Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 920

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Ar mes darome klaidą?.. | Klausimai – atsakymai

2015 7 gegužės | Klausimai - atsakymai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Klausimai - atsakymai
  4. /
  5. Ar mes darome klaidą?.....

Ar mes darome klaidą?.. | Klausimai – atsakymaiMes katalikiška šeima, gyvename Norvegijoje. Dukra sulaukus 15 m. ruošiasi, kaip ir visa klasė konfirmacijai, Liuteronų bažnyčioje. Ar mes darome didele klaidą, leisdami dukrai rinktis, kelią su Dievu, lankyti Dievo pažinimo užsiėmimuose, kito tikėjimo bažnyčioje???

Šis klausimas sukėlė daug diskusijų šeimos rate, nors mes linkę manyti, Dievas krikščionybėje yra vienas ir tas pats. O pasirinkimas būti šalia Dievo – yra svarbus pasirinkimas… Ačiū už atsakymą.

Vardas: Auksė (vardas pakeistas)

******

Gerb. Aukse,
dėkoju Jums už klausimą.

Šaunu, jog rūpinatės savo dukros tikėjimu ir dievotumu. Jūs teisingai pastebite, jog visos krikščioniškos bažnyčios, įvairios konfesijos (katalikų, liuteronų, ortodoksų, evangelikų), turi bendrus esmingus pamatus, tikėjimo išpažinimus: tiki Dieviškąja Trejybe, išpažįsta Kristų Dievo Sūnumi ir Gelbėtoju, tikėjimą grindžia Šv. Raštu, tiki nuodėmių atleidimu per Kristaus auką ir prisikėlimą. Todėl sakome, kad tai tas pats krikščioniškas tikėjimas, bet tik kita konfesija su savita tradicija, istorija, liturgija. Pastaruoju metu Lietuvoje įvairių konfesijų bažnyčios puoselėja ekumeninius santykius, gana glaudžiai bendradarbiauja įvairiuose projektuose.

Kadangi Jūs gyvenate Norvegijoje, kurioje yra paplitusi protestantiškoji krikščionybės atšaka, ir dukrai mokykloje galite suteikti šios krikščioniškos pakraipos tikėjimo pradmenis (nes konfirmaciją – tai tikėjimo sutvirtinimas), tai visiškai natūralu ir nesipriešina pačiai tikėjimo esmei, jūsų sąžinei bei etikai. Juk esminiuose dalykuose, nėra skirtumo – tas pats Dievas.

Kita vertus, leisdami dukrą konfirmuotis, pagerbiate tos tautos kultūrą, prisiartinate arčiau jos, labiau ją suprantate ir tampate suprantamesni jus supantiems žmonėms. Tai savotiškas integracijos ir socializacijos momentas.

Galiausiai, nepaskutinėje vietoje yra pačios jūsų dukros nuomonė. Ar ji norėtų pati žengti šį tikėjimo žingsnį link Dievo ir konfimuotis liuteronų bažnyčioje kartu su savo klasės draugais bei ateity puoselėti krikščioniškąjį tikėjimą? Nes tikėjimo laisvė yra prigimtinė visų žmonių teisė, kurią Dievas suteikė kiekvienam žmogui, ateinančiam į šį pasaulį. Tad vaikai ateity, būdami suaugę, ypač globalėjančiame pasaulyje, patys pasirenka, kokioje krikščioniškoje konfesijoje puoselėja savo tikėjimą, ypač, kai nėra galimybės lankyti savo konfesinės bendruomenės. Iš esmės smagu, kad renkasi tikėjimą ir nenukrypsta į visiško netikėjimo, nihilizmo, skepticizmo ir ciniškumo kelią.

Puoselėjamas dievotumas ir maldingumas nuo jaunystės – teisingas pasirinkimas.
Šv. Raštas pastebi: „Prisimink savo Kūrėją jaunystėje, nelauk, kol ateis piktos dienos ir metai, apie kuriuos sakysi: „Man jie nepatinka”. <…> Bijok Dievo ir vykdyk Jo įsakymus, nes tai yra viskas kiekviename žmogui. Nes Dievas teis visus darbus ir visus paslėptus dalykus – gerus ir blogus” (Ekl 12, 1, 13, 14).

Tegul Viešpats laimina Jūsų pasirinkimą ir teikia ramybės bei santarvės namuose,

pastorė Anželika Krikštaponienė

******

Laba diena, Anzelika,

Labai ačiū Jums už Jūsų tokį išsamų ir labai nuoširdų atsakymą. Visada svarbus yra artimų žmonių palaikymas…bet šiuo klausimu mes su vyru, tikėjome, jog esamame teisūs, nes abu vargonuojame bažnyčiose jau 12 metų, žinome visas bažnytines apeigas, o ir pati jų liturgija yra panaši, pagrindinės maldos verčiamos pažodžiui yra tokios pačios. Mes ir patys esame tikintys, todėl ir dukros apsisprendimas konfirmuotis Liuteronų bažnyčioje mums nebuvo svetimas, ji čia auga nuo mažens, kalba laisvai norvegiškai, ruošiasi čia ir studijuoti bei gyventi… Mes džiaugiamės, kad ji gerame kelyje, o svarbiausia, jog tame kelyje yra Dievas. Ačiū Jums dar kartą už laišką, kuris pilnai atsakė į mums rūpimus klausimus, dabar galėsime tvirtai laikytis savo teisingos nuomonės ir gauta informacija pasidalinti su kitais.

Te lydi jus Dievas
Su pagarba, Auksė

Nuotrauka iš San Marcos Lutheran Church jaunimo konfirmacijos

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? Kur parašyta Naujojo Testamento tekstuose, kad kažkas švęstų katalikiškas šventes?.. Man liūdna … Ar dėl to Kristus mirė, kad Jo mokiniai atkristų į katalikiškas tradicijas? (Saulius, vardas pakeistas) Sveikas, Sauliau,Neliūdėkite. Verčiau...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai