Šio tinklaraščio pranešimų skaičius: 924

Pastorės Anželikos tinklaraštis

Svečiai iš Ukrainos, arba pažintis su misionieriška tarnyste

2016 17 birželio | Reportažai, Trumpai

 1. Pradžia
 2. /
 3. Trumpai
 4. /
 5. Reportažai
 6. /
 7. Svečiai iš Ukrainos, arba...

PastoriaiBirželio mėnuo yra dosnus mūsų bažnyčiai. Sulaukėme daug svečių ir įvairių patarnavimų, užmezgėme naujų pažinčių. Prieš savaitę, birželio 10 d., mus aplankė pastoriai iš Ukrainos.

Jurijus Sosnovikas Tiesos žodžio bažnyčios pastorius iš Belaja Cerkov ir besikuriančios naujos bažnyčios pastorius Antonas Timonišinas iš Lucko. Abu šie ganytojai yra aktyvūs Tarptautinio Indukcinio Instituto bendradarbiai. Jurijus koordinuoja paminėto instituto 15 filialų Ukrainoje bei puoselėja įvairią misionierišką tarnystę savo šalyje ir už jos ribų, taikant indukcinį Biblijos studijavimo būdą.

Atvykdami į mūsų šalį, jie kėlė uždavinį susitikti su bažnyčių pastoriais, tarnautojais, stiprinti jau esamus bendradarbiavimo ryšius bei išsiaiškinti Indukcinio Instituto steigimo poreikį Lietuvoje. Pirmasis susitikimas įvyko su Klaipėdos miesto bažnyčios tarnautojais, iš kurių jau keli mokosi nuotoliniu būdu. Penktadienio popietę svečiai atvyko į Šiaulių bažnyčią Tiesos žodis ir šeštadienį ryte išvyko į Kėdainių bažnyčią Tikėjimo žodis.

Tą kartą Šiauliuose su viešinčiais broliais susitiko Šiaulių regiono pastoriai, kurie domisi plačia Instituto misionieriška tarnyste. Pietų metu aptarėme instituto kūrybingai taikomas įvairias tarnavimo formas miestuose ir miesteliuose 87 šalyse. Įdomu buvo išgirsti, kaip Biblijos studijos įdiegiamos skirtingose sporto šakose, vaikų ir jaunimo dienos centruose, socialinėse tarnystėse, edukacinėse programose. Instituto tikslas apmokyti tarnautojus studijuoti Bibliją indukciniu būdu ir taip suteikti bažnyčioms mokinystės ir misionieriškos tarnystės įrankius. Aukščiau minėtos bažnyčios Lietuvoje jau kažkurį laiką bendrauja su Instituto dėstytojais, organizuoja įvairius seminarus, dvasinius atgaivos savaitgalius, stovyklas moterims. Pokalbis su pastoriais dar aiškiau atvėrė bendradarbiavimo perspektyvas, kurias visi kartu pasimeldę pavedėme Viešpaties valiai.

Jurijus SosovikasPo to vykome į susitikimą su Šiaulių bažnyčios tarnautojais. Pastorius Jurijus Sosnovikas pakvietė visus drauge pastudijuoti Jn 17 skyrių – Kristaus maldą, artėjant kryžiaus kančiai, už savo mokinius. Garsi Kristaus malda, kaip vyriausiojo kunigo, yra atverta Kristaus maldos slaptuma Dievo Tėvo akivaizdoje paskutinėse Jo gyvenimo akimirkose. Visi buvome pakviesti įeiti į šią slaptumą ir įsiklausyti, už ką atsiskaito Kristus prieš Tėvą po savo žemiškosios tarnystės ir ko Jis prašo, žvelgdamas į Bažnyčios ateitį. Visiškai naujoje šviesoje išvydome šios maldos gelmę, grožį ir praktiškumą.

I. Kristus atsiskaitė už tai, ką atliko:

 • Pašlovino Dievą, atlikdamas darbus, kuriuos Jis davė nuveikti 4 eil.
 • Apreiškė Dievo vardą žmonėms, Jo charakterį 6 eil., 1Jn 1, 14
 • Perdavė Tėvo žodžius mokiniams 8 eil. Mokiniai priėmė tuos žodžius, juos tikrai pažino ir įtikėjo jais.
 • Išlaikė Tėvo duotus mokinius, išskyrus pražūties sūnų 12 eil. Jėzus globojo mokinius ir gyveno jų akivaizdoje.
 • Išsiuntė juos į pasaulį – suteikė misionierišką / apaštališką tarnystę 18 eil.
 • Davė Dievo šlovę savo mokiniams 22 eil. Mokiniuose išryškėjo Jėzaus charakteris.

 

Visa tai yra Dievo tarno savybės, kuriomis esame pašaukti sekti ir jas imituoti, kai rūpinamės žmonėmis, kuriuos mums Viešpats pavedė.

II. Kristus prašė Tėvo už savo mokinius:

 • Išlaikyk juos savo vardu 11 eil.
 • Pašventink juos savo tiesa, kuri yra tavo žodis 17 eil.
 • Kad jie visi būtų viena, kad pasaulis įtikėtų 21 eil.
 • Kad jie matytų mano šlovę, kurią man suteikei nuo pasaulio sukūrimo 24 eil.
 • Kad Tavo meilė būtų juose, kuria mane pamilai, ir Aš būčiau juose 26 eil.

 

Kristus meldžia Bažnyčiai, kad Tėvas ją išlaikytų, pašventintų Savo žodžiu ir tiesa. Jis prašo vienybės, kuri liudija pasauliui apie Dievą ir meilės, kuri apreiškia patį Kristų Bažnyčioje. Per tai matome paties Dievo darbą mumyse, kuris tęsiasi visose Bažnyčios kartose.

Po studijos Jurijus plačiau papasakojo apie Instituto veiklą Ukrainoje, kurią Viešpats laimina naujomis atsiverčiančiomis sielomis. Antonas pristatė Floor ball (grindų riedulį)– naują sporto šaką, kurią Ukrainoje išpopuliarino Precept Ministrie drauge su Indukciniu institutu, subūrė žaidėjų komandas, apmokė ne tik žaidimo specifikos, bet ir Biblijos tiesų. Šiandien Ukrainos komandos dalyvauja tarptautiniuose Floor ballo (grindų riedulys) turnyruose ir kartu prisideda prie evangelijos sklaidos sportininkų ir jų artimųjų tarpe. Bažnyčios tarnautojai uždavė klausimus apie bažnyčios tarnystes, misionieriškuosius būdus. Mums pristatytoje tarnystėje ir instituto veikloje pamatėme įdomią Dievo dovanų dermę. Šiose organizacijose jungiasi Dievo Žodžio pažinimo, mokymo ir misionerystės dovanos, kuriomis jie noriai dalinasi su bažnyčiomis. Vakaro susitikimą užbaigėme aukodami misijai, pasimeldę už svečių tarnystę ir šlovindami Dievą už patirtą gausios malonės laiką drauge. Lauksime naujų susitikimų Viešpatyje!

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos publikacijos:

Iškilmės Šiaulių vyskupijoje

Iškilmės Šiaulių vyskupijoje

Šiandien (2024 06 29) vyskupas koadjutorius Darius Trijonis iškilmingai pradėjo savo tarnystę Šiaulių vyskupijoje. Ne tik Šiaulių tikintieji sveikino vyskupą, bet ir atvykę iš kitų Lietuvos miestų.

Apie save

Apie save

Esu Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis” pastorė. Į šį Viešpaties pašaukimą atsiliepiau tautos nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, būdama 20 metų mergina (1990 m. pradžioje)…
Skaityti toliau…

Užsisakyti naujienas

Mano knyga

Knyga

Savaitės skaitomiausi

Popular Posts

Archyvas

Archyvas

Tinklaraščio lankytojai