Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 779

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Klemenso Aleksandriečio mintys apie tikėjimą, augantį meilėje (IIIa., Stromatai II)

2014 16 rugpjūčio | Bažnyčios tėvų mintys, Krikščionybės perlai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Krikščionybės perlai
  4. »
  5. Bažnyčios tėvų mintys
  6. »
  7. Klemenso Aleksandriečio mintys apie tikėjimą, augantį meilėje (IIIa., Stromatai II)

lions-loveBažnyčią palaikanti dorybė yra tikėjimas, kuris išgano Dievo išrinktuosius. Vyriškai narsus tikėjimas – tai ištvermė.

O šiuodu seka paprastumas, mokslas, nekaltumas, orumas, meilė. Visos šios dorybės yra tikėjimo dukterys. Pirmas žengia tikėjimas, baimė stato, o meilė užbaigia. Reikia bijoti Viešpaties, kad statytum, o ne šėtono, kad griautum. Vėl gi: Viešpaties darbus turim mylėti ir dirbti, o šėtono darbų turime bijoti ir jų nedirbti. Dievo meilė ugdo ir sugrąžina meilėn, o šėtono baimė neatskiriama nuo neapykantos.

(Titas Flavijus Klemensas, įspūdingiausias teologas tarp Ireniejaus ir Origeno. 140 – 150 m. pradėjo mokymosi kelią Atėnuose. Klemensas ieškodamas savo mokytojo, klajojo po daugelį kraštų, kol pagaliau jį rado Aleksandrijoje. Ten nuo 194 m. kartu su savo mokytoju Pantenu jau dėstė katachetų mokykloje, parašė didžiuosius savo veikalus, priėmė kunigystę. Svarbiausias ir įdomiausias Klemenso veikalas – Stromatai)

Kitos publikacijos:

Hermano Hesės mintys apie sielą

Hermano Hesės mintys apie sielą

Vargšė puikioji siela, ten, kur tu esi, yra revoliucija, ten ryšiai nutraukiami su nuosmukiu, ten naujas gyvenimas, ten Dievas. Siela yra meilė, siela yra ateitis, o visa kita tėra tik daiktas, medžiaga, kliūtis, laužanti formas ir lavinanti mūsų dievišką jėgą. Tavo...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai