Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 861

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Gertrūdos Helftietės mintys apie širdies garbinimą (XIII a.)

2014 23 liepos | Bažnyčios motinų mintys, Krikščionybės perlai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Krikščionybės perlai
  4. »
  5. Bažnyčios motinų mintys
  6. »
  7. Gertrūdos Helftietės mintys apie širdies garbinimą (XIII a.)

gertrudaKartą, stengdamasi sutelkti savo dėmesį į natas bei žodžius ir matydama, kad žmogiškas silpnumas tam trukdo, nusiminusi tariau: “Kokia nauda iš to darbo, jei aš nesugebu susikaupti?”.

Tada Viešpats man įteikė Savo uždegtą širdį žiburio pavidalu, sakydamas: “Štai – Mano širdis, maloniausias per amžius garbinamo įrankis. Aš laikau ją prieš tavo širdies akis; ši šviesa suteiks tau visko, ko stokoji, ir ištikimai atlygins už tai, ką jai patikėjai.

Mano artumoje visa atrodys tobulai, nes nuo dabar Mano širdis, kaip ištikimas tarnas, kuris visuomet pasirengęs daryti tai, ko nori Šeimininkas, bus tau atsidavusi, kad visuomet padėtų  tau įveikti savo išsiblaškymą”.

(Gertrūda, viena iš žymiausių Bažnyčios mistikių, buvo vienintelė moteris Vokietijoje, kurią vadino „Didžiąją“, dėl jos kultūrinio išprusimo, dėl gyvenimo, mąstymo ir dvasingumo. Būdama penkerių metų, manoma našlaite, ji pateko į Helftos vienuolyną, kuriame įgijo literatūros, muzikos, miniatiūrų meno ir filosofijos išsilavinimą. Po asmeninio atsivertimo 1281 m., Viešpačiui apšvietus jos pasibjaurėjimą viskuo ir vidinį tamsumą, ji filosofiją iškeitė į teologiją. Tapusi teologe, daug rašė, skelbė Evangeliją. Garsiausias išlikęs jos kūrinys “Dvasinės pratybos”, XIII a.)

0 komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Teosebija – ankstyvosios Bažnyčios vyresnioji, Grigaliaus Nysiečio partnerė ir bendražygė

Teosebija – ankstyvosios Bažnyčios vyresnioji, Grigaliaus Nysiečio partnerė ir bendražygė

Teosebija, bažnyčios šlovė, Kristaus puošmena, pagalbininkė mūsų kartoje, moters viltis; Teosebija, pati gražiausia ir šlovingiausia tarpe viso Brolių grožio; Teosebija, tikrai šventa, tikra kunigo partnerė/ bendražygė (syzygos), lygiai garbinga ir verta Didžiųjų...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai

Muzika poilsiui ir darbui