Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 907

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Annie Johnson Flint eilėraštis „Ką žadėjo Dievas“

2021 25 rugsėjo | Eilės, Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Eilės
  6. /
  7. Annie Johnson Flint eilėraštis...

Pabandžiau išversti nuostabų Annie Johnson Flint eilėraštį. 😊

KĄ ŽADĖJO DIEVAS

Dievas nežadėjo vien mėlyno dangaus,
Vien tik švelnių gėlių mūsų gyvenimo keliuos,
Dievas nežadėjo saulės be lietaus,
Vien džiaugsmo be liūdesio ir vien ramybės be skausmo patirties.

Dievas nežadėjo, kad niekad nematysim
Mes vargo ir kančios,
Kad nepatirsime pagundų, rūpesčių
Ir persekiojimo naštos.

Dievas nežadėjo lygių, plačių, greitų kelių,
Lengvų kelionių, be vadovavimo kitų;
Niekad nežadėjo, nebus uolėtų ir stačių kalnų,
Kad nepasieksi upių gilių ir drumzlinų.

Bet Dievas pažadėjo,
Kad teiks gyvent jėgų,
Suteiks kasdien šviesos mus keliui, ramybės po darbų.
Ir dovanos išbandymuos Malonės iš dangaus.
Lies nuolatos užuojautos ir savo meilės amžinos.

Nebijok, nes Aš esu su tavimi; nepasiduok baimei, nes Aš esu tavo Dievas. Aš sustiprinsiu tave ir padėsiu tau, Aš palaikysiu tave savo teisumo dešine. (Iz 41, 10)

Išvertė A. Krikštaponienė iš knygos:

Annie Johnson Flint, „Jis suteikia daugiau malonės: šimtas Annie Johnson Flint eilėraščių” (Annie Johnson Flint kolekcija, 1 knyga). „Hayden Press“, 2019 m., psl. 14-15. (Kindle versija)

***

WHAT GOD HATH PROMISED

God hath not promised skies always blue,
Flower strewn pathways all our lives through;
God hath not promised sun without rain,
Joy without sorrow, peace without pain.

God hath not promised we shall not know
Toil and temptation, trouble and woe;
He hath not told us we shall not bear
Many a burden, many a care.

God hath not promised smooth roads and wide,
Swift, easy travel, needing no guide;
Never a mountain rocky and steep,
Never a river turbid and deep.

But God hath promised strength for the day,
Rest for the labor, light for the way,
Grace for the trials, help from above,
Unfailing sympathy, undying love.

Fear thou not; for I am with thee: be not dismayed; for I am thy God: I will strengthen thee; yea, I will help thee; yea, I will uphold thee with the right hand of my righteousness. (Isaiah 41: 10)

Johnson Flint, Annie (2019-11-13). He Giveth More Grace: One Hundred Poems by Annie Johnson Flint (Annie Johnson Flint Collection Book 1) (p. 15). Hayden Press. Kindle Edition.

Annie Johnson Flint (1866-1932) – garsi JAV poetė, rašiusi eiles krikščioniškąja tema.

Annie gimė Kūčių vakarą, 1866 m., mažame Vinelando miestelyje, Naujajame Džersyje. Tėvas ir motina, Eldonas ir Jean Johnsonai, buvo pasveikinti per tas Kalėdas didžiausia žemiška dovana. Tėvas buvo anglų kilmės, o motina – škotė.

Ar iš prigimties, ar per ankstyvąją krikščioniškąją patirtį, Annie paprastai buvo linksma ir optimistiška. Ji žvelgė į šviesiąją gyvenimo pusę, labai mėgo anekdotus ir galėjo iš gyvenimo gauti kuo daugiau malonumo. Teta Susie dažnai jai sakydavo, kad kai ji tik pradėjo mokytis vaikščioti, ji žengė per kambarį pakelta galva, nepaisydama jokių kliūčių, o į priekį nukreipta, pakelta galva buvo būdingas jai bruožas. Tai buvo būdinga jos drąsai, kurią ji turėjo išreikšti vėlesniame savo gyvenime, kai ją apėmė daugybė išbandymų. Ji tikrai išmoko ištverti sunkumus kaip gera Jėzaus Kristaus karė.

Ji anksti susidūrė su didelėmis gyvenimo krizėmis: vaikystėje neteko abiejų tėvų Johnson, vėliau, jai pabaigus mokyklą, mirė ir abu įtėviai Flint. Tuo pačiu laikotarpiu jai buvo nustatyta agresyvi artrito forma, kuri lėmė jos fizinės sveikatos silpnėjimą ir gana greitai apribojo jos judėjimą. Ji galėjo judėti tik vežimėlio pagalba. Šie sunkumai dar labiau išskleidė, jos kaip poetės talentą, kurios poezija, tūkstančiai eilių, paguodė ir tebeguodžia daugelį žmonių, patenkančių į sunkumų „ugnį”. Tikėdama Dievu ji sėmė Jo gilios paguodos sunkumuose ir ta neapsakoma vidine paguoda dalinosi su visais kitais. Ją, kaip nuostabią poetę, pripažino daugelis JAV evangelinių konfesijų.

Vis tik ji neišvengė ir skaudžios tikėjimo konfrontacijas su kai kuriais tikinčiaisiais.

Mat kai kurie draugai kritikavo ją ir ginčijosi dėl jos tikėjimo, kodėl giliai tikinti mergina tapo neįgalia. Nors kažkas tvirtai bandė teigti, kad tikinčiojo kūnas turi būti pagydytas, „išgydymas yra skirtas kiekvienam Dievo vaikui šiame gyvenime”, Annie nepalūžo, kaip ir Jobas savo kančioje, lankomas nesupratingų draugų. Draugų teigimu, gydymas buvo atliktas per Atpirkimą, kurį mums nupirko Kristus, ir kad kiekvienas, kuris klusniai vaikščioja su Juo, gali reikalauti išgelbėjimo nuo fizinių negalavimų ir kūno ligų. Tuomet ji vis daugiau nuoširdžiai ir maldingai ieškojo atsakymo Šventajame Rašte, kokia gi Dievo valia jai. Tik po kruopštaus išgydimo temos tyrinėjimo ir maldos bei nagrinėjant geriausius ta tema parašytus teologų tekstus, ji priėjo prie išvados, kad, nors Dievas kai kuriais atvejais gali ir gydo ligonius stebukliniu būdu, kitais – ne; kad Jis nusprendžia esant tinkama palikti kai kuriuos triumfuojančius šventuosius sunkumuose, kad per juos atsivertų užjaučianti Dievo malonė kitiems kenčiantiems. Ji taip pat aiškiai matė, kad daugelis tų, kurie primetė jai savo teoriją, patys kentėjo nuo negalios ir, sakydami kitiems, kad turėtų reikalauti išgydymo, savo gyvenime patyrė savo teorijos nesėkmę. Annie buvo visiškai įsitikinusi, kad Dievas ketino pašlovinti save jos silpname, moliniame inde, ir, kaip ir apaštalas Paulius, ji tris kartus ir daugiau meldėsi, kad tai būtų patraukta iš jos gyvenimo. Atsakymas buvo: „Mano malonės tau užtenka: mano stiprybė tampa tobula silpnume“.

Svarstant apie Annie Johnson Flint gyvenimą, gali gluminti tokie seni klausimai kaip pati žmonija, pavyzdžiui, skausmo ir kančios paslaptis. Kai kenčia nedorai gyvenantys, kaip atlygį už neteisius veiksmus, gali atrodyti tinkama ir teisinga, tačiau kodėl teisieji turi praeiti pro krosnį, kartais įkaitintą septynis kartus stipriau? Tai neretai daugeliui žmonių tampa didele kliūtimi tikėti. Taip galime mąstyti todėl, kad matome tik viena gyvenimo ir evangelijos pusę, o kitos nenorima matyti.

Todėl Annie Flint eilėraščiai suspindi nuoširdumu ir tiesa, atveda į gyvenimo tikrovės akistatą, paslaptingų Dievo kelių pajautą bei suteikia žmonėms dieviškos paguodos sunkumų akivaizdoje.

Foto A. Krikštaponis

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Su mūsų visų Kovo 11-ąja!

Su mūsų visų Kovo 11-ąja!

Atsiminkite šitą dieną, kurią išėjote iš Egipto, iš vergijos namų. Savo rankos galybe Viešpats jus išvedė… (Iš 13, 3) Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, tarsi istorinis Deja vu (pr. [deʒa vy], sk. dėža vu, liet. jau matyta), dar kartą, po 50 metų...

Kukli valstybingumo pradžia

Kukli valstybingumo pradžia

SU VASARIO 16 – ĄJA – Lietuvos valstybės atkūrimo diena! 💛💚❤️

Ši mūsų tautos diena yra viena iš pagrindinių, nešančiųjų ir laikančiųjų valstybės statinio kolonų.

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai