Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 907

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Sekminių miestas

2017 5 birželio | Reportažai, Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Reportažai
  6. /
  7. Sekminių miestas

„Šiauliai – Sekminių miestas!“, – su tokia mintimi prieš dvi savaites br. kun. Vidas Sajeta aplankė beveik visas (katalikų, stačiatikių ir evangelikų) Šiaulių miesto bažnyčias ir bendruomenes, pakviesdamas šiais metais krikščionių bendruomenes švęsti Sekmines kartu po atviru dangumi miesto erdvėje, Talkšos ežero pakrantėje.

Ši krantinė yra naujai sutvarkyta rekreacinė miesto zona – poilsio traukos centras, labai pamėgta šiauliečių vieta. Čia stovi didžioji Šiaulių lapė, kuri traukte trauke miesto šeimas, vaikus, jaunimą…

Nemažai bažnyčių pastorių ir kunigų atvirai atsiliepė į šį pakvietimą ir pritarė minčiai, kad tik Šventoji Dvasia – gyvas Dievas su mumis teikia bažnyčioms vienybės pojūčio išgyvenimą. Šv. Dvasia yra nuolat keičianti savo Bažnyčią – Kristaus kūną kiekviename amžiuje, bei atnaujinanti žemės veidą, laiminanti miesto gyvenimą, kai krikščionys sutaria ir myli vieni kitus.

Šių minčių ir vidinės liepsnos vedami, praeitos savaitės ketvirtadienį (05.25) susitikome mes, bažnyčių ganytojai, ir miesto meras Artūras Visockas bei miesto tarybos narys Gediminas Beržinis Šiaulių vyskupijos pastoraciniame centre. Pokalbyje ir maldoje dalyvavo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, stačiatikių tėv. Olegas Štelmanas, kunigai Vidas Sejata, Arūnas Jankauskis, Saulius Paliūnas, bažnyčios Tiesos žodis pastorė Anželika ir vyras Aidas Krikštaponiai, Laisvųjų krikščionių pastorius Valdas Vaitkevičius, Šiaulių Veikliųjų žmonių bendrijos vadovas Valdemaras Griškevičius ir bažnyčios Eklezija atstovas Svajūnas Cibulskij. Atmosfera pasižymėjo betarpiškumu, broliškumu ir draugiškumu. Pokalbis alsavo spontaniškumu: džiaugiamės atvira bendryste, nuoširdžiai lietėme pašaukimo, tikėjimo ir Šventosios Dvasios vaidmens klausimus, dalinomės dvasinėmis praktikomis. Neformalioje atmosferoje buvo aptarta šventės koncepcija, sulauktas mero palaikymas ir palankumas švęsti krikščioniškąjį dvasingumą mieste autentiškai. Taip pat svarstėme: „o gal, Šventosios Dvasios laukimas susirinkus visiems tikintiesiems kartu Sekminių išvakarėse, gali tapti nauja miesto tradicija?..

Susitikime galima buvo jausti, kaip Šventoji Dvasia pripildė visus susirinkusius. Bendrystė trukusi tris valandas, baigėsi malda Tėve mūsų bei renginio organizacinės komandos suformavimu. Dvasiai atėjus, išnyko konfesiniai skirtumai, statusai – visi jautėmės tiesiog broliais ir seserim, Dievo šeimos vaikais. Šį pojūtį norėjosi perkelti į šventę, kad ir tikintieji išgyventų dvasios vienybę.

Savaitę prieš Sekmines ekumeninė organizacinė komanda du kartus susitiko bažnyčios Tiesos žodis raštinėje. Vienybės ir maldos dvasioje sudėliojome šventės programą iš to, kuo kiekviena dalyvaujanti bažnyčia yra apdovanota. Tačiau pagrindinė jungianti jėga tapo meilė, Šv. Dvasios laukimas, bendro Dievo patyrimo troškimas. Įdomus buvo pats faktas, kad išrinkti renginio vedantieji kun. Vidas ir past. Anželika organizacinės komandos dalyvių, buvo prašyte prašomi pasiduoti Šventosios Dvasios inspiracijai ir spontaniškumui Šventės metu. Pasiruošimo dienomis ne kartą prisiminėme Šventosios Dvasios prabudimą, vykusį Lietuvoje 1990 – aisiais metais.

Birželio 3 d. Sekminių išvakarėse tikintieji iš maždaug 10 Šiaulių bažnyčių susirinko švęsti Dvasios nužengimo šventės Talkšos ežero krantinėje. 30 min. prieš renginio pradžią Šiaulių bažnyčios Tiesos žodis jaunimo šlovinimo grupė 4U (Dėl Tavęs arba Tau) jau kaitino dvasinę laukimo atmosferą. Krantinėje žmonės būriavosi aplink giedančius. Bažnyčių tikintieji, jų dvasininkai rinkosi į Sekminių šventimą. O iš Šv. Jurgio bažnyčios atėjo būrys tikinčiųjų giedodami džiaugsmingas šlovinimo giesmes, nešdami skaidres pastelinių spalvų šilko vėliavas ir fakelus – Šventosios Dvasios skirtingų charizmų ir ugnies liežuvių simbolius… Atmosfera pulsavo laukimu, kas čia vyks?.. Visi laukėme Sekminių stebuklo… Juk pirmą kartą organizuojame tokį renginį kartu.

Vedantieji mes, Vidas ir Anželika, paprastai, betarpiškai, tarpusavyje kalbėdamiesi pristatėme renginio sumanymą, idėją ir viziją: Atėjus Sekminių dienai, visi mokiniai vieningai buvo vienoje vietoje (Apd 2, 1) , jie laukė Šventosios Dvasios, kaip Jėzus jiems buvo prisakęs. Taip pat pristatėme dvasinio šventimo tris dalis: šlovinimą, Žodžio liturgiją ir liudijimų bei užbaigimo šlovinimo dalis. Mes raginome visus nuoširdžiai, paprastai dalyvauti šventėje, laukti Šventosios Dvasios pripildymo, šlovinti ir garbinti Dievą visa širdimi, judėti laisvu judesiu, šokti rateliuose… Žmonės geranoriškai prisijungė ir, skambant šlovinimo bei garbinimo giesmėms, krantinė prisipildė giedojimo garsų, žmonių džiugesio, vaikų klegesio, lengvo judesio. Susirinkusiųjų būry galima buvo išvysti skirtingų tautų, amžiaus ir skirtingą konfesinį apdarą vilkinčius žmones, tačiau akivaizdžiai tvyrojo Dvasios vienybė įvairume ir netikėtumo laukime.

Pradžioje giesmes atliko Arnoldas Jalianiauskas (LKB), Dominikonų jaunimo ansamblis, Tiesos žodžio bažnyčios jaunimo grupė. Po to susirinkusius džiaugsmingai pasveikino bažnyčių vadovai, ragindami būti atviriems pripildančiai Dvasiai, parodydami Sekminių jungtį su Kristaus mirtimi ir prisikėlimu, kvietė nešiotis Sekminių stebuklą – Šv. Dvasią širdyse, laiminti miestą, kuriame gyvename ir būti Kristaus pranašais bei liudytojais Dvasios galia savo kartos žmonėms. Kiekvienas dvasininkas po pasisakymo atnešė skirtingos spalvos vėliavą, kaip savitą bažnyčios dvasinės dovanos simbolį. Tada nuosekliai buvo pereita į Žodžio liturgiją, kurią maldomis vedė Šiaulių vyskupas. Buvo 7 skaitiniai iš Rašto apie Šventąją Dvasią. Jie siejosi vienas su kitu dvasine gija ir malda. Skaitovai iš skirtingų bažnyčių skaitė eilutes, šlovintojai giedojo giesmes, o ganytojai sukūrė tylos erdvę Dvasiai apšviesti Raštą ir vedė maldas. Tikintieji klausė ir apmąstė eilutes, meldėsi. Skaitinius apvainikavo malda Tėve mūsų visiems krantinėje susikibus rankomis, po kurios skambėjo giesmės Esam Dvasioje viena ir Žiūrėk, kaip gera, malonu. Tai buvo pati šventės kulminacija, kai visi susikibę rankomis krantinėje šokome vienybės voreles ir sukome brolystės / seserystė ratelius.

Paminėsiu šventės dalyvių gausą: stačiatikiai, laisvųjų krikščionių bažnyčia, Tiesos žodžio bažnyčia, Eklezijos bažnyčia, Šiaulių vyskupijos Šv. Jurgio, Švč. M. Marijos bažnyčios, Kryžių kalno pranciškonų vienuolių bendruomenė, karmelitai, veikliųjų žmonių bendrija ir kt. Dalyvių įvairovė sukūrė Šventojo Rašto aliuziją, kad per Sekmines Jeruzalės mieste vyravo didelė žmonių įvairovė. Tuomet žmonės buvo susirinkę iš įvairių tautų, kurie, kai Šv. Dvasia nužengė į mokinių tarpą, išgirdo šlovinant Viešpatį kiekvienas savo kalba.

Šventė paliko nepakartojamą ir neišdildomą įspūdį vėl sukurdama kiekvieno dalyvio širdyje Sekminių stebuklą!

Nuotraukos Gintauto Tumulio

Daugiau nuotraukų: www.facebook.com

5 Comments

  1. SigiS

    Sunku patiketi ir priimti visa tai kas ten vyksta pas jus, bet buvau tikrai labai labai t o nustebintas …:(:

    Reply
    • Anželika Krikštaponienė

      Patikėkit, Sigitai, mes irgi visi buvome nustebinti Dvasios judesio, betarpiškumo ir gerumo visais lygmenimis – nuo ekumeninio bendravimo, šventės organizavimo ir pačios šventės metu.
      „Kas į galvą neatėjo, Viešpats paruošė tiems, kurie Jį myli…” 🙂

      Reply
  2. Janina

    Sveiki, mačiau turėjote nuostabią patirtį. Mano širdis drauge su jumis, jaučiu širdyje šilumą jums visiems…Telaimina Šventoji Dvasia jūsų visas veiklas…

    Reply
    • Anželika Krikštaponienė

      Dėkoju, Janina, kad visa širdimi palaikote mus!
      Jo palaimos jums! 🙂

      Reply
  3. tarp kitko

    Pirma mintis, ziurint i tokius renginius, buna: koks tikslas kazka daryti bendro su tais, kuriems mes buvome esame ir busime sektantais ir kurie mus uz akiu visuomet niekina, nors i akis to ir nepasako ? sakykim, tegu pas juos ten savi kanonai ir pan, jie negali kitaip i mus ziuret nes negali perzengti savo kanonu. kita vertus, nuo vaikystes zinome posaki „kas ant ko pasako, tas pats ant saves pasisako” 🙂 sekant siuo posakiu, sektantai yra tie kas kitus vadina sektantais 🙂 tad ziurint i tuos savimi patenkintus ir kitus zeminancius, tesinori tik tyliai nusisypsoti. nes jie yra vis dar kaip vaikai smeliadezeje, manantys kad zino viska ir yra geresni uz visus.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Su mūsų visų Kovo 11-ąja!

Su mūsų visų Kovo 11-ąja!

Atsiminkite šitą dieną, kurią išėjote iš Egipto, iš vergijos namų. Savo rankos galybe Viešpats jus išvedė… (Iš 13, 3) Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, tarsi istorinis Deja vu (pr. [deʒa vy], sk. dėža vu, liet. jau matyta), dar kartą, po 50 metų...

Kukli valstybingumo pradžia

Kukli valstybingumo pradžia

SU VASARIO 16 – ĄJA – Lietuvos valstybės atkūrimo diena! 💛💚❤️

Ši mūsų tautos diena yra viena iš pagrindinių, nešančiųjų ir laikančiųjų valstybės statinio kolonų.

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai