Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 914

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Origeno mintys apie Dievo veikimą ir skirtingą sielos pasirinkimą (II – III a.)

2016 6 balandžio | Bažnyčios tėvų mintys, Krikščionybės perlai

Origeno mintys apie Dievo veikimą ir skirtingą sielos pasirinkimąNesant lietui neatsirastų nei vaisiai, nei erškėčiai, o jam laiku bei saikingai paliejus gimsta ir vieni, ir kiti. O žemė, kuri, sugėrusi dažnai ant jos krentantį lietų, želdo skirtingą vaisių.

Lietaus gėris krito ir ant prastesnės žemės, tačiau apleistas ir nedirbamas pagrindas suželdė erškėčius ir usnis.

Taip pat ir Dievo daromi stebuklai yra tarsi lietus, o skirtingi sielos pasirinkimai ir sprendimai – tarytum išpuoselėta arba apleista žemė, duoda skirtingą vaisių.

Origenas (II – III a.) – vienas iš iškiliausių kriškčionybės mokytojų – gimė 185 m. Aleksandrijoje, krikščionių šeimoje. Origeno tėvas buvo aukštesnio luomo, laisvųjų menų mokytojas ir Aleksandrijos bažnyčios katechetas. Būnant Origenui 17 metų, jo tėvas krikščionių persekiojimo pasekoje buvo nukirsdintas. Jaunystėje Origenas pats troško mirti kankinio mirtimi. Vėliau jis tapo filologu ir puikiu Šventojo Rašto mokytoju pirma Aleksandrijoje, po to Cezarėjoje.
Ištrauka paimta iš Pradų III.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Array

Kitos publikacijos:

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai