Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 860

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Klemenso Aleksandriečio mintys apie tikėjimą, augantį meilėje (IIIa., Stromatai II)

2014 16 rugpjūčio | Bažnyčios tėvų mintys, Krikščionybės perlai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Krikščionybės perlai
  4. »
  5. Bažnyčios tėvų mintys
  6. »
  7. Klemenso Aleksandriečio mintys apie tikėjimą, augantį meilėje (IIIa., Stromatai II)

lions-loveBažnyčią palaikanti dorybė yra tikėjimas, kuris išgano Dievo išrinktuosius. Vyriškai narsus tikėjimas – tai ištvermė.

O šiuodu seka paprastumas, mokslas, nekaltumas, orumas, meilė. Visos šios dorybės yra tikėjimo dukterys. Pirmas žengia tikėjimas, baimė stato, o meilė užbaigia. Reikia bijoti Viešpaties, kad statytum, o ne šėtono, kad griautum. Vėl gi: Viešpaties darbus turim mylėti ir dirbti, o šėtono darbų turime bijoti ir jų nedirbti. Dievo meilė ugdo ir sugrąžina meilėn, o šėtono baimė neatskiriama nuo neapykantos.

(Titas Flavijus Klemensas, įspūdingiausias teologas tarp Ireniejaus ir Origeno. 140 – 150 m. pradėjo mokymosi kelią Atėnuose. Klemensas ieškodamas savo mokytojo, klajojo po daugelį kraštų, kol pagaliau jį rado Aleksandrijoje. Ten nuo 194 m. kartu su savo mokytoju Pantenu jau dėstė katachetų mokykloje, parašė didžiuosius savo veikalus, priėmė kunigystę. Svarbiausias ir įdomiausias Klemenso veikalas – Stromatai)

0 komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Teosebija – ankstyvosios Bažnyčios vyresnioji, Grigaliaus Nysiečio partnerė ir bendražygė

Teosebija – ankstyvosios Bažnyčios vyresnioji, Grigaliaus Nysiečio partnerė ir bendražygė

Teosebija, bažnyčios šlovė, Kristaus puošmena, pagalbininkė mūsų kartoje, moters viltis; Teosebija, pati gražiausia ir šlovingiausia tarpe viso Brolių grožio; Teosebija, tikrai šventa, tikra kunigo partnerė/ bendražygė (syzygos), lygiai garbinga ir verta Didžiųjų...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai

Muzika poilsiui ir darbui