Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 907

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Knygos „Melo žmonės” ir „Nepramintuoju taku”?.. | Klausimai – atsakymai

2015 18 lapkričio | Klausimai - atsakymai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Klausimai - atsakymai
  4. /
  5. Knygos „Melo žmonės” ir...

Knygos "Melo žmonės" ir "Nepramintuoju taku"Laba diena, Krikščioniškasis knygynas kažkada prekiavo Morgano Scotto Pecko knygomis Melo žmonės ir Nepramintuoju taku. Norėčiau sužinoti apie šį autorių ir šių knygų „naudą“ krikščioniui. Dėkoju už atsakymą.
Vilija, 58 metai, Vilnius

*****

Gerb. Vilija, dėkoju Jums už klausimą apie dvi M. S. Pecko knygas, kurios yra išleistos lietuvių kalba ir platinamos tiek Krikščioniškajame knygyne, tiek kituose knygynuose. Suprantu Jūsų rūpestį ir iškilusį susidomėjimą, ar Krikščioniškajam knygynui, kuris remiasi krikščioniškąja pasaulėžiūra, Evangelijos tiesa, dera prekiauti mokslinės psichologijos, filosofinėmis knygomis.

Krikščioniškasis knygynas yra įvairios ir plačios krikščioniškos minties sklaidos vieta. Knygyno įkūrėjai puoselėja ekumeninę laikyseną, todėl yra atviri skirtingų krikščioniškų tradicijų ir konfesijų literatūrai, taip pat pripažįsta mokslo bei tikėjimo dermę, skirtingo literatūros žanro dėka skatina krikščioniškų vertybių plėtrą ir augimą visuomenėje bei kultūroje. Knygyne gausu ir populiariosios publicistikos, visiems prieinamų dvasinio pobūdžio knygų, taip pat ir mokslinių – atskirų sričių profesionalios literatūros. Knygyne gausu teologijos, psichologijos, istorijos, apologetikos knygų, kurių kalba yra suprantamesnė profesionalams ir tiems, kurie trokšta tobulėti krikščioniškuoju požiūriu vienoje ar kitoje mokslo srityje. Žinoma, ir mokslas, ir tikėjimas glaudžiai siejasi su gyvenimu, todėl jųdviejų sąveika kasdieniame gyvenime, profesinėje veikloje yra svarbi. Mat Dievo tiesa pasauliui gali būti apreikšta įvairiais būdais. Taip pat ji apreiškiama, kai tikėjimas ir mokslas sąveikauja, nes ir vienas, ir kitas skirtingu metodu siekia tiesos pažinimo bei neišvengiamai randa sąlyčio taškų. Jei tikėjimas bei mokslas nėra supriešinami, bet gebama surasti bendrų pastebėjimų ir susikalbėti, išvysčius tokį dialogą laimi visi.

M. S. Peckas yra gerai pasaulyje žinomas psichoterapeutas–psichiatras , daugelio knygų autorius. Būdamas 43 metų ir nemažai nuveikęs psichoterapijos srityje, jis atsigręžė į krikščionybę. Todėl Jūsų minėtose knygose ima atsispindėti krikščioniškoji mokslininko pasaulėžiūra. Pirmoje knygoje – Nepramintuoju taku mokslininkas tiria meilę psichologiniu požiūriu ir jos daromą nenuginčijamą įtaką žmogaus sielos sveikatai. Antroje knygoje – Melo žmonės – autorius, kaip mokslininkas psichologas, žengia drąsų žingsnį į teologinę, filosofinę ir dažniausiai tradiciškai krikščionių teologų nagrinėjamą blogio problemos sritį. Peckas iškelia teoriją, kad blogis yra liga, kurią galima gydyti terapiniu būdu, kaip ir priklausomybės ligas. Jis tiria blogį ne teologiniu, ar filosofiniu žvilgsniu, bet gilinasi į blogio prigimtį psichologiniu požiūriu. Krikščionis gali sutikti su tuo, kad blogis, kaip nuodėmė, yra liga mirčiai, kurią gali gydyti Kristaus atpirkimas ir atleidimas. Peckas aprašo gausius terapinius atvejus, kuriuose atpažino suktą blogio prigimtį, kurią būtų svarbu parodyti pacientams. Autorius yra gana savikritiškas ir nesistengia pateikti vieno vienintelio būdo, kokiu keliu eiti, ieškant vidinės sveikatos. Tiksliau sakant, jis kviečia kolegas į dialogą ir ragina tirti šią sritį.

Kaip pastebi ir pats autorius, jo knygos nėra skirtos populiarios literatūros skaitytojų ratui. Mat žmogui, kuris nesusiduria su panašia praktika, arba nėra ištiktas tam tikrų gyvenimo situacijų, gali būti sudėtinga suprasti autoriaus mintį, painu suvokti tyrimų objektą ir išvadas.

Klausėte, ar tokios knygos gali atnešti kokios naudos krikščioniui skaitytojui? Manau, kad kiekvienas mokslinis tyrimas teikia naudą, jei jį apsvarstome ir kritiškai vertiname. M. S. Pecko knygos yra vertingos psichologine ir pastoracine prasme. Nors knygose yra kvestionuotinų teiginių, tačiau jas galėčiau ir norėčiau rekomenduoti skaityti ganytojams, sielovadininkams bei psichologams konsultantams, kurie konsultuoja žmones, veda terapines sielogydos grupes. Taip pat pasiūlius konsultantams, jas būtų naudinga skaityti ir tiems žmonėms, jų artimiesiems, kurie patiria panašius į knygose aprašytus atvejus.

Viešpaties malonės Jums,
pastorė Anželika Krikštaponienė

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? Kur parašyta Naujojo Testamento tekstuose, kad kažkas švęstų katalikiškas šventes?.. Man liūdna … Ar dėl to Kristus mirė, kad Jo mokiniai atkristų į katalikiškas tradicijas? (Saulius, vardas pakeistas) Sveikas, Sauliau,Neliūdėkite. Verčiau...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai