai
  4. /
  5. Draugystė ir bažnyčia |...

draugysteNorėčiau paklausti Jūsų, kaip Pastorės, nuomonės, patarimo gana asmenišku ir, manau, daugeliui rūpimu klausimu.

Draugauju su vaikinu, kuris yra pasaulietis. Žinau, kad leisti gyvenimą kartu, turint skirtingus požiūrius į gyvenimą, yra labai sunku.
Tačiau mūsų su draugu požiūriai yra labai panašūs. Jis netgi pasisiūlė lankyti bažnyčią, kurią lankau aš, bet su sąlyga, kad ir aš kartais kartais nueičiau į jo lankomą bažnyčią. Kaip turėčiau pasielgti?

Numanau vieną variantą, bet labai tikiuosi, kad aš klystu.

Iš anksto ačiū už atsakymą.

Pagarbiai, Julija

********

Miela Julija, dėkoju už draugaujančioms poroms aktualų klausimą.

Perskaičius Jūsų pasakojimą, man pasirodė šiek tiek painus draugo dvasinės būklės apibūdinimas. Pradžioje minite, kad jūsų draugas yra pasaulietis, galima suprasti – netikintis, o kitoje vietoje sakote, kad jis kviečia jus apsilankyti savo bažnyčioje. Todėl situacija atrodo ganėtinai dviprasmiška. Jūs jaučiate, kad jis gyvena pasaulietiškai, kaip neturintis tikėjimo, tačiau, Jums užsiminus apie savo tikėjimą, dedasi tikinčiu ir kviečiasi Jus į savo bažnyčią, aiškindamas, kad tuomet ir jis ateis į Jūsų bažnyčią? Pirmiausia, manyčiau, svarbu išsiaiškinti, ar Jūsų draugo įsitikinimai yra tikri ir rimti. Ar jis asmeniškai pažįsta Jėzų Kristų, kaip savo Gelbėtoją? Jums svarbu susiderinti tikėjimo klausimu.

Teisingai pastebėjote, kad rimtai draugaujant ir turint intenciją sukurti šeimą, negalime būti apakinti tik stipraus meilės jausmo. Svarbu ieškoti ir asmenybių bendrumo, suderinti požiūrius įvairiais gyvenimo klausimais. Čia tinka senas geras posakis: „Prieš santuoką žiūrėk atmerktomis akimis, o po santuokos užsimerk”. Tai reiškia, kad prieš kuriant šeimą svarbu atidžiai žiūrėti, blaiviai įvertinti požiūrių skirtumus, charakterio trūkumus, kitas situacijas, o jau sukūrus šeimą mokykis priimti, atleisti ir pasiaukojamai mylėti. Neturime tuščiai viltis, kad sukūrę šeimą „pakeisime savo partnerį”. Apaštalas Paulius sako: „Iš kur žinai, žmona, kad išgelbėsi vyrą? Arba iš kur tau žinoti, vyre, kad išgelbėsi žmoną?” (1 Kor 7, 16). Santuokoje negalime konstruoti vienas kito pagal savo turimą projektą. Deja, jaunuoliai neretai kuria šeimyninį gyvenimą, turėdami šią iliuziją.

Bilis Grahamas, visame pasaulyje garsus JAV evangelistas, savo gyvenimu įrodęs ilgametę ištikimybę šeimai, išmintingai pataria jaunuoliams. Jis mano, jog pora, kuri atranda daugiau bendrumų ir panašumų iki santuokos, turi didesnių šansų išlikti drauge visą gyvenimą. Šis Dievo tarnas išskiria 4 bendrumo sferas: panašus pasišventimas Jėzui Kristui (kas galiausiai lemia poros priklausymą vienai bažnyčiai); panašus ekonominis lygis, panašus išsilavinimas ir stabili partnerių šeimų situacija. Akivaizdu, jog tikėjimo klausimas nėra paskutinis, jis – pirmas. Jei vienas degs dėl Kristaus, o kitas bus šaltas, vienas trokš tarnauti, o kitas ne, vienas sieks šventumo, o kitas gyvens geidulingai, dėl to šeimoje nuolat gali kilti konfliktinės situacijos, o galiausiai namai gali ir pasidalinti.

Kita vertus, liudykite savo draugui apie gelbstinčią Kristaus malonę ir melskitės už jo išgelbėjimą! Gal jūsų draugas mielai sutiks ateiti į bažnyčią ir jam patiks. Šito mes nežinome. Viena aišku, tikėjimo klausimas visada buvo, yra ir bus vienas svarbiausių darnaus šeimyninio gyvenimo aspektų.

Nuoširdžiai,
Pastorė Anželika Krikštaponienė

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? Kur parašyta Naujojo Testamento tekstuose, kad kažkas švęstų katalikiškas šventes?.. Man liūdna … Ar dėl to Kristus mirė, kad Jo mokiniai atkristų į katalikiškas tradicijas? (Saulius, vardas pakeistas) Sveikas, Sauliau,Neliūdėkite. Verčiau...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai