Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 907

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

2020 3 gruodžio | Klausimai - atsakymai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Klausimai - atsakymai
  4. /
  5. Kodėl reikalingas Adventas? |...

Kodėl reikalingas Adventas? Kur parašyta Naujojo Testamento tekstuose, kad kažkas švęstų katalikiškas šventes?.. Man liūdna … Ar dėl to Kristus mirė, kad Jo mokiniai atkristų į katalikiškas tradicijas? (Saulius, vardas pakeistas)

Sveikas, Sauliau,
Neliūdėkite. Verčiau kviečiu jus giliau pasidomėti tiek krikščionijos istorija, tiek Naujojo Testamento tekstų prasmėmis ir stengtis nesupriešinti krikščioniškų tradicijų bei konfesijų, bet mokytis jas toleruoti.

Advento tradicija yra sena ir būdinga visai Vakarų krikščionijai, ne tik katalikų bažnyčiai, bet ir liuteronams, Moravijos broliams, presbiterionams, metodistams, įvairioms šiuolaikinėms evangelinėms bažnyčioms. Taip pat ir stačiatikiai turi Advento laikotarpį, bet kiek kitu metu. Adventas – keturi sekmadieniai prieš Kalėdas – bažnyčioje aktyviai minimas jau nuo V a. ir išreiškia Kristaus atėjimo tiesą, į kurią gali krikščionys gilintis. Advento tradicijoje laukiamas bei skelbiama Kristaus II – asis atėjimas. Lotyniškas žodis adventus yra atitikmuo graikiškojo parousia, kuris vartojamas Naujojo Testamento eschatologiniuose tekstuose, kai kalbama apie Kristaus II- ąjį atėjimą, ir reiškia ne ką kitą, o būtent atėjimą. Tad nenuostabu, kad krikščionys laukdami Kristaus karalystės ir vildamiesi Jo įsiviešpatavimo, pradėjo puoselėti Šventuoju Raštu remiamą tradiciją, kurios metu gilinasi ne tik į Kristaus gimimą, Dievo išgelbėjimo planą, bet ir išreiškia II-ojo Jėzaus atėjimo viltį. Maranata, ateik Viešpatie, ateik!

Tai puiki proga skelbti tikėjimą, viltį ir meilę. Suprantama, kas kartą  turime gyvai persvarstyti Adventą ir Kalėdas savo laikmetyje, situacijose ir savo kultūroje, bei skleisti Dievo malonės žinią kiekvienam žmogui, o ne automatiškai jų laikytis. Svarbu žinoti šių švenčių prasmę ir reikšmę bei adaptuoti jas šiandienos krikščionijoje.

Tuo tarpu radikalios ar pseudo krikščioniškumo formos, kurios neigia bet kokias tradicines ir netradicines šventes, primesdamos joms stabmeldystės supratimą, Advento, kaip ir Kalėdų, nepraktikuoja. Vis tik svarbu matyti, jog apaštalas Paulius jau pirmuosius krikščionis ragino nesmerkti  ir neteisti vieni kitų dėl švenčių. Jei kas iš tikinčiųjų švenčia ir į šventes įdeda tikėjimo prasmę, tas švenčia Viešpačiui, o kas nešvenčia švenčių ir jų nemini, taip pat tai daro Viešpačiui. Tad geriau stengtis suprasti vieni kitus, ir leisti kiekvienam gyventi pagal įsitikinimą, o neskubėti smerkti.

Radikalus požiūris į Bibliją ir griežtas, stokojantis supratimo, jos interpretavimas sėja nesantaikos sėklas tarp krikščionių ir neatspindi Kristaus mokymą dvasios, kurio pagrindas Dievo ir artimo meilė.  Toks požiūris veda į saviizoliaciją, užsisklendimą, religinį radikalizmą, ar net dar blogiau – ekstremizmą ir nuosavą teisumą, kurio Jėzus savo mokinius ragino itin saugotis.

Tad, kas švenčia  – te švenčia Viešpačiui, o kas nešvenčia – nešvenčia Viešpačiu, o virš visko tebūna meilė. Bet mano manymu, apmąstomas šventimas labiau leidžia įsigilinti į Kristaus tiek pirmąjį atėjimą – gimimą, tiek laukiamą – antrąjį.

Dievo malonės jums,
pastorė Anželika

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai