Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 907

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Kaip dera ir nedera elgtis krikščionims, vaikinui ir merginai, draugaujant? | Klausimai – atsakymai

2014 18 vasario | Klausimai - atsakymai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Klausimai - atsakymai
  4. /
  5. Kaip dera ir nedera...

draugysteSkaičiau Monikos klausimą ir Jūsų, pastore Anželika, atsakymą. Visgi norėčiau dar paklausti, ar galėtumėt pakomentuoti, kaip dera ir nedera elgtis krikščionims, vaikinui ir merginai, draugaujant?

Ačiū už atsakymą,

Sandra

*********

Suprantu, jog krikščionims, vaikinui ir merginai, kurie draugauja yra nelengva atlaikyti didžiulį seksualinės kultūros, bendraamžių ir sukilusių „hormonų audros” spaudimą. Išsaugoti seksą vedybiniam gyvenimui tapo visiškai nemadinga ir gėda. Tai yra populiarus melas, kuriuo neverta tikėti.

Mūsų lytiškumas – tai Dievo dovana, kuria išreiškiame savo meilę artimiausiam asmeniui, sutuoktiniui, kurį mylėsime ir laimėje, ir bėdoje. Seksualinė bendrystė – kur kas daugiau nei fiziologinė jungtis. Ji apima visą mūsų esybę: kūno procesus, potyrius, jausmus, mintis, mūsų dvasią. Raštas tai vadina didele paslaptimi, kai du žmonės tampa viena. Tokiu giluminiu atsivėrimu ir pasišventimu negalime rizikuoti ar švaistyti tai iki santuokos. Negali atverti pačią slapčiausią savo esybės dalį daugumai. Mat nežinai, kuris tavo draugas ar draugė taps mylimu vyru ar žmona. Giesmių giesmėje mylimasis mini, kad jo sužadėtinė – užrakintas sodas, užantspauduotas šaltinis (Gg 4, 12). Jos meilės vaisių niekas nevalgė, jos šaltinio vandens dar niekas negėrė. Tai skirta vieninteliam sužadėtiniui. Šis palyginimas yra saugomo lytinio skaistumo pavyzdys.

Šventasis Raštas nedviprasmiškai ragina saugoti savo kūną šventą, o santuokos patalą nesuteptą. Krikščionims netinka lytinį bendravimą vertinti kaip lengvą, nekaltą ir vienadienį seksualinį nuotykį. Nežaboti geiduliai, lytinis palaidumas atneša sunkių fiziologinių, psichologinių ir dvasinių pasekmių. Apie tai galima plačiau pasiskaityti šias pasekmes aptariančioje literatūroje.

Sandra, klausei, kaip dera elgtis kriškčionims, vaikinui ir merginai, draugaujant? Pirmiausia, siūlyčiau nuspręsti iki santuokos saugoti vienas kito skaistumą. Lytinį bendravimą palikite santuokiniam gyvenimui, kaip šito nori Dievas.

Kas gali padėti jums įveikti jausmų ir hormonų audras? Aiškiai apibrėžtos jūsų pasimatymų ir bendravimo, kai jūs liekate dviese, ribos, kurių jūs neperžengsite iki santuokos, bei jūsų tyras pasišventimas Dievui, Jo šventumui. Skirkite daugiau dėmesio Dievo pažinimui – Kristus yra mūsų stiprybės ir skaistumo šaltinis. Be to, kartu kurkite, tarnaukite Dievui, darykite gera. Siekite pažinti vienas kitą įvairioje aplinkoje: bažnyčioje, jūsų šeimose, mokykloje, stovyklose. Skaitykite skaistumą diegiančias knygas. Rekomenduoju T. Ehart knygelę „Pasimatymas, seksas, aš ir Dievas”, R. Pagojaus „Meilės pamokos”, dr. D. Dobsono „Ant bedugnės krašto”, „Meilė visam gyvenimui”. Kartu melskitės, nepamirškite, kad Dievas buvo pirmosios šeimos piršlys.

Kaip matote, yra daug nuostabių dalykų, kuriuos dar iki santuokos galite kartu nuveikti gyvendami tyrai, dorai, bet su jaunatvišku kūrybiniu polėkiu. Nevenkite konsultuotis draugystės klausimais su pastoriais, jaunimo vadovais, tėvais. Tai unikali ir vienintelė jūsų galimybė kurti savo šeimą krikščioniško dievotumo pagrindu.

Viešpaties malonės,
pastorė Anželika Krikštaponienė

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? Kur parašyta Naujojo Testamento tekstuose, kad kažkas švęstų katalikiškas šventes?.. Man liūdna … Ar dėl to Kristus mirė, kad Jo mokiniai atkristų į katalikiškas tradicijas? (Saulius, vardas pakeistas) Sveikas, Sauliau,Neliūdėkite. Verčiau...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai