Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 913

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Velykų savaitę apmąstant

2017 9 balandžio | Trumpai

 1. Pradžia
 2. /
 3. Trumpai
 4. /
 5. Velykų savaitę apmąstant

Artėja šviesiausia metų šventė – Velykos – Kristaus prisikėlimo rytas… Tačiau kaip šiltas pavasaris ateina po šaltos žiemos, taip šviesus prisikėlimas įveikia tamsų mirties slėnį…

Jau šį sekmadienį (9d.) kartu su Jėzumi, jojančiu į Jeruzalę ant asilaičio, kad būtų paaukotas už mūsų nuodėmes, žengiame į Velykinę, pilną dinamikos ir kontrastų, savaitę. Čia susimaišo džiaugsmas ir liūdesys, meilė ir išdavystė, ryžtas ir baimė, tvirtumas ir silpnumas, pyktis ir atleidimas, mirtis ir prisikėlimas…

Pradžioje Jėzus leidžiasi nuo Alyvų kalno į Jeruzalę – savo misijos vietą, kaip romus karalius ant asilaičio. Tai simbolizuoja, kokiu keliu Viešpats ateina į mūsų širdį – ne su galia, bet romiai, ne iš aukštos valdžios padėties, bet per pažeminantį kryžių.

Ketvirtadienį Paschos vakarienės metu aukštutiniame kambaryje Jis nuplovė mokiniams kojas, laužė ir davė visiems valgyti duoną, kaip Savo kūną, bei visi gėrė iš vienos taurės – Naujosios Sandoros Taurės… Duodanti meilė… Skamba vienintelis vakaro leitmotyvas: mylėkite vienas kitą, kaip aš jus pamilau….

Penktadienis – išdavystės, kančios, skausmo, žiaurumo, tamsios nakties siautėjimo valanda – KRYŽIUS… MIRTIS… nėra kitos kainos galinčios žmoniją išplėšti iš jos beviltiškos padėties, kaip tik PAAUKOTAS DIEVO AVINĖLIS. Jis yra Dievo Sūnus. Mesijas… visiems pražuvusiems, ir žydams, ir pagonims.

Šeštadienis – tyla… Kai Dievas… ir dangus…. tyli… Nei garselio, nei judesėlio… Kaip niekada tylus Sabatas…. Tylu skriaudėjų, budelių ir sielvartaujančiųjų, bijančiųjų, pasmerktųjų namuose… Tyli žmonės, tyli ir Dievas… Kiekvienas tyli savaip ir dėl savo priežasčių… Tačiau netrukus tylą nutrauks angelų ALELIUJA!..

VELYKŲ SEKMADIENIS… ALELIUJA!.. JIS PRISIKĖLĖ! Skelbė moterys skubiai bėgančios nuo tuščio kapo su Viešpaties žinia apaštalams. Ši žinia angelų ir moterų lūpomis iš evangelijų ataidi per tūkstantmečius ir į mūsų širdis, kad Jis prisikėlė ir dėl mūsų, jog ateitų pas mus įveikęs visas nevilties ir baimės, gėdos ir kaltės, blogio ir pasmerkimo sienas… Džiaukimės Jo pergale mūsų gyvenime! JIS PRISIKĖLĖ TAU IR MAN!

Linksmų Velykų!

3 Comments

 1. Jūratė

  MYLIMA ANŽELIKA?

  SU pirmaisiais saulės spinduliais, atgimstančia gamta ir sugrįžtančiais paukščiais į mūsų namelius ir širdeles ateina pati kilniausia šventė–ŠVENTOS VELYKOS.Tai naujos vilties ir šviesių minčių laikas.
  Linkiu , kad gražiausią pavasario šventę dar labiau sušildytų nuoširdūs darbai, gražūs žodžiai.Linkiu geros nuotaikos,gyvenimo pilnatvės ir prasmingų darbų JUMS, O JŪSŲ NAMAMS–darnos, ramybės ir džiaugsmo.

  LINKSMŲ ŠVENTŲ VELYKŲ☀

  JŪRATĖ.

  Reply
  • Anželika Krikštaponienė

   Labai dėkoju, miela Jūrate, už šviesų velykinį sveikinimą!
   Linkiu jums atkuriančios, atnaujinančios, atstatančios Kristaus prisikėlimo jėgos – Jo malonės! 🙂

   Reply
 2. Janina

  Ramios jums nakties miela Andželika

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Array

Kitos publikacijos:

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

PAUKŠČIŲ PAVASARIS

Guluos su paukščių gaidomis
Keliuos su giesmėmis kas rytą
Meldžiuos, skaitau, darbuojuos…
Giedojimas vis kyla debesin
Parskridę poromis, pasklidę
Ruošia lizdus
Saviems vaikams…

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

KRISTUS PRISIKĖLĖ!

MIELI BROLIAI IR SESĖS,

šiandien švenčiame didžiausią stebuklą iš visų stebuklų – KRISTAUS PRISIKĖLIMĄ. Šv. Rašte sakoma: „Jis mirė už visus, kad gyvieji nebe sau gyventų, bet Tam, kuris už juos mirė ir prisikėlė.” (2 Kor 5, 15)

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai