Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 907

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Prasidėjo Maldų už krikščionių vienybę savaitė (2021 m.)

2021 19 sausio | Reportažai, Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Reportažai
  6. /
  7. Prasidėjo Maldų už krikščionių...

Pasilikite mano meilėje ir jūs duosite daug vaisių. (Jn 15, 5-9)

Sausio 18 dieną prasidėjo Maldų už krikščionių vienybę savaitė. Nors pasaulinė pandemija uždarė mus visus savo namuose, bet brolių, sesių bendra malda „neužrakinama“. Šiaulių ekumeninė grupė virtualiame susitikime aptarė galimybes organizuoti tiesiogiai nuotolines ekumenines pamaldas. Jos bus surengtos sausio 23 d. ir prasidės 18.30 val. Zoom platformoje. Pradžioje giedos bažnyčių šlovintojai, vėliau pamaldose bus trys vigilijų dalys, kurių metu skambės Šventojo Rašto skaitiniai, maldos, dvasininkų pasisakymai, giedojimas. Virtualus renginys viešas. Pamaldų nuorodą skelbiame facebook’o renginyje.

Tradiciškai Maldos už krikščionių vienybę savaitė Šiaurės pusrutulyje švenčiama sausio 18–25 d. Šią datą 1908 m. pasiūlė tėvas Paulas Wattsonas: ji yra tarp Šv. Petro (žydų apaštalo) ir Šv. Pauliaus (pagonių apaštalo) švenčių, todėl ekumenijai reikšminga simboliškai.

2021 m. Maldos už krikščionių vienybę savaitės medžiagą parengė vienuolinė Granšano (Grandchamp) bendruomenė, įsikūrusi nedideliame Granšano kaime prie Nešatelio ežero Šveicarijoje. Ši bendruomenė ištikima trims stulpams – maldai, bendruomeniniam gyvenimui ir svetingumui. Parinkta tema Pasilikite mano meilėje ir jūs duosite daug vaisių grindžiama Jn 15, 1–17 tekstu ir išreiškia ne tik šios bendruomenės pašaukimą siekti maldos, susitaikinimo ir vienybės Bažnyčioje bei žmonijos šeimoje, bet ir puikiai tinka šiandienos pasauliui, krečiamam pandemijos nerimo, nežinios, abejonių. Šie metai ypač tinka kontempliacinei Vienybės maldai, visiems nurimus ir prisiglaudus prie Viešpaties mylinčios širdies, pasiliekant Jo žodžiuose.

1930 m. Romandijos (prancūziškai kalbančios Šveicarijos dalies) reformatės, priklausančios vadinamajai „Moržo (Morges) moterų“ grupei, iš naujo atrado tylos svarbą klausantis Dievo žodžio. Tuo pat metu jos atgaivino dvasinių rekolekcijų praktiką, maitinusią jų tikėjimo gyvenimą, ir vadovavosi Kristaus, kuris nusišalindavo į atokias vietas melstis, pavyzdžiu. Šiandien bendruomenę sudaro penkiasdešimt seserų, penkiasdešimt skirtingų kartų, bažnytinių tradicijų, šalių bei žemynų moterų. Visa savo įvairove seserys yra gyva bendrystės parabolė. Todėl nuo pat pradžių malda už krikščionių vienybę buvo bendruomenės gyvenimo širdyje. Jos ištikimai laikosi maldos gyvenimo, gyvena bendruomenėje ir svetingai priima svečius.

Pasilikime Kristuje, kad duotume vaisių

Esame kviečiami pasilikti Kristuje, Jo meilėje.

Pasilikti Kristuje yra vidinė nuostata, kuri mumyse įsišaknija per laiką. Jai reikia erdvės augti. Ją gali nustelbti kova dėl būtinų gyvenimo poreikių, jai kelia grėsmę išsiblaškymai, triukšmas, aktyvumas ir gyvenimo iššūkiai. 1938 metais, Europoje tvyrant sumaiščiai, Geneviève Micheli, kuri vėliau tapo motina Genovaite, pirmąja bendruomenės motina, parašė šias eilutes, kurios ir šiandien lieka svarbios:
Gyvename laiku, kuris kelia nerimą ir drauge yra nuostabus, tai pavojingas laikas, kai niekas neapsaugo sielos, kai atrodo, kad spartūs ir visiškai žmogiški pasiekimai grasina nušluoti būtybes… Aš galvoju, kad mūsų civilizacija numirs šioje kolektyvinėje triukšmo ir greičio beprotybėje, kur jokiai būtybei neįmanoma mąstyti… Mes, krikščionys, pažįstame dvasinio gyvenimo vertę, mums tenka didžiulė atsakomybė ir mes turime ją suvokti, privalome vienytis ir padėti vieni kitiems telkti ramybės jėgas, kurti taikos prieglobsčius, gyvybinius centrus, kur žmonių tyla šaukiasi kūrybingo Dievo žodžio. Tai gyvenimo ir mirties klausimas.

„Tuo bus pašlovintas mano Tėvas, kad jūs duosite gausių vaisių“ (Jn 15, 8). Negalime duoti vaisių savo jėgomis. Negalime duoti vaisių atsiskyrę nuo vynmedžio. Vynmedžio syvai, per mus srūvanti Jėzaus gyvybė neša vaisius. Pasilikimas Jėzaus meilėje liekant vynmedžio šakele leidžia jo gyvybei pulsuoti mumyse.

Kai klausomės Jėzaus, jo gyvybė teka per mus. Jėzus kviečia leisti jo žodžiui pasilikti mumyse (Jn 15, 7), tada visa, kad ir ko prašytume, bus mums suteikta. Per jo žodį mes nešame vaisių. Kaip asmenys, kaip bendruomenė, kaip visa Bažnyčia norime vienytis su Kristumi, kad laikytumės jo įsakymo mylėti vienas kitą, kaip jis mus pamilo (Jn 15, 12).

Straipsnis paruoštas remiantis pateikta medžiaga: http://kaunoarkivyskupija.lt/site/files/file/2021_news/Maldos-medziaga-ekumeninei-savaite202101.pdf

Ištrauka apie Bažnyčios vienybę ir įvairovę:

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Su mūsų visų Kovo 11-ąja!

Su mūsų visų Kovo 11-ąja!

Atsiminkite šitą dieną, kurią išėjote iš Egipto, iš vergijos namų. Savo rankos galybe Viešpats jus išvedė… (Iš 13, 3) Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, tarsi istorinis Deja vu (pr. [deʒa vy], sk. dėža vu, liet. jau matyta), dar kartą, po 50 metų...

Kukli valstybingumo pradžia

Kukli valstybingumo pradžia

SU VASARIO 16 – ĄJA – Lietuvos valstybės atkūrimo diena! 💛💚❤️

Ši mūsų tautos diena yra viena iš pagrindinių, nešančiųjų ir laikančiųjų valstybės statinio kolonų.

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai