Birželio 7 d. 16 val. Šiaulių krikščionių skirtingos bažnyčios rinkosi savivaldybės skverelyje švęsti Sekminių šventę ekumeninėje dvasioje. Jau ketvirtą kartą miesto ekumeninė grupė, kuri jungia skirtingų bažnyčių dvasininkus ir tikinčiuosius, pakvietė bendrai maldai, šlovinimui ir bendrystei.
Ketvirtoji Sekminių šventė buvo pažymėta pasaulinės COVID-19 pandemijos situacijos konteksto ir visomis prasmėmis tapo kitokia nei praėjusiais kartais. Teko prisitaikyti prie situacijos ir panaudoti naujas nuotolinio bendravimo formas bei pirmą kartą beveik po trijų mėnesio karantino bažnyčioms vėl susitikti mieste.
Pirmiausia, dėl pandemijos ir nacionalinio karantino, gegužės 31 d. vyko Ekumeninė Sekminių Vigilija (bažnyčių dvasinis budėjimas, laukimas giedant ir meldžiantis) tiesiogiai transliuojant nuotoliniu būdu facebooke ir Youtube kanaluose. Tai visiškai nauja ir unikali ekumeninė patirtis, kuri apjungė į vientisą trijų valandų transliacijos srautą per dešimt bažnyčių grupių, atlikėjų ir ganytojų. Vigiliją galima pažiūrėti paspaudus nuorodą čia arba po straipsniu.
Antra, birželio 7 d. įvyko pirmasis ekumeninis tikinčiųjų suėjimas po trijų mėnesio karantino. Nors dėl staiga prapliupusio lietaus šventei teko persikelti iš Savivaldybės skverelio į Šiaulių vyskupijos pastoracinį centrą, tai tapo puikia iliustracija to, kad mums visiems tenka lanksčiai prisitaikyti prie neplanuotų situacijų, kurios ištinka mus asmeniškai ar bendruomeniškai.
Šį karta Sekminių tema „PABUSK, KELKIS ir ATEIK“ atliepė į visą pasaulį ištikusios pandemijos sukeltas pasekmes bei demonstravo jautrų ir empatišką tikinčiųjų santykį į krizinės atneštas žaizdas skirtingose gyvenimo srityse. Maldingą suėjimo dvasią atspindėjo pasirinktas Šventajame Rašte leitmotyvas: Gera laukti kantriai, kol išgelbėjimas ateis iš Viešpaties. (Rd 3, 26).
Visuotinės krizės laike visiems reikia tikėjimo, dvasios stiprybės ir vilties, todėl maldos intencijas išsakė ne tik dvasininkai, bet ir medikų bei gydytojų, savanorių, pedagogų bei verslininkų atstovai. Tylos minute buvo pagerbtos tiesioginės ir netiesioginės COVID-19 aukos pasaulyje. Vėliau buvo meldžiama paguosti verkiančius, netekus artimųjų pandemijos metu, gydyti sergančius, nuraminti mirštančius, stiprinti tuos, kurie rūpinasi kitų sveikata, slaugo, savanoriauja, apsaugoti nuo sukeltos socialinė atskirties vyresnius nei šešiasdešimties metų žmones, teikti išminties tiems, kurie valdo valstybę, kad visi, geranoriško tarpusavio artumo suvienyti, galėtų grįžti į gyvenimą ir šlovinti Dievo vardą.
Šventės metu pasisakė ir susirinkusius drąsino Šiaulių veikliųjų žmonių bendrijos vadovas Valdemaras Griškevičius, Šiaulių evangelinio tikėjimo krikščionių bažnyčios vyresnysis Vladimiras Karpovas, Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis“ pastorė Anželika Krikštaponienė, Šešuolių katalikų bažnyčios kun. Vidas Bernardas Sajeta, Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Povilo cerkvėstėvas Oleg Shtelman, katalikų bažnyčios Šiaulių vyskupijos vyskupas Eugenijus Bartulis ir nuotoliniu būdu perdavęs sveikinimą Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis. Pamaldose giedojo Šiaulių ekumeninė šlovinimo ir jaunimo grupė, Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis“ šlovintojai ir jaunimas, t. Oleg Shtelman atliko savo kūrybos giesmes, o mažoji Dorotėja sugiedojo vaikų giesmelę „Nuo ryto aušros iki vakaro žaros“. Šventę atbaigė tapybos kompozicija-improvizacija, kuriai vadovavo menininkas, visuomenininkas Gediminas Beržinis. Ant drobės vaikai piešė savo mintis, o vėliau ganytojams sumaišius dažus, Gediminas liejo ryškių dažų kompoziciją, kuri savo nuotaika atspindėjo išgyvenamą laikmetį.
Paskutiniu šventės akcentu tapo viltingas ir džiugus šlovinimas plevėsuojant spalvingoms Sekminių vėliavoms, skelbiančioms, jog brolių ir sesių įvairovėje bei meilėje atsiskleidžia vienybės gelmė.
Šventė buvo transliuojama tiesiogiai interneto platformose. Įrašą galima pažiūrėti čia arba po straipsniu.
Viliamės, kad Sekminių miestas ir toliau skleis ekumeninę draugystės, sutarimo ir vienybės dvasią ne tik Šiauliuose, bet ir visoje Lietuvoje.
Nuotraukos Gintauto Tumulio
0 Comments