Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 907

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Savaitgalio dovanos

2016 10 rugpjūčio | Reportažai, Trumpai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Trumpai
  4. /
  5. Reportažai
  6. /
  7. Savaitgalio dovanos

AnželikaPirmas rugpjūčio savaitgalis (2016 08 06-07) buvo dosnus bažnyčiai ir man įvairiais įvykiais bei dovanomis. Tiesiogiai patyriau, ką reiškia Kristaus žodžiai apie Dievo palaiminimus, kurie gali būti duoti dideliu saiku, sukratyti ir su kaupu.

Deimantas KarvelisŠeštadienį (2016 08 06) iš ankstyvo ryto su bažnyčios tikinčiaisiais išvykome į ekskursiją Radvilų keliais, kurią vedė dr. Deimantas Karvelis. Maršrutas nusidriekė iš Šiaulių per Kėdainius, Biržus ir Papilį. Kelionės metu išgirdome išsamų pasakojimą apie LDK kunigaikščio Radvilo Rudojo sūnaus Kristupo I Perkūno, ir vaikaičių Jonušo bei Kristupo II įnašą į Lietuvos bei Reformatų bažnyčios istoriją, prisilietėme prie jų tikėjimo paveldo kultūriniuose ir rašytiniuose šaltiniuose. Visos ekskursijos metu stebino Deimanto energija: jis žaismingai dalinosi žiniomis, įdomiai pateikė Reformacijos istorijos faktus, gausiai citavo ir aiškino naujai atrastus istorinius šaltinius, susijusius su Radvilų giminės istorija. Ekskursijos dalyviai buvo pasotinti ir matytais vaizdais, ir girdėta istorine-kultūrine bei biblinio tikėjimo žinia.

Daiva SmelovaSekmadienį (2016 08 07) bažnyčioje svečiavosi Evangeliškos Dublino lietuvių bažnyčios vadovai Daiva ir Eduardas Smelovai, kurie „sušildė“ mūsų bendruomenę žinia apie Dangišką Tėvą ir Jo namus. Mūsų Tėvas mylintis ir priimantis, Jam visi Jo vaikai svarbūs ir reikalingi. Mums svarbi apreiškimo dvasia, kad galėtume pažinti Tėvo meilę, kurią Jis atskleidžia kiekvienam iš mūsų. Neretai daugeliui reikia pasveikti savo santykiuose su žemiškaisiais tėvais, kad galėtų naujai pamatyti dangiškąjį Tėvą. Dažniausiai pažeisti santykiai su žemiškaisiais tėvais trukdo mums pažinti ir suprasti Dangaus Tėvą, Juo pasitikėti – kalbėjo Daiva, prisimindama kaip Dievas išgydė jos pačios dar vaikystėje pažeistus santykius su tėčiu, kuris sirgo priklausomybės liga. Eduardas SmelovasEduardas toliau tęsė kalbėti šia tema, parodydamas, koks mūsų Tėvas geras ir kaip nuostabu pasilikti Jo namuose. Kaip savo tėvų namuose tu visada jautiesi savas, žinai, kur yra įvairūs buities daiktai, ir net ilgai nebuvęs namuose, vėl apsilankęs gali juos lengvai rasti savo vietose. Tėvų namuose gali drąsiai vaišintis tuo, kas yra šaldytuve, ar prigulti ir pailsėt, taip ir dangiško Tėvo namuose, esi priimtinas, gali, kaip mylimas vaikas, disponuoti Jo teikiamomis malonės dovanomis – juokavo Eduardas. Šią žinią apie Tėvo meilę apvainikavo Viešpaties Vakarienė, kuri atskleidžia parodytos Dievo meilės šerdį – atperkamąją auką ant kryžiaus.

Knyga Moteris - ganytoja?Be to šis savaitgalis man reikšmingas buvo ir tuo, jog pasirodė laukta mano pačios knyga – Moteris – Ganytoja? Moters pastoracinės tarnystės raida ir perspektyvos Lietuvos evangelinėse bažnyčiose. Manau, simboliška, jog ji išleista, kai mūsų bendruomenė šiais metais mini 25 – ąsias savo gyvavimo ir mano pastoracinės tarnystės metines. Tuo įvykiu yra tarsi paženklinamas moterims palankus metas tarnauti bažnyčiose, pateikiama biblinė-teologinė interpretacija ir argumentacija jau gyvuojančiai moters, kaip ganytojos, tarnystės praktikai Lietuvoje.

Knygos pavadinimas intriguoja, kviečia skaitytojus svarstyti, diskutuoti ir gilintis į tiesą – gali, ar negali moteris tarnauti ganytojišku pašaukimu Bažnyčioje? Juk tas pats apaštalas Paulius pastebėjo prieštaringas tiesas: vienu atveju teigė, kad moteris te tyli ir nemoko vyro bažnyčioje, kitu, kad Kristuje nėra nei vyro, nei moters, nes visi apsirengė Kristumi. Kaip tai suprasti? Šie teiginiai šimtmečiais kėlė sumaištį ir neaiškumą Bažnyčioje sprendžiant moters tarnystės galimybes. Tad kuris teiginys skamba, kaip universali tiesa, taikytina įvairiose kultūrose, įvairiais istorijos laikotarpiais: tylėti bažnyčioje, ar kartu su broliais mokyti, besąlygiškai paklusti, ar vis tik dalyvauti bažnyčios vadovavime, atsižvelgiant į Viešpaties dovanas? Kartu su garsiais mūsų dienų evangelikų teologais ieškau knygoje atsakymo į šiuos klausimus. Joje pateikiau istorinę moters tarnystės raidos retrospektyvą, biblinę – teologinę argumentaciją, taip pat kai kurių moterų, tarnavusių Bažnyčioje, iliustracijas. Tikiuosi, kad knyga bus naudinga kiekvienam, kuris domisi moters tarnystės klausimu Bažnyčioje, bei toliau žadins jau tarnaujančių moterų savimonę. Rašydama ją, pati buvau padrąsinta savo ilgametės tarnystės laukuose.

Šeštadienio rytą, vykdama į ekskursiją laikiau dvi knygas: savo knygą kartu su kita visiškai neseniai išleista knyga, kurią gavau dovanų tą rytą – D. Karvelio daktarinė monografija Iš Radvilų giminės istorijos: Biržų kunigaikštystė ir jos visuomenė 1547 – 1655 m. Tą kartą pamąsčiau, kaip smagu, kad lietuvių kalba vis daugiau atsiranda išsamių Reformacijos, evangelikų bažnyčios istorijos studijų, ir evangelinės minties raidos spaudinių.

Tau padėkos auką aukosiu, šauksiuosi Viešpaties vardo. Ps 116, 17

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Su mūsų visų Kovo 11-ąja!

Su mūsų visų Kovo 11-ąja!

Atsiminkite šitą dieną, kurią išėjote iš Egipto, iš vergijos namų. Savo rankos galybe Viešpats jus išvedė… (Iš 13, 3) Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, tarsi istorinis Deja vu (pr. [deʒa vy], sk. dėža vu, liet. jau matyta), dar kartą, po 50 metų...

Kukli valstybingumo pradžia

Kukli valstybingumo pradžia

SU VASARIO 16 – ĄJA – Lietuvos valstybės atkūrimo diena! 💛💚❤️

Ši mūsų tautos diena yra viena iš pagrindinių, nešančiųjų ir laikančiųjų valstybės statinio kolonų.

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai