Ar gali krikščionis praktikuoti jogą ir tantrinį seksą (bent kai kuriuos aspektus)?
Virginija
34 metai
Vilnius
*********
Laba diena, Virginija,
krikščionybė su indų filosofijos atmaina joga ir induistišku tantriniu seksu neturi nieko bendra ir neturėtų būti siejami. Jei krikčionys bando sujungti rytų religijų dvasingumo elementus su savo dvasinio, mentalinio ar fizinio gyvenimo aspektais, tai galima pavadinti sinkretizmu (gr. synkretismos – „sąjunga”) – kelių religijų, filosofijų ar dvasinių mokymų suliejimu į vieną naują „mokymą”, naujovišką dvasinę kryptį, išlaikančią pastarųjų bruožus. Taip prarandamas krikščioniško tikėjimo grynumas, dirbtinai formuojamas klaidingas mokymas, atsiranda pseudo dvasingumas, žmogus pasiklysta savo išvedžiojimuose, pasimeta gyvenime ar net praranda tikėjimą. Tuo tarpu Šventasis Raštas mus moko nieko nepridėti prie Dievo žodžio (Apr 22, 18 – 19), tarsi bibliniam išganymo ir gyvenimo pilnatvės apreiškimui kažko trūktų.
Šiandien vakariečius labai domina, intriguoja ir vilioja egzotinis rytų dvasingumas. Pastaruoju metu jis gana plačiai paplitęs ir itin madingas tarp netikinčių. Taip yra todėl, kad žmonės išgyvena gilią dvasinę tuštumą, trokšta ją kažkuo užpildyti, bodėdamiesi krikščioniško kelio ir dvasingumo. Neretai jie tiesiog vartoja jogą kaip produktą, siekdami savo vidinės pusiausvyros, o tantrinį seksą – siekdami „lytinio gyvenimo tobulumo”. Nemanau, kad krikščionys turėtų pasiduoti šioms sekuliaraus pasaulio madoms ir susigundyti ieškoti didesnio dvasingumo už patį Kristų. Jis, o ne joga, yra tikrosios dvasinės ramybės šaltinis; Jis, o ne tantrinis seksas, teikia ir šeimyninio gyvenimo pilnatvę.
Jei jaučiate, kad jums trūksta vidinės ramybės, atverkite savo širdį Kristui tyloje, maldoje. Daugiau laiko skirkite Dievo žodžio skaitymui, apmąstymui. Paskaitykite kontempliatyviąją literatūrą, pavyzdžiui, Tomo Kempiečio „Kristaus sekimas”, arba Biblijos Psalmes, Išminties knygas, nes „Viešpats teikia išmintį, iš Jo burnos ateina pažinimas ir supratimas” (Pat 2, 6). Lankykitės bažnyčioje, garbinkite Viešpatį.
Jei santuokoje patiriate seksualinio gyvenimo problemų, atvirai pasikalbėkite apie tai su savo vyru. Išsakykite, kuo abejojate, kas jums nepatinka, kas jus pradžiugintų. Jūs turėsite tik tai, ką abu atrasite, įsisąmoninsite ir norėsite vienas kitą pradžiuginti. Seksualiniame gyvenime klišės neveikia. Tai yra viso jūsų gyvenimo kelionė, kurioje atrasite vis naujų įstabių patyrimų, jei nuolankiai sieksite pažinti vienas kitą.
Viešpaties šviesos ir Kristaus malonės,
pastorė Anželika Krikštaponienė