Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 852

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Vasario 16 – oji prie kavos puodelio

2016 16 vasario | Trumpai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Trumpai
  4. »
  5. Vasario 16 – oji prie kavos puodelio

Vasario 16 - oji prie kavos puodelio1918 m. vasario 16 d. Vilniuje buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės aktas, kuris skelbė Lietuvos valstybinį suverenumą. Tarp dvidešimt akto signatarų nei vienos moters.

Maždaug po šimto metų Lietuvos valstybė turi pirmąją moterį prezidentę – D. Grybauskaitę, tautos lyderę. Koks įstabus laisvės vyksmas… Ilgainiui ji sukuria erdvę tautoje lygiavertiškai darbuotis tėvynės labui kartu, vyrams ir moterims, pagal savo sugebėjimus.

Šiais metais muzikantas, dainų kūrėjas ir atlikėjas A. Mamontovas pakvietė Lietuvos prezidentę D. Grybauskaitę Vasario 16 – osios proga prie kavos puodelio jaukiam pašnekesiui. Šia proga buvo sukurtas šiltas muzikinis vidoe pristatymas, kuris surinko tūkstančius lietuvių “laikų” facebooko tinkle. Du savaip svarbūs Lietuvai žmonės šnekučiuojasi Europos prekybos centro kavinukėje. Idiliškas vaizdas, kai “politika” ir “kultūra”, moteris ir vyras, kaip lygūs susitinka paprastame žmogiškumo lygmeny ir kalbasi. Žiūrėdama vaizdo įrašą pamąsčiau, Lietuva keičia savo veidą… Mes augame, nors lėtai ir neretai skausmingai, tačiau užtikrintai, iš nepasitikinčios, įtaringos ir bijančios tautos į atvirą, betarpišką ir draugišką visuomenę.

Kava su A. MamontovuArtėjant Vasario 16-ajai Andrius Mamontovas pakvietė puodelio kavos. Šįryt susitikome 🙂

Posted by Dalia Grybauskaitė on 2016 m. vasario 12 d.

Puiki mintis puoselėti valstybės šventes neformaliai – jaukiuose susitikimuose, taikingai ir jautriai kalbantis apie laisvę, meilę artimui ir tėvynei.

Užsikaiskime kavos ir pakalbėkime apie tai, ką Biblija sako apie laisvę ir artimo meilę bei tuos vaisius, kurie užauga puoselėjant šias vertybes:

Gyvenkite pas mus. Kraštas jums yra atviras. Pasilikite ir laisvai jame gyvenkite ir įsigykite čia nuosavybę. (Pr 34, 10)

Šitie žmonės yra taikingi mūsų atžvilgiu. Jie telieka gyventi ir laisvai verstis mūsų krašte. Kraštas juk platus! Jų dukteris vesime, o savo dukteris leisime tekėti už jų. (Pr 34, 21)

Jis ragino žydus kiekvienais metais švęsti adaro mėnesio keturioliktą ir penkioliktą dienas, kaip jų išlaisvinimo iš priešų dienas, nes jų liūdesys virto džiaugsmu, dejonės – džiūgavimu. Tomis dienomis jie turėtų džiaugtis puotauti, dalintis maistu ir beturčiams siųsti dovanas. (Est 9, 21-22)

Kai šaukiuosi Tavęs, išklausyk, mano teisumo Dieve! Tu išlaisvinai mane, kai buvau suspaustas. Būk man gailestingas, išgirsk mano maldą! (Ps 4, 1)

Gražink man išgelbėjimo džiaugsmą ir laisvės dvasią sustiprink many. (Ps 51, 12)

Tada laisvai aukas Tau aukosiu, girsiu Tavo vardą, nes Jis geras. (Ps 54, 6)

Viešpats yra Dvasia. O kur Viešpaties Dvasia, ten laisvė. (2 Kor 3, 17)

Jūs broliai ir sesės, esate pašaukti laisvei! Tiktai tenebūna ši laisvė proga kūnui, bet meile tarnaukite vieni kitiems. (Gal 5, 13)

Elkitės kaip laisvi; ne kaip tie, kurie laisve pridengia blogį, bet kaip Dievo tarnai. Gerbkite visus, mylėkite broliją ir seserystę, bijokite Dievo, gerbkite karalių. (1 Pet 2, 16-17)

Nekeršykite ir atleiskite savo artimui. Mylėkite savo artimą kaip patys save. Aš esu Viešpats. (Kun 19, 18)

Gražios Vasario 16 – osios dienos, brangieji!

Kitos publikacijos:

Išlikti laisviems

Išlikti laisviems

Tačiau netikriems broliams, paslapčia įslinkusiems iššnipinėti mūsų laisvę, kurią turime Kristuje Jėzuje, ir norintiems mus pavergti, - jiems nė valandėlei nenusileidome, kad Evangelijos tiesa pasiliktų su jumis. (Gal 2, 4-5) Sausio 13-oji – Lietuvos Laisvės gynėjų...

Kalėdinis sveikinimas

Kalėdinis sveikinimas

Kūdikis mums gimė, sūnus mums duotas. Ant Jo peties viešpatavimas, Jis bus vadinamas Nuostabusis, Patarėjas, Galingasis Dievas, Amžinasis Tėvas, Ramybės Kunigaikštis. (Iz 9, 6) Per gimimą mums duotas Kristus – Dievo Sūnus, kad atėjęs į kiekvieno žmogaus širdį...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai

Muzika poilsiui ir darbui