Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 778

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Teofilio Aleksandriečio (IV a.) pamokymas, kaip visada tinkamai panaudoti laiką

2019 1 kovo | Bažnyčios tėvų mintys, Krikščionybės perlai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Krikščionybės perlai
  4. »
  5. Bažnyčios tėvų mintys
  6. »
  7. Teofilio Aleksandriečio (IV a.) pamokymas, kaip visada tinkamai panaudoti laiką

Svarstymai apie gera laiko panaudojimą niekada nesiliauja žmonijoje. Visų amžių žmonės, poetai, filosofai, tikintieji, Bažnyčios ganytojai bandė įminti žmogaus ir laiko sąveikos galimybes. Kaip teisingai elgtis su laiku, bei kaip suprasti ir išgyventi skirtingus gyvenimo laikotarpius?

Karta dykumos motina Ama Teodora paklausė Teofilio Aleksandriečio apie laiką:
“Klausiate, ką reikškia apaštalo žodžiai: “Išnaudokite laiką” (Kol 4, 5). Šis pamokymas paaiškina mums, kaip visada tinkamai panaudoti laiką. Tarkim, dabartinis laikas tau labai įtemptas? Nuolankumu ir kantrybe paverskite jį savo sąjungininku ir juo pasinaudokite.

Ar tai gėdingas laikas? Paverskite jį sąjungininku susitaikydami – taip jį laimėsite. Visa, kas atsitinka prieš mūsų valią, gali mums panorėjus būti naudinga. Stenkimės įžvelgti Dievo dovaną ir mokykimės atvirumo gyvenimui.”

Arkivyskupas Teofilis Aleksandrietis (IV a.) – Timotiejaus I – ojo mokinys (IV a.), tarnavęs Aleksandrijoje konfliktiniu laikotarpiu, kai miesto populiacija pasidalino į dvi dideles grupes – naujai atsiradusią krikščionių ir pagonių grupę. Teofilis Aleksandrietis siejamas su Koptų tradicijos krikščionimis Egipte.

Kitos publikacijos:

Hermano Hesės mintys apie sielą

Hermano Hesės mintys apie sielą

Vargšė puikioji siela, ten, kur tu esi, yra revoliucija, ten ryšiai nutraukiami su nuosmukiu, ten naujas gyvenimas, ten Dievas. Siela yra meilė, siela yra ateitis, o visa kita tėra tik daiktas, medžiaga, kliūtis, laužanti formas ir lavinanti mūsų dievišką jėgą. Tavo...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai