Teofilio Aleksandriečio (IV a.) pamokymas, kaip visada tinkamai panaudoti laiką

Svarstymai apie gera laiko panaudojimą niekada nesiliauja žmonijoje. Visų amžių žmonės, poetai, filosofai, tikintieji, Bažnyčios ganytojai bandė įminti žmogaus ir laiko sąveikos galimybes. Kaip teisingai elgtis su laiku, bei kaip suprasti ir išgyventi skirtingus gyvenimo laikotarpius?

Karta dykumos motina Ama Teodora paklausė Teofilio Aleksandriečio apie laiką:
“Klausiate, ką reikškia apaštalo žodžiai: “Išnaudokite laiką” (Kol 4, 5). Šis pamokymas paaiškina mums, kaip visada tinkamai panaudoti laiką. Tarkim, dabartinis laikas tau labai įtemptas? Nuolankumu ir kantrybe paverskite jį savo sąjungininku ir juo pasinaudokite.

Ar tai gėdingas laikas? Paverskite jį sąjungininku susitaikydami – taip jį laimėsite. Visa, kas atsitinka prieš mūsų valią, gali mums panorėjus būti naudinga. Stenkimės įžvelgti Dievo dovaną ir mokykimės atvirumo gyvenimui.”

Arkivyskupas Teofilis Aleksandrietis (IV a.) – Timotiejaus I – ojo mokinys (IV a.), tarnavęs Aleksandrijoje konfliktiniu laikotarpiu, kai miesto populiacija pasidalino į dvi dideles grupes – naujai atsiradusią krikščionių ir pagonių grupę. Teofilis Aleksandrietis siejamas su Koptų tradicijos krikščionimis Egipte.

Dalinkimės:

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.