Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 919

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Kodėl reikia dalyvauti ekumeniniuose renginiuose? | Klausimai – atsakymai

2020 29 gegužės | Klausimai - atsakymai

  1. Pradžia
  2. /
  3. Klausimai - atsakymai
  4. /
  5. Kodėl reikia dalyvauti ekumeniniuose...

Labas vakaras, kodėl reikia dalyvauti ekumeninėse renginiuose? Kodėl krikščionys turėtų dalyvauti, kaip jūs galvojate? Vladas (vardas pakeistas), Jonava

*****

Sveikas, Vladai. Dėkoju, už labai gerą klausimą.

Ekumeniniai renginiai skatina skirtingų bažnyčių ir konfesijų tikinčiuosius pažinti vieni kitus geriau, bendrauti vieni su kitais, kartu šlovinti vieną Dievą ir atpirkėją Kristų, kurį visi tiki, ir padeda suprasti, kad Kristaus Bažnyčia susideda iš skirtingų konfesijų, skirtingų krikščioniškų judėjimų, srovių ir tradicijų, skirtingų tautų ir etninių grupių.

Nuolatinis ekumeninis ryšys, brolių ir sesių bendrystė, įvairios bendros maldos, šlovinamas ir dvasiniai renginiai skatina išsivaduoti nuo tarpusavio karų, nepakantumo, vidinių skriaudų, vengti vieni kitų „demonizavimo“, tarpusavio varžymosi ir, išmokus gerbti kiekvieno savitumą, kartu daryti gera visuomenei, liudyti Dievo meilę žmonėms, uždegti širdis tikėti. Tokiu būdu visi praturtėjame Kristuje ir praturtiname kitus.

Taip darydami krikščionys eina Kristaus nurodytu keliu ir išpildo Jo Naują įsakymą, kurį Jis davė apaštalams: „Mylėkite vieni kitus, kaip ir aš jus pamilau” (Jn 13, 34-35) ir „Būkite viena, kaip ir Aš ir Tėvas esame viena” (Jn 17, 21-23).

To mokė ir Kristaus apaštalai.

Nuskaidrinę savo sielas Dvasia klusnumu tiesai dėl neveidmainiškos brolių meilės, karštai iš tyros širdies mylėkite vieni kitus. (1 Pet 1, 22)

Meilė tebūna neveidmainiška. Venkite pikto, laikykitės gero. Švelniai mylėkite vienas kitą broliška meile; pagarbiai vertinkite kitus aukščiau nei save. Uolumu nebūkite tingūs, būkite liepsnojančios dvasios, tarnaukite Viešpačiui. (Rom 12, 9-11)

Nuotrauka Gintauto Tumulio

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? | Klausimai – atsakymai

Kodėl reikalingas Adventas? Kur parašyta Naujojo Testamento tekstuose, kad kažkas švęstų katalikiškas šventes?.. Man liūdna … Ar dėl to Kristus mirė, kad Jo mokiniai atkristų į katalikiškas tradicijas? (Saulius, vardas pakeistas) Sveikas, Sauliau,Neliūdėkite. Verčiau...

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai