Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 778

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Geri žodžiai… apie gyvenimo ir mirties santykį

2018 1 lapkričio | Trumpai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Trumpai
  4. »
  5. Geri žodžiai… apie gyvenimo ir mirties santykį

Visais amžiais žmonės apmąstė gyvenimo ir mirties santykį, siekė įprasminti gyvenimą ir suprasti nemirtingumą. Žmonių sampratoje dažniausiai gyvenimas suprantamas, kaip Dievo dovana, o gyvenime atlikti pasirinkimai daro įtakos pomirtinei kelionei bei tiesiogiai siejosi su nemirtingumo idėja. Tos sąsajos pastebimos tautų religijose, mituose, taip pat ir krikščionijoje – Šventame Rašte yra šio gyvenimo prasmė bei amžinojo gyvenimo vilties sąsajų.

Keletą prasmingų minčių iš Šventojo Rašto, kurias išsakė išminčiai, apaštalai ir Jėzus Kristus. Jos suteiks gyvenimui teisingos motyvacijos ir amžino gyvenimo perspektyvos pojūtį:

Išminčius / Mokytojas:
Viskam yra laikas, metas kiekvienam įvykiui po dangumi.
Yra laikas gimti ir mirti; laikas sodinti ir rauti, kas pasodinta.
Yra laikas verkti ir juoktis; laikas gedėti ir šokti. (Ekl 3, 1-2, 4)

Džiaukis gyvenimu, kurį tau davė Dievas, kartu su žmona, kurią myli. Tokia yra tavo gyvenimo dalis šiame pasaulyje.
Ką gali daryk dabar, nes kape, į kurį eisi, nebus nei darbo, nei išminties. (Ekl 9, 10-11)

Jėzus:
Jėzus tarė: Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas. Kas tiki mane, nors ir mirtų, bus gyvas.
Ir kiekvienas, kuris gyvena ir tiki mane, nemirs per amžius. Ar tai tiki? (Jn 11, 25-26)

Apaštalas Paulius:
Nė vienas iš mūsų negyvename sau ir nė vienas sau nemiršta.
Jei mes gyvename, gyvename Viešpačiui, ir jeigu mirštame, Viešpačiui mirštame. Todėl, ar mes gyvename, ar mirštame, – esame Viešpaties. Nes dėl to Kristus ir mirė, ir prisikėlė, ir atgijo, kad būtų ir mirusiųjų, ir gyvųjų Viešpats. (Rom 14, 7-9)

Apaštalas Jonas:
Ir išgirdau galingą balsą skambantį iš dangaus: “Štai Dievo buveinė tarp žmonių. Ji apsigyvens pas juos, ir jie bus Jo tauta, ir pats Dievas, bus su jais.
Jis nušluostys kiekvieną ašarą nuo jų akių; nebebus daugiau mirties, nei liūdesio, nei dejonės, nei skausmo daugiau nebebus, nes kas buvo pirmiau – praėjo”. (Apr 21, 3-4)

Kitos publikacijos:

VIDURVASARIO NAKTYS

VIDURVASARIO NAKTYS

Ramaus poilsio tropinės nakties tyloje... Tos vasaros naktys,Griebia už sielos…Tylos karalystėj suvirpoSvirplių skvarbios gaidos,Pasiekė josSkaidrią nakties mėnesieną.Praskriejo mįslingos,O gal paslaptingos pelėdos…NAKTIES MIEGO FĖJOS…A.K.Raizgiai,...

SLAPTOJE

SLAPTOJE

Pavasarinis eiliuotas kalbėjimas.  Slaptoj tankmėj užgimęsPUMPURASUžsuko gyvybės triumfoRATĄ. Nakčia slapta supynė vorasTINKLĄPainių jungčių architektūrinįPAMINKLĄ. Ryto aušra nutvieskėPASLAPTĮGaivi rasa pagirdė daigąBRĘSTANTĮ. Atidengė voratinklioRAIZGYNĘAtvėrė...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai