Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 852

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Gertrūdos Helftietės mintys apie laimės pojūtį (XIII a.)

2014 30 rugpjūčio | Bažnyčios motinų mintys, Krikščionybės perlai

  1. Pradžia
  2. »
  3. Krikščionybės perlai
  4. »
  5. Bažnyčios motinų mintys
  6. »
  7. Gertrūdos Helftietės mintys apie laimės pojūtį (XIII a.)

2014-08-30-19-54-30“Mane sužavėjo tyras tekančių srovių vanduo, jaunas supančių medžių žalumas, aplink laisvai skraidantys paukščiai, ypač balandžiai.

Bet labiausiai man patiko tyli, nematoma šio nuošalaus kampelio ramybė. Savęs paklausiau, ko dar trūksta tokiai tobulai vietai, kad laimė būtų visavertė?

Tuomet Tu, mano Dieve…leidai man suprasti, kad jei aš kaip vandenį išliečiau iš Tavęs gautas malones; jei, kaip medis pasipuoščiau gerų darbų lapais ir vaisiais (Ps 1, 3; Jer 17, 8), jei kaip balandžiai (Ps 54, 7) pakilčiau dangun, vien apie Tave mąstyčiau – tuomet mano širdis taptų nuostabiausiai įrengta buveine, skirta Tau, kurioje netrūktų džiaugsmo”.

(Gertrūda, viena iš žymiausių Bažnyčios mistikių, buvo vienintelė moteris Vokietijoje, kurią vadino „Didžiąją“, dėl jos kultūrinio išprusimo, dėl gyvenimo, mąstymo ir dvasingumo. Būdama penkerių metų, manoma našlaite, ji pateko į Helftos vienuolyną, kuriame įgijo literatūros, muzikos, miniatiūrų meno ir filosofijos išsilavinimą. Po asmeninio atsivertimo 1281 m., Viešpačiui apšvietus jos pasibjaurėjimą viskuo ir vidinį tamsumą, ji filosofiją iškeitė į teologiją. Tapusi teologe, daug rašė, skelbė Evangeliją. Garsiausias išlikęs jos kūrinys „Dvasinės pratybos“, XIII a.)

Kitos publikacijos:

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios “Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai

Muzika poilsiui ir darbui